81 - COŞKUN AKARSU 
cosuan@hotmail.com  

Canım kanki, seninle ne zaman tanıştık bilmiyorum. Acaba doğum evinde mi başladı
Dostluğumuz? Aynı ebe mi tokatladı bizi? Seninle yaşadığım acı, tatlı anıları hiç kimseyle yaşamadım. Bu olayları yazmaya write-up değil ansiklopedi yetmez! Fırlamalıklarımız ve kızlara yaptığımız şakalar bizim ve kimsenin aklından çıkmaz. Kavga eder 5 dk. sonra barışırdık. Delirtmediğimiz kız ve hoca kalmadı. Üstün kopya tekniklerimize hiçbir öğrenci ulaşamadı. Belki de ben write-up'ı yazarken sen de aynı şeyleri bana yazıyorsundur. İçtiğimiz su, yediğimiz yemek ayrı gitmez. Senin yerini hiç kimse dolduramaz. Yeter kağıttan yağ akmaya başladı. Daha fazla yazarak arkadaşlığımızı basitleştirmiyorum. Vedalaşmak yok! Tek bildiğimiz şey sonsuza dek birlikte olacağımız.
Erdem HOR


Coşkun! Bu okul bittikten sonra unutmayacağım tek insansın. Bu okulda ilk sen ve Erdem'le arkadaş oldum. Keşke olmasaydım. Bana yaptığınız şakalar ve her durumda çektiğiniz resimlerim beni çileden çıkarttı. En esprili ve komik anları yaşadım. Minibüste yaptığımız geyikler ve herkesi (şoför de dahil) delirtmemiz nedeniyle asla çarşıya tek parça ulaşamadık. Bunda senin esprilerinin büyük payı var. Birlikte başkalarına karşı ettiğimiz kavgalar birer trajediye örnek. Hep beni yollar, siz Erdem'le benim komik halime gülerdiniz. Seni unutmak elde mi? Hep böyle doğru, dürüst ve komik kal. Vedalaşmak yok. Birlikteyiz (Maalesef)
Erman EKER


Dışardan bakıldığında yakışıklılığı sayesinde hemen fark edilen kulağında küpe ile dershane çıkışına her gelişinde kızların meraklı sorularına maruz kalmamıza neden olan ama aynı zamanda yüreğinde minik bir afacanın ruhunu taşıyan, iyi niyetli gerçek bir arkadaşsın. Her zaman yaptığın ilginç içerikli esprili muhabbetlerin sınıfın uzun eşek ekibinin as elemanlarından oluşun ileride sana dair hatırlayacağım şeylerden birkaçı yalnızca :) Her şey bir yana iyi ve hatta kötü zamanlarda esirgemediğin dostluğun sağol be arkadaş! Başarı ve mutluluk hep seninle olsun!
HİLAL ŞULE


Okulumuzun yakışıklı oranını yükselten Coşkun, okuldaki kızların hiçbirine yüz vermemekle, onların kalplerinde derin yaralar açmış olup benim kalbimde unutulmayacak bir yere sahip olmuştur. Uzun eşekte gösterdiği performanstan ötürü takım arkadaşları tarafından 'bel kıran' lakabı verilmiş ve karşı takımı hastanelik etmiştir. En manyak muhabbetlerin (!) has elemanı olan yakışıklı arkadaşımla en arka sırada yaptığımız muhabbetleri hiç unutmayacağım. Eğer yakışıklılığını kullanırsa iyi yerlere geleceği kesin olan Coşkun'a her alanda başarılar dilerim.
Serpil KURU


Yılların değiştiremediği sayılı insanlardansın. Sanki hayat seninle değil de sen hayatla oynuyorsun. Nasıl hep böyle mutlu olabiliyorsun? Bunu nasıl yaptığını bilmiyoıum ama tek bildiğim sevdiğin insanlara verdiğin değer. Hele yaptığın o esprilerle beni her halimde güldürmeyi başardın ya! Seni çok özleyeceğim. İnşallah gelecekte her şey umduğun gibi olur.
Ebru ARSLAN


Canım arkadaşım sarı fırlamaya! (benim kadar olmasa da) Senin annenin karnında 9 ay dıırduğuna inanamıyorum. Kesin 7 aylıksındır. Senin yaptığın fırlamalıkları yazsam destan olur oğlum! O esprilerin nası1 unutulur? Hepsi daha dün gibi. Gülmekten karnıma ağrılar giriyor, basurum beter azıyor. Senin gibi bir dostu dünyaya getirdikleri için annene ve babana binlerce teşekkür. İleride ayrılmak yok. Evliliğini de göreceğim. Eşine takacağım bilezikler için harçlıklarımı biriktirmeye başladım. Düğünde içip sarhoş olacağım, böylece mürüvvetini çift göreceğim. Çifte mürüvvet hesabı. Sana bu kadar yeter. İlerde görüşmeyeceklerine yer kalsın!
Cem SARAÇ (CHEMOSH)


Dost takımının vazgeçilmez forveti! Okula ilk geldiğimde başlayan arkadaşlığımız 2 yıl inanılmaz yollar kat etti. 40 yıllık dost olduk. Bazen başarısızlıklarla karşılaşsak da acayip eğlendiğimiz o firar anları. Ankara'da gezmeler... Çoğu beni sinir eden esprilerin olması. Buna rağmen bunlara 2 dk. sonra gülmemek elde değil. Senin gibi bir arkadaş bulmak zor. O nedenle seni kaybedemem. Arkadaşlığımız hiçbir engel tanımaz dostum. Eminim gelecekte her şeye birlikte göğüs gereceğiz.
Serdar SARICI


Seni Alman seni! Yemin ederim bu adamın ırkı karışmış. Yanlışlıkla Türk olmuş. Bu yazımı okuyan kızlar bu adama dikkat edin. Bu çocuğu ayartın ki ilerde başınızı duvara vurmayın. Senin yedi senedir arkadaşlığından çok memnunum; yalnız senin lakapların yüzünden de az çekmedim. Yaktın beni el aleme sakız oldum. Sözlerimi noktalarken sana bir tavsiyem var "Lav silahı kullanmayı öğren" Hayatında başarılar!
Onur UÇAK


Görünen köy kılavuz istemez. Hazırlıktan beri bitmeyen enerjisiyle ve yaptığı şakalarıyla bizi sürekli boğan bu kişiliğe "yakışıklısın vesselam" desem şımaracağını bildiğim için demiyorum. Beni taklit etmekten bıkmadın, ben bıktım artık. Artık kime takılırsın bilmem! Seni her hatırladığımda yüzümde kocaman bir gülümseme belireceğine emin olabilirsin! Her şey gönlünce olsun! Bekle bizi İnönü geleceğiz...!
Çağla KIZILARSLAN


Minibüslerin arka 5'li tayfasını oluşturan en önemli espri elemanısın. Evet bizler şoförlerin korkulu rüyası bizler minibüs yolcularının neşe kaynağı biz artık efsaneleşmiş arka 5'liyiz. Bizim yaptıklarımızı yapan başka grup var mıdır? Hayatımın en güzel anlarındandı bu yaşadıklarımız. Zaman zaman sol kolunu nasıl sakatladın Engin? Yine mi? diye beni kızdırsanız da size sinirim çabuk geçti. Her şey için sağol. Hep bir arada kalmak dileğiyle!
Engin VURAL


Sınıfımızın en esprili insanlarındansın. Hem de iyi bir arkadaş. Derslerde yaptığın esprilerle ve taktığın lakaplarla seni hatırlayacağım. İyi ve kötü olayların içine espri yeteneğini katarak farklı bir yöne kaydırdın. Ayrıca her aklına geleni yapman da ayrı bir özellik. (Bunu çekilen fotoğraflarından da görebiliriz). Bazen de son derece ciddi ve karizmatik oldun ve bize yardımcı olmaya çalıştın. Bunu da başardın. Hayatta her şey istediğin gibi olsun.
Gökhan KILIÇ


Oğlum sende bir özellik var ki kimsede görmedim daha. Coşkun 2 kelimenin arasına espri sıkıştırabilen tek insan. Ya evde uğraştım o kadar olmuyor! Senin maceraların hiçbir yerde yok. En ciddi durumlarda bile o esprili kişiliğini koruyup o gergin durumlarda bizi güldürüyorsun. Ne diyim! O gülüşün fıldır fıldır dönen gözlerinle ne yapacağın hiç belli olmuyor. Umarım yollarımız bir yerde çakışır. Unutulmamak dileğiyle!
Gökçen ÖZÇEKİN (DOLMA-STİ)


Sınıfın gülen ve güldüren vazgeçilmez insanları arasındasın. Birbirinden çılgın fikirlerin, esprilerin ve geyiklerin hepsi sende mevcut. Bazen yaptığın geyikler ve üzerimde uyguladığın dövüş teknikleriyle beni çok kızdırıyorsun ama sana kızgın kalmak mümkün mü? Seni tanımamak benim için büyük kayıp olurdu. Esprilerinin ilham kaynağını yani beni unutmaman dileğiyle.
N. İrem GÖNÜL


Coşkun 1983'de doğup ilk öğretimini tamamlayıp ortaokul ve lisede İlke'yle arkadaş oldu. Derslerde konuştu da konuştu, hocaları delirtti de delirtti, İlke'yle kopyaları çekti de çekti. Erdem'le sürekli espriler yaptı. Kısacası iyi bir arkadaşım. İyi bir arkadaş olarak kalacak ilerideki yıllarda! Hocalar nasıl hatırlar bilmem ama seni hep en iyi arkadaşım olarak seveceğim.
İlke DÜZYOL


Beraber geçirdiğimiz günlere dönüp baktığımda hareketsiz bir gün hatırlamıyorum (Ne kadar hafızamı zorlasam da) En kötü zamanlarda bile güldük, gülecek bir şeyler yarattık. Birbirimizden desteğimizi hiç esirgemedik. İnşallah kazanırız üniversiteyi toplarız grubu gene altını üstüne getiririz her yerin. Gelecekteki günlerin de dostluğumuzu paylaştığımız günler kadar güzel olsun.
Aykut ÇELEBİ


Okulumuzun en çalışkan, en akıllı ve en esprili öğrencisidir. Söylediklerinde dobradır. Neşelidir, neşe kaynağıdır. Nasıl oldu da Lise 2'de yanına oturdum. Bir yanımda espri manyağı Coşkun, diğer yanımda Kenya büyük elçisi Erdem vardı. Senin kadar geyik potansiyeline sahip adam görmedim. Birlikte yaşadığımız o güzel anları en önemlisi de o sağlam kişiliğini hiç unutmayacağım!
Hilal GENCEL


Bazı insanlar vardır tanıştığın andan itibaren hissedersin onun o sıcaklığını. Karşı karşıya geldiğimiz o an uzun bir geçmişi hatırlatmıyor belki üstelik hiç aynı sınıfı paylaşmadık belki ama hepsini yıkan bir anlayış kurduk aramızda insanları mutlu edenler kolay unutulmazlar. Tıpkı senin beni neşelendirdiğin günler gibi. Senden alıp geri getirmediğim CD senden bana bir hatıra olsun.
ESİN


Şu 2 senem seninle yazılılarda bin bir güçlükle uyguladığımız kopya teknikleri ve muhteşem esprili anlarla geçti. Tüm erkekler nasıl da acımasızca dövmüştünüz beni. Ama bir gün karate öğrenip hepinizi mahvedeceğim. Şaka bir yana çok eğlendirdiniz beni. İnşallah her günümüz ileride böyle geçer. Hayatta her şey dilediğin gibi olsun.
Esra POLAT


Yaptığın espriler ve güleryüzüyle sınıfın neşe manyağısın. Orta okulda ve lisede geçirdiğimiz o komik anlar hayatımın güzel birer lise anısı olarak kalacak. Mutlulukla dolu bir yaşam dileğiyle.
Burçhan İLHAN


Okulda aynı, dershanede aynı sınıf, oğlum kurtuluş yok mu senden? Çok ilginç bir insan olduğunu söyleyen olmuş muydu? Bazen dalga geçer, bazen de çok ciddi bir insansın. Belki de bu yüzden seni kendime yakın buluyorum. Ne olursa olsun bu anıları asla unutmayacağım. Belki bir gün aynı iş yerini filan paylaşırız!
Pelin EMİR


Sınıfta nadir Galatasaraylı olmayanlardansın. Bu da sana ayrı bir karizma katıyor. Galatasaray kaybettiğinde onları deli edişin gözümün önünden gitmiyor. Bir de dersleri kaynatışımız. (sınıfın arka sıraları) Hayatta başarılar!
Alper ŞENGÜN


Seninle birlikte yaptığımız maçları, çilingir sofralarını asla unutmayacağım. Maçlarda bana bağırışların, kavgalarımız bir harikaydı. Sizin sayenizde dersler boş geçti, hocaları delirttiniz. İlerdeki hayatın hep böyle neşeli ve komik geçsin.
Abdullah ANAK


Sizin sınıfta samimi olduğum ilk kişi oldun. Beni karların üstünde sürükleyip içimi karla doldurduğun anlar hayatımın unutulmayacak anıları arasında. Hayatının, yaptığın muhabbetler kadar neşeli ve kişiliğin kadar kusursuz olması ve her zaman yanaklarımı sıkacak kadar yakınımda olman dileğiyle.
Dilşan DİBEKÇİ