96 - MELEK SELVET ÇAKMAK 
mormeleks@yahoo.com  

To my Angel;
2 yıl, kulağa kısa gibi gelse de biz neler sığdırmadık ki bizim için koskoca 2 yıla. Beraber o kadar çok şey yaşadık ve paylaştık ki. O kadar derin bir iz bıraktın ki bende. Radikal kararlar almak için dershaneden kaçıp yakalanmamızı, müthiş makarna partilerimizi, yaptığın telefon sapıklıklarını, marinada geçirdiğimiz upuzun günleri, kurduğumuz hain planları, maymun beyinlilere verdiğimiz dersleri, Değirmendere sahilindeki geceyi, benim tam anlamıyla mutlu olduğumu gördüğünde yüzündeki ifadeyi, apt.da pişmaniye yemelerimizi, pikniğin önünden yedi kere geçmemizi, sizde uyurken gülme krizine girdiğim geceyi, müthiş Safranbolu gezisini, kurduğumuz üniversite hayallerimizi nasıl unutabilirim ki? Beraberken kurallar gibi küçük istisnaları takmadığım tek insan, sen bazen dengesiz, ben bazen asi olsam da birbirimizi çok iyi tamamlıyoruz. Seni çok kocaman sevdiğimi unutma
Asi Ruhun MELİSA


Benim mor tutkunu dostum, 5 yıl aynı sınıfta okuduk ama son 2 ayda samimileştik ve birbirimizi bırakamaz olduk, bunda lise 1'deki sınıf değişikliğinde aynı kaderi paylaşmamızın büyük etkisi oldu. Çok şey paylaştık, çok anılarımız oldu. Şimdi birbirimizden uzakta ve farklı insanlarla hayat sürüyor olsak da birbirimizi hiç unutmadık ve ileride de böyle olacağını umuyorum. Hem zaten aynı şehirlere gitme ihtimalimiz var, o zaman yine beraber oluruz. Benim nazlarımı, kırgınlıklarımı, belki de kırıcı laflarımı çektiğin ve hep yanımda olduğun için sağol. Çok iyi bir dostsun, seninle bir şeyler paylaşmak güzel...İyi ki varsın! Daima mutlu olman dileğiyle.
Hande ÇİÇEK


Artık "mor" bana çok şey anımsatıyor biliyor musun? Mor görünce gülümsüyorum artık, çünkü senin gülümseyen yüzün aklıma geliyor. Senin şebekliklerin, gezide bana attığın çimdik, idmanda file direğine çarpıp düşmen, B-wish'te çevirdiğimiz dolaplar aklıma geliyor. Bu sıralar biraz da ağlamaklı oluyorum mor görünce. Yaşanılan o kadar günden sonra ayrılık korkusu şimdiden sardı galiba. Ama unutma ya da unutulma korkusu yok. Keşke herkes senin gibi olabilse; gülmeyi, ağlamayı, sevmeyi ve sevilmeyi bir arada yaşayabilse, yaşatabilse! Benim için bir rengin bu kadar anlamı olabileceğini tahmin edemezdim. Teşekkür ederim sana, arkadaşlığına ve sevgine!
Kaptan (N. İREM)


İlk önceleri adının Melek olduğunu bilirdim. Sonraları Melekler kadar güzel ve mükemmel bir insan olduğunu fark ettim. Yüzündeki bitmez tükenmez gülümsemeyle neşe saçtın hep etrafına. Bir arkadaşı kaybederken bir dost kazanmak nasılmış sende anladım. Yanındayken dinlediğim tek şey yüreğinin ayak sesleriydi bir yürekten diğerine koşturan. Bu kadar geç tanışmış olmak acı, ama böyle bir dostluğu yaşamak çok güzel. Saatler çalışır bir sonraya, ama bizim saatlerle işimiz yok. Çoktan aştık zaman kavramını ki hiç ayrılmayalım diye. Bu yüzden veda etmiyorum. Görüşürüz Lepistes...
Hilal GENCEL


Angel;
Aşk sarhoşu dostum. Adın senle uyum içinde, gerçekten de melek gibisin. Biz bugünlere gelene dek türlü kavgalar ettik, atıştık, bozuştuk. Sonunda kavga edecek, bozuşacak konu kalmadı be kızım; işte bizim dostluğumuz orda başladı. Şu an hayatımda kendime en yakın hissettiğim kişilerden birisin. (Bilmem farkında mısın?) Bazen sana kızmam, seni sevdiğimden. İyi kızsın. Ama makarna yapmasını bilmiyorsun. (O neydi öyle? Yine de ellerine sağlık, ayrıca bilmem hatırlıyon mu bana pasta sözü vermiştin) Belki ellerin dünyadaki en iğrenç şeylerdir ama güzele ne yakışmaz be! Ayrıca çok meraklısın, bu merak yüzünden dayak yiyeceksin benden ama ne zaman? Kızım fazla meraklanma! (Ben içimden gelince hemen gelip söylüyom zaten yalan mı?) Bizi bu kadar yaklaştıran arkadaşlığımızın okulla sınırlı olmayışıdır bence. Nasıl olsa bu işin sonu olmayacağı için şimdilik eyvallah. Her şey gönlünce olsun.
Awe (CENK)


İnişli çıkışlı süregelen ama bozulmayan arkadaşlığımızda ne çok şey paylaştık. Genelde birlikteyken, son zamanlarda birbirimize rastlamadan aynı yollardan yürüdük. Belki aynı şeyleri düşündük, aynı şeyleri söylemek istedik ama belki ikimiz de bu kadar açık değildik. Birlikte ağlayıp gülerken araya virgül koyduk belki. Yaşanan onca şeyden sonra, birbirimizde çok izler bıraktık. Az şımarıp dumur olmadık, az üzülmedik olanlara. Her gün yeni sayfalar açıyoruz. Önemli olan bu sayfalarda insanın dost diyebileceği kişilerin bulunması! Birbirimizi çok iyi tanıyoruz bu yüzden güzel ve gerçekleşmiş hayallerimizde yollarımız hep kesişecektir.
ÇAĞLA K.


Angel;
5 yıl sonra geri döndüğümde kapının önündeki karşılaşmamızı asla unutmayacağım. Tüm şaşkınlığımı bir anda hatırlanmanın mutluluğuna dönüştürdün. Aynı sırayı, Didim'i, İstanbul'u, en çok da özlemlerimizi paylaştık. Sanki aradan yıllar geçmemişçesine bıraktığımız yerden devam ettik. Çocuk olduk birlikteyken, şımardık, en çok birbirimize nazımız geçiyor galiba. İstanbul bizi bekliyor, yine görüşeceğiz!
MEKO'M (Melike)


Hey arkadaş! Gel şöyle bir bakalım yaşadıklarımıza. Deli dolu şeyler yapmışız, çılgınlar gibi voleybol oynamışız, dedikodudan eksik kalmamışız, birbirimizi dinlemeyi bilip destek olmuşuz, hele takımla neler yapmışız. Ama seni en çok yanımda hissettiğim an, senin de anlayacağın "o an" dı. Hayatın en kötü anlarından birini yaşadığımız sırada beraberdik. Desteğin için, o berbat anımda yanımda olduğun için sağol. Aramızdaki saygıyı, sevgiyi kaybedeceğimizi sanmıyorum. Unutmadan; bol morlu günler, mutlu olmayı da unutma.
Aysun DOLANBAY


Nasıl tanıştık bilmiyorum ama sonraki yaşadıklarımızı unutamam. İdmanlara gelmediğin zaman "oh be en sonunda kopmadan adam gibi idman yapabiliyorum" derdim! Şu bir senede sanki uzun yıllardır dostmuşuz gibi çok şey paylaştık. Melek'im umarım hayatta her istediğin olur. (Ama beni idmanlarda yalnız bırakacağın için sana kızıyorum) Kendine çok iyi bak dostum. Seni seviyorum.
Tuğçe ÖZPİR


LZM (anlamı bize kalsın) ortaokulda hep seni böyle çağırırdım. Kavgalar sonucu oluşan renklerin tek hayranısın. Yahu güzelim sıkılmıyor musun? Sabah akşam mor! Allah bilir rüyanda da mor görüyorsundur. Seninle 7 senedir aynı sınıftayız. Hande'yle attığın tırnakların ve izlerinin sayısı yok. Ama daima neşeli ve güler yüzlüsün bazen kızsan da. Aman hiç ağlama böyle daha güzelsin. Toschak amcama selam! Hayatında mutluluklar ve mor başarılar, inşallah istediğin yeri kazanırsın.
Abdullah ANAK


İlkokuldan beri güzel bir arkadaşlığımız olmasına rağmen, son yıllar dışında fazla bir şey paylaşmadık seninle. Ama bu 3 sene diğerlerine yeter bence. Acı tatlı günlerimiz oldu ama en güzel günlerimizle hatırlayalım birbirimizi. 11 senelik arkadaşım benim, bu gidişle daha uzun seneler birlikte olacağız. Aslında çok sevinirim. Düşünsene yıllar sonra bile aynı ortamda olacağız ve insanlar sorunca ilkokuldan beri birlikteyiz cevabını alıp şaşıracaklar. Beni sakın unutma, bense seni unutabileceğimi sanmıyorum! Aç kollarını mutlu yaşam, biz geliyoruz.
Pelin EMİR


Sürekli gelişen arkadaşlığımızı zannederim senin sevecenliğin ve melek gibi temiz karakterine borçluyum. Dertlerim ve çözüm bulamadığım problemlerde yardımcı olduğun için teşekkürler. İleride ne zaman bir problemim olsa aklıma sen geleceksin ve bugünlere dair büyük bir tebessüm kalbinin güzelliğinden yüzüme vuracak. Gelecekte görüşmek ümidiyle. (unutma sana milkayı satın alacağım daha)
D.SERDAR


Sanırız bir insan ancak senin kadar hareketli, yaptığı tüm munzurluklara rağmen bu kadar şirin ve iyi niyetli olur. 7 sene geçmesine rağmen hala yerinde oturamayan, koşuşturan Melek'sin. Hele yaptığın tüm munzurluklardan sonra kedi gibi Hilal'e büzüşerek aldığın halin. Seni hep elinde telefon, morlar içinde ve etrafa gülücükler saçan deli kız olarak hatırlayacağız. Hayatın boyunca güzellikler seninle olsun.
BEGÜM-ŞÜKÜ


Seni tanıdım tanıyalı mor giyinmekte ısrarlısın. Önceleri sinir olmama ve bütün mor eşyalarını parçalama isteğime rağmen zamanla morun sana yakıştığını fark ettim ve kendimden utandım. Her zamanki içtenliğine ve dostluğuna yürekten inanıyorum. Güzel yüzlü, şirin Angel'ımın hayatı boyunca mutlu olmasını isterim, her zaman olduğu gibi.
Esra POLAT


Merhaba, sınıfın iyi kalpli, mor manyağı ve güzel kızı. Her türlü konuda konuşabildiğim, bazen takıldığım ender insanlardansın. Kıymetini bil! Başlarken merhaba dedim çünkü ömür boyu merhabalaşmalarımız devam etmeli, inşallah hep görüşürüz. Olur da görüşemezsek beni unutma ve beni hatırlarken hep gül ve her zaman mutlu kal.
Hakkı EVREN


Sen sınıfın güzel kızlarından birisin ve neşe kaynağısın. Manyak sorularınla sınıfı kahkahalara boğan ve sempatik birisin. Arkadaşlığına diyecek söz bulamıyorum. Cana yakınlığın ve samimiyetin kimsede yok. Yaptığımız şakalar bazen dozunu aşsa da bizimle arkadaşlığını korumayı başardın. Umarım arkadaşlarına verdiğin önemi korursun. Her şey istediğin gibi olsun!
COŞKUN


İlginç bir insansın, bir günün diğerine uymuyor, bu yüzden seni hala anlayabilmiş değilim. Ama içinde kötülük bulunmayan, zararsız biri olduğunu düşünüyorum. Herkes gibi seni de özleyeceğim. Tüm mutlulukların seninle olması dileğiyle.
EMİNE


En kıdemli arkadaşım, Tam 12 sene oldu. Herkese senin gibi bir arkadaş lazım. Hiç kalp kırmazsın çünkü beceremiyorsun. Yerin bir başka. İnşallah arkadaşlığımız uzun süreler daha devam eder ve güler yüzün hiç üzülmez!
H. Erdem HOR

Bizlere mor sevgisini aşıladığın için minnettarız. Eminim modacılar senden esinleniyorlar.
NİHAN


Liseye kadar aynı sıraları paylaştık. Hep güzel vakit geçirdik, güzel anlaştık ve birbirimizi hiç kırmadık. Unutulmayacak zamanlar geçirdik. Gerçekten adın gibi Melek'sin. İnşallah ilerde de birlikte oluruz ve güzel vakit geçirir, eğleniriz. Tıpkı geri gelmeyecek bu yıllarımız gibi. Her şey için sağol!
AYKUT


2 seneden beri tanışıyoruz ama iyi kötü bir arkadaşlığımız oldu. Seni bazen kızdırsam da sen beni affettin. Hilal, Serdar, sen ve ben yaptığımız geyikleri ve ortaklaşa yazılılarımızı unutamam. Seni hiç unutmayacağım, zaten unutulacak biri de değilsin. Hayatın tüm güzelliklerini yaşaman dileğiyle.
GÖKHAN