02 - OĞUZHAN KARAKUZU 

Hayatımda gördüğüm en cömert ve en sevimli insansın. Yaptığım şakalara katlandığın başının etini yediğimde hiç sesini çıkarmadığın, her sabah bitmek bilmeyen sakız ve şekerlerinden beni de yararlandırdığın ve en önemlisi bu kadar temiz yürekli bir insan olduğun için seni asla unutmayacağım canım arkadaşım. Hayatın boyunca karşına en az kendin kadar iyi yürekli ve neşeli insanların çıkması dileğiyle!.. Arkadaşın;
MİNE


Ayrı sınıfa düşmediğim tek arkadaşımsın. Ama bu yıl sonunda ayrılacağız. O kadar içten ve sevimli birisin ki ayrılsak da seni unutmayacağım. Her ne kadar ters sözlerim olduysa özür dilerim; ancak onlar hep ufak birer oyundu. Senin kadar herkese karşı sıcak cömert biri
yoktur. Yedi yıllık arkadaşlığın, sabah şekerlerin için teşekkürler. Umarım istediğin yere gelirsin. İleride seni yine bu kadar neşeli ve mutlu görmek dileğiyle!
NURSEDA


Her şeker komasına girdiğimizde gideceğimiz adres hiç şaşmadan sen oldun. Cömertliğinle bizi o şekerlerden hiçbir zaman mahrum bırakmadın. Ama bu iyiliklerin yanında bizim için bir kez bile olsa güneşin altında kavrulmaya razı olmadın. Sınıfı inleten o kahkahalarının seni terk etmemesi dileğiyle.
DİLŞAN - DUYGU


Dersin ortasında ön taraftardan bir gülme sesi gelir. Yine birileri espri yapmıştır. Ve bizim Osi gülme krizindedir. Senin bu gülüşlerin her ne kadar garibime gitse de, umarım bir ömür boyu sürer.
PINAR


Osi'cigim seninle dostluğumuz o kadar uzun yıllardır sürüyor ki ben en son 10 yıla kadar sayabilmiştim. En doğrusunu sen bilirsin. Senin dostluğuna hep ihtiyacım olacağını bilmeni isterim. nice 10 yıllara Osi!
RAHİM


Seninle ilk olarak hazırlıkta tanıştım. Böylece yakın arkadaşlığımız başlamış oldu. Bu okuldaki özel arkadaşlarımdan birisin. BJK-GS maçlarında girdiğimiz iddiaları unutamam. Okul çıkışında ertesi gün yazılı olsa daha internet cafelere giderdik, evde bilgisayar oynardık. Ne günlerdi o günler? Senin en bölümünü seçmen için sarf ettiğim çabaları unutabilir miyim? Umarım bu bölümden istediğin üniversite ve bölümünü kazanır, iyi bir gelecek sahibi olursun. Yakın arkadaşlığımızın bir ömür boyu bitmemesi dileğiyle!
Alper ŞENGÜN


Kocaman vücudu kalın siyah gözlükleri ile karikatür kahramanlarını andıran Oğuzhan sınıfın sevgilisi olmuştur. Kendisine "Oğuz" dendiğinde ise kızmaktadır. Osi kendisine göre spor olduğunu düşündüğü masa tenisini seçerek bu alanda başarılı olmuştur. O espri yapıldığında ise haykırırcasına gülmektedir. Gülen gözleriyle sınıfın neşe kaynağı olan Osi'ye hayat boyunca mutluluklar!
SONER


Oğuzhan herkesle iyi geçinen nadir insanlardan biridir. Bunun en büyük nedeni Oğuzhan'ın çok iyi niyetli ve açık sözlü olmasıdır. Açık sözlülüğüyle herkesin güvenini kazanmıştır. Düşüncelerini açıkça söylediği için çoğu zaman sınıfın ilgisini üstüne çekmeyi başarmıştır. Karşısındaki insana karşı davranışları her zaman cömert, samimi ve içtendir. Koyu bir Beşiktaş fanatiği olması dolayısıyla birçok iddiaya girmiştir. Eğer girdiği iddiaları kazansaydı tüm Beşiktaş maçlarına girebilirdi herhalde. Seni hep, sorduğumuz sorulara "sana ne, bana ne" diyerek cevap vermenle hatırlayacağım Yaşamın boyu değişmemen ve hep böyle kalman dileğiyle.
MERAL


Herkes sana bulaşsa da anla ki seni sevdikleri için. Ne sevgi ama be! Bir kişi değil, bütün sınıf. Bu ne sevgi ah! İşin şakası bunlar. Yaptığın hareketler ve davranışların o kadar doğal ki, o kadar içten ki. Umarım hayat boyu bu doğallığını iyiliğini kaybetmezsin. Hep başarılı olman dileğiyle.!
İbrahim TAN


Sen bizim biricik Osi'mizsin. Kendine özgü gülüşünle, yürüyüşünle ve samimiyetinle hatırlanacaksın. Derste yaptığın espriler ve o şirin hareketlerin bizim kalplerimizi fethetti ve boğulmandan endişe ediyoruz. Bütün güzellikler seninle olsun, sırtına vurmayı özleyeceğiz....
SERPİL - EBRU - ÇAĞLA


Tipik bir Beşiktaş fanatiği. Bu nedenle kim bilir kaç iddiaya girip kaybetti. Cömert ve samimi kişiliğiyle her zaman dost olmasını bilen bir kişi. Başkalarına göre hayatın yaşanan her dakikası üzüntü veren anlarla doluyken üzüntüleri bir kenara atıp hayatın gülünç anlarını bulabilen bir kişiliğe sahiptir. Ayrıca seninle tartıştığımız saçma sapan konular hep aklımda güzel bir anı olarak kalacak. Umarım senin için de öyle olur. Hayatın boyunca hep iyiyi ve güzeli yaşaman dileğiyle!
BİRSEN


Sınıfın şişman elemanı. Yağlarını eritmek için geçen sürede gülümsemen de yüzünden hiç eksik olmayacak. Uysal bir kişiliğin altında oldukça aktif ve sinirlenince gözü kimseyi görmeyen bir kişi var. (Ortaokulda İlke örneğinde olduğu gibi) Hatırlarım da bir gün yanıma gelip elini omuzuma koydun ve "Naber?" demiştin. Sakin ve uysal bir kişinin bana böyle yapması eni hem şaşırttı hem sevindirdi. O zaman anladım ki bir dost daha kazandım. Sınıfı inleten kahkahalar iyilik düşünen bir kalp haksızlıklara boyun eğmeyen bir kişilik. Hepsi bir araya gelince dağları devirecek bir kuvvetle bir insan çıkıyor ortaya. İşte "Oguzhan" budur! Bu mudur? Budur!
CAN


Çok tatlı birisin ya. Hasta oluyorum sana. Yok böyle bir surat, yok böyle bir karizma. Tontonum benim seni çok seviyorum. Ayrılmamak dileğiyle. Seni çok seviyorum tabi ki telefonun yanında olunca. Yok yok ben sadece telefonunu değil cömertliğini de seviyorum. Hayatta başarılar dileğiyle!
ERMAN


Doğruyu söylemek gerekirse seninle masa tenisi oynamak gerçekten moralimi bozuyor. (7-0'ı unutmadık daha!) Bir gün ters düz edeceğim seni. Ben nasıl yenemem seni? Hadi kabul edelim iyisin ama biraz daha pişmen lazım. Hayatta en az masa tenisinde olduğun kadar başarılı olman ve seni bir gün yenmem ümidiyle!
MURAT


Bu okul açıldığından beri birbirimizi tanıyoruz. Bunca sene boyunca tek bir şey anladım ki çekilmez bir adamsın. Sana nasıl katlandım bilemiyorum. (Özellikle soğuk esprilerine) Şaka bir yana seninle yedi sene boyunca bir çok anımız oldu. Özellikle senin bir olayı defalarca bana aksetmen çok hoşuma gidiyordu. Ayrıca sen okuldaki karda yürüyüp izini belletmeyenlerdensin. (Özellikle karşı cinsle olan ilişkilerinde) her şeyi bir yana bırakırsak, benim bu okuldaki en yakın arkadaşlarımdan birisin. Bu dostluğumuzun daima sürmesini, hayatın boyunca mutlu ve başarılı olmanı dilerim.
OĞUZ


Okula ilk geldiğimden beri başına dert olduğumu biliyorum. İtiraf ediyorum; seni rahat bırakmıyorum ama seni sevdiğimden. Sana baktığımda tamamen iyi bir arkadaş olabilecek bir insan diyorum. Sanırım öyle de oldu. Bu yüzden seni hep hatırlayacağım. Hayatın sana hep iyilik ve mutluluk getirsin. Bol şans!
EMRAH


Kısaca Osi diyorum sana. Seni hep mutlu ve neşeli hallerinle gördük. Bir kere bile yüzünü asık görmedik. Bir de o gülüşün var ya; beni mest ediyor. Hayat boyu hep gülmen (aman dikkatli ol!) ve mutlu bir şekilde yaşaman dileğiyle.
İbrahim BEYAZ


Kısa bir süre içinde hemen tanıştık. Birbirimizi tanıma hususunda yaptığımız FİFA maçları önem teşkil ediyor. Her ne kadar ben üstün olsam da sen de fena değildin. Senin o gülünç, matrak ve sevecen gülüşünü hiç unutmayacağım. Şu ana kadar hayatımda senin gibi gülen başka bir insan görmedim. Şunu da belirteyim ki; iyi anlaşmamızın bir nedeni de kara kartallı olmamız. Sonuna kadar Kartallıyız değil mi? Umarım birbirimizi unutmayız. Hayatın boyunca mesut kalman dileğiyle!
Alper MADENCİ