14 - OYLUM EKİZTAŞ 
oylumekiztas@hotmail.com  

Canım dostum;
Seni; sana olan sevgimi, anılarımı, seninle geçirdiğim her dakikanın benim için ne kadar özel ve değerli olduğunu, kalbimdeki yerini ve farklılığını biliyorsun. Seninle geçirdiğimiz zaman içerisinde birbirimizi bir kere bile kırmayışımız bu dostluğun ne kadar sağlam oluşunun, birbirimize olan sevgimizin ve güvenimizin en güzel kanıtıdır bence. Sen o kadar tatlı, o kadar sevimli ve iyisin ki seni gördüğümde seni öpmekten kendimi alamıyorum. (Senin bundan zarar gördüğünü bile bile!) Bu güzel sağlam dostluğun bizime birlikte yaşayacağından adım gibi eminim. Biz asla ayrılmayacağız unutma! Seni tanıyıp, senin gibi bir dosta sahip olduğum için kendimi çok şanslı buluyorum. Mutlulukların ve sevinçlerin kumsaldaki kumlardan çok olsun. Seni çok seviyorum. Dostun;
ESRA


Yedi yılın ancak iki senesinde aynı sıraları paylaştık. Koca yedi yıl geçmiş iki sene geçmez mi? Yelkovanla akrep yarışıyor birbiriyle. Paylaşılanlara paylaşılmayı bekleyen şeylere inat gidiyor. Son kareleri yaşıyoruz belki de tadarak mı bilmem, her şeyi belleğimize kazıyarak mı bilmem! Olur ya film biterse farkına varmadan, gör bak çok anımız olacak birlikte. Belki aynı marşları söylerken bulacağız kendimizi Ali Sami Yen'de. Bu gönüller Galatasaray'a taptıkça elbet buluşacak aynı saatlerde. Bu saatler de yetmeyecek kalıcı dostluklara. O zaman ne yollar uzun, yorucu görünecek, ne de şehirler uzak. Tüm bunların gerçekleşmesi dileğiyle.
NESRİN


İkiz olsak ancak bu kadar birbirimize benzeyebilirdik! Aynı şeylere gülüyor, aynı şeylerden hoşlanıyoruz. Hayattan beklentilerimiz (Özelikle bir konuda) ve hayallerimiz aynı. Beni zor anlarımda bile güldürmeyi başarabilen (özellikle ay savaşçısı modlarında) iyi kekleyen (???) iyi bir tiyatrocu olabilecek kadar iyi rol yapan biricik arkadaşım; senin gibi bir dostum olduğu için bana bu kadar yakın olduğun için sanırım çok şanslıyım. Birlikte hayallerini kurduğumuz düşüncelerin (özellikle Mısır Piramitlerine ulaşma hedefinin) gerçekleşmesi ve yüzündeki o tatlı tebessümlerin hayatının vazgeçilmezlerinden olması dileğiyle.
MİNE


Geri dönüp baktığımda ne kadar çok şeyi paylaştığımızı görüyorum. En mutlu günlerimizde beraber dağıtıp kötü günlerimizde beraber ağladık. Arkadaşlığımızı o kadar sağlam temellere kurmuşuz ki ne sözler kişiler ne de mekanlar zarar verebildi. Alıngan, hassas, hayat dolu ruhuna, sıcak arkadaşlığına çok alıştım. En yeni şarkıları hep birbirimize yetiştirmelerimizi, tatlı tartışmalarımızı, sonuna kadar içtenliğimizi hiç unutmayacağım. Bu değerli arkadaşlığın hiç bitmemesi dileğiyle. Dostluğun için teşekkürler. Seni çok seviyorum.
SEÇİL


Düşünceye daldığım bazı zamanlarda bir arkadaşın nasıl olacağını düşünürüm. Samimi, uzlaştırıcı, iyi bir dinleyici, dert ortağı ve yeri geldiğinde zorlayıcı... Bunları sende buldum. Sorularımı cevapladın anlattıklarımı dinledin. Beni önemseyip dertlerimi paylaştın. Beni etkileyen bir de insanların arasında ayrım yapmaman. Hani yedi dünyayla barışık denir ya, sen öyle birisin. Bunların yanında çok canlı ve hareketlisin. Uzun süredir olmasa da dostluğunu verdiğin için sagol. Her şey dilediğin gibi olsun.
NURSEDA


Sana her baktığımda canlılığını, hayat dolu yanını gördüm. Enerjisini karşısındakine aktarabilen, kıpır kıpır yerinde duramayan sevgili dostum, içten arkadaşlığın için sagol. Güven verici görünümün, gözlerindeki samimiyet, sesindeki sıcaklık, güler yüzün her zaman içimi ısıtır. Sen bana korku filmlerini sevdirdin. Seninle film seyretmek ayrı bir zevk veriyor insana. Birçok kişinin insanı dış görünüşüyle değerlendirdiği ve kimin nasıl biri olduğunu anlamadan yalancı bir dünyada yaşayan kişiler için üzülüyorum. Hayatı dolu dolu yaşamanı, bütün güzelliklerin seninle olmasını dilerim. Dostun
BİRSEN


Sınıf arkadaşlığıyla başlayan dostluğumuz aynı dershaneye gitmemizle pekişti. Senin gibi bir arkadaşa sahip olduğum için gerçekten çok memnunum. Kızınca hiçbir şeyi umursamayan fakat birsinin zorda kaldığını görünce yardımına herkesten önce koşan birisin. Arkadaşlığın o kadar içten ve sıcak ki, insan kendini senin yanında gerçekten rahat hissediyor. Aynı burçlara sahip olduğumuzdan dolayı seninle o kadar çok ortak yönümüz var ki, senin davranışlarında kendi yapacaklarımı görebiliyorum. Birsen ve Nesrin'i kızdırmak için yaptığımız şakaları asla unutmayacağım. Aslında senin hiçbir davranışını unutmam mümkün değil. Umarım bu seninle geçirdiğimiz son yıl olmaz. Üniversitede ve ileriki yıllarda hep beraber olmayı başarabiliriz. Derslerinde olduğu gibi hayatında da hep başarılı olman dileğiyle.
MERAL


Yeni gelmeme rağmen tüm sıcaklığınızla beni aranıza aldığınız için teşekkür ederim. Hayatta tanımaya değer insanlardan biri olduğunu unutma. Daima olduğun gibi ol ve sakın şanssızlığa inanma. Senin bu dünyada olman en büyük şans bizim için. Çünkü inan Oylumsuz bir hayat hepimiz için çekilmez olurdu Daima mutlu ol ve dudaklarından tebessümü eksik etme.
Nilay GÜL


Canım Nahoş, imanım Nahoş. Oylum Oylum selvi boylum J Bir an bu kağıdı böyle doldurmaya karar vermiştim ama neyse, sana ne yazayım bilmiyorum ki bana olan iyiliklerini, arkadaşlıklarını nasıl unuturum. Sınıfta her ders dönüp bana rüya anlatışın, bana ders dinletmeyişin (tabi senin tuzun kuru...) Bunlar bitmez böyle:-) Seni iyi bir üniversitede göreceğimden eminim.
HANDE


Buraya geldikten kısa bir süre sonra senin gibi biriyle tanıştığım için kendimi çok şanslı buluyorum. İyi niyetin ve içten davranışların sayesinde tanıştıktan kısa bir süre sonra güzel bir dostluk kurduk. Kısacık bir buçuk yılda hayatımıza renk katan nadide insanlardan biri oldun. Dostluğunu ve yakınlığını asla unutamam. Her şey gönlünce olsun.
NİLAY


Herkes farklı kaygılarla bir yerlere savrulurken sende farklı görünen bir şeyler vardı, gittiğin yoldan da belliydi zaten. O yolun üstünde ne güneş ne de güneşin saklandığı zamanlarda ulaşılmaya hazır bulunan umut yüklü yıldızlar eksik olurdu. Cesaretin yaşama sevincinle ve insanlara verdiğin değerle önemli biriydin benim için. Yaşananlar çok olmasa da sende bir şey olsa gerek, seni tanımam için yeterliydi. Hayatında yıldızların hiçbir zaman sönmemesi başka yıldızları kıskandıracak kadar parlak görünmesi dileğiyle.
Arzu EKOÇ


Okula ilk geldiğimde senin çok sakin bir kız olduğunu düşünmüştüm. Fakat seni yakından tanıdıkça o sessizliğin altında kıpır kıpır, her türlü çılgınlığı yapan bir Oylum olduğunu gördüm. Seni hep o dinlediğin(sözlerini anlamadığım, sadece melodisiyle yetindiğim) müziklerinle ve her şeye rağmen açık sözlülüğünle hatırlayacağım. Umarım asla değişmez, bildiğimiz ve tanıdığımız Oylum olarak kalırsın. Tüm başarılar ve mutluluklar seninle olsun...
PINAR


1.85 boyla en önde oturan bir kısmetli düşünün, cam kenarında, kaloriferin yanında ve öğretmen masasının önünde. Uff ne kopya çekilir ama... Hele bir de Oylum gibi herkesin gözünde bir kariyer yapmışsanız. Hoca ön tarafı ona emanet eder, gelir bizim gibi garibanların başına dikilir cellat gibi... Kıskanmıyor değilim. Keşke hep beraber olsak da o kopya çekse biz de ecel terleri döksek!
MURAT


İki senedir aynı sınıftayız. Başlangıçta beni hiç sevmezdin. Ama kabul et çok sevimliyim ve beni sevmek zorunda kaldın. Daha sonra beni hiç bırakmadın, hatta çalışkanlığını bile benimle paylaştın. Borcumu sana asla ödeyemeyeceğim. Hiçbir şeyin canını sıkmasına izin verme ve sakın beni unutma.
EVREN


Leydim merhaba:-) Lise 2'de başlayan arkadaşlığımızın her geçen gün biraz daha iyiye gittiğini fark ettim. Bunun altındaki en büyük etken ise senin mükemmel kişiliğindir. İlk tanıştığımızda bana tahammül edeceğin aklıma bile gelmezdi:-) Şimdi bitmesini hiç istemediğim çok güzel bir arkadaşlığımız var." Umarım derslerde gösterdiğin başarılar, hayatının her bölümünde sana güzellik olarak geri döner çünkü sen tüm güzellikleri hak edecek bir insansın. Eğer bir dost aramak istersen ben her zaman buradayım.
Batur ALTUNOĞLU

Dear Oylum; Seninle ilk lise 1. sınıfta karşılaştım. O zaman senin hakkında pek de iyi düşünmezdim. Ama zaman geçtikçe ne kadar aptalca düşündüğümü anladım. Sınıfımızın selvisi; iyilik ve yardımsever kişiliğini, seninle özellikle bu sene yaşadıklarımızı asla unutmayacağım. Hep mutlu olman dileğiyle
İLKE


Seni tanıdığım için kendimi çok şanslı hissediyorum, çünkü artık senin gibi arkadaşlar bulmak zorlaştı. Hiç kimseyi kötülemeyen, herkese iyi davranan arkadaş canlısı bir kişiliğe sahipsin. Hiçbir zaman bu kişiliğinin değişmemesi, hayat boyu mutlu ve en az şimdiki kâdar başarılı olman dileğiyle.
İbrahim BEYAZ


Sınıfın bana göre en ters yerinde oturan, bütün gün sorularla uğraşan, arkadaşlarına karşı saygılı ve kimseyi kırmayacak kadar iyi niyetli biri olarak seni hep hatırlayacağım. Ara sıra şu bu parası diye topladığın ve direndiğimiz halde en sonunda almayı başardığın zamanki halini unutmam imkansız. Hayatının başarılara ve güzelliklere vesile olmasını dilerim.
BURHAN


Arkadaş canlısı temiz kalpli ve haklının yanında haksızın karşısında olan bir kişilik sahibisin. Gerçek bir dost denilince ilk akla gelen kişilerden birisin. Senin gibi bir arkadaşım olduğu için de kendimi çok şanslı hissediyorum. Bunun yanı sıra derslerinde de başarılı olman seni daha da yüceltiyor. Diliyorum ki hayatın en iyi şekilde ve kötülüklerin olmadığı bir yerde geçsin
YÜKSEL