78 - HÜSEYİN ERDEM HOR 
  

Canım kan kardeşim. Seninle tanıştığımız günü hatırlamıyorum. Çünkü o zaman Hunlar yıkılmamıştı. Canım kanki göbeklerimiz birlikte mi kesilmiş be mübarek adam? Seninle yaşadıklarımı hiçbir arkadaşımla yaşamadım. Bunları ciltletip öğrencilere okutmalı ki nasıl arkadaş olunur öğrensinler. Fırlamalıklarımız ve de unutulmaz kavgalarımız herkesin hafızalarına kazındı. Okulda delirtmediğimiz kız ve hoca kalmadı. Belki ben bunları yazarken sen de bana aynılarını yazıyorsun. İçtiğimiz su, yediğimiz yemek, ayrı gitmiyor. Senin yerini hiçbir şey doldurmaz. Yeter kağıttan yağ aktı. Daha fazla yazarak dostluğumuzu basitleştirmek istemiyorum: Bu küçük kağıt bize yetmez. Vedalaşmak yok, sonsuza dek ayrılmaz arkadaşlar olacağız
Coşkun AKARSU


Okula ilk geldiğim gün benimle ilk Coşkun ve sen muhabbet etmiştiniz. O muhabbetimiz büyük bir hızla büyük bir dostluğa dönüştü. Seninle birlikte geçirdiğimiz günleri, sonu gelmez geyikleri hiçbir zaman unutmam. Akşamları eve dönerken kalabalık dolmuşlarda arka dörtlüde yaptığımız ve bütün dolmuşu orada olduğuna pişman eden muhabbetlerimizi hayatı yaşanır kılan ender güzelliklerdendi. Seni hayatın boyunca mutlu görmek beni de mutlu edecek. Çünkü ben demek sen demek.
Erman EKER


Ya sen ne biçim adamsın be oğlum. Ben sana niye bu kadar gülüyorum? Bu dünyada çoğu şeyin yakışmadığı tek adam. Tamam koşmak yakışmayabilir (Jardel) ama ders çalışmak nasıl yakışmaz be oğlum? Seni anan bizim için doğurmuş ERDEM. İyi ki bizim grubu kurmuşuz her gün gülmekten çatlıyorum. En çok da minibüs maceralarımızı unutamam. Aklıma o kadar çok şey geliyor ki ama yazmayacağım. Çünkü ileride görüşmeyeceğin insanlara yer kalsın!) Seninle ayrılmayacağımız kesin çünkü ayrılacak olsan bizimle arkadaş olmazdın :) En çok bu tribüne hastayım (ya kaçacak olsam sabah kalkmazdım) Can dostun;
Cem SARAÇ

En yakın arkadaşlarımdansın. "Ölene kadar beraberiz" sözünü aynı anda söylemiş olmamız arkadaşlığımızdaki samimiyetten ve yakınlıktan ileri geliyor. Seninle ne günler geçirdik. Seninle ben Lorel ile Hardi gibiyiz yok olmadı Hagi ile Jardel gibiyiz bu da olmadı biz Engin ile Erdem gibiyiz. Çok güzel hatıralarımız var. Arada sırada beni iyi kızdırırsın. Ayrılıkla ilgili bir şey yazmayacağım çünkü ölene kadar beraberiz. Eller ayırsa bile yıllar ayırsa bile yollar ayırsa bile biz ayrılmayız. İstediğin her şeye kavuşman dileğiyle.
Engin VURAL


Erdem seninle hazırlıktan beri çok iyi arkadaşız. Hatırlıyor musun beraber Kocaelispor'un idmanlarına çıkardık. Ben ne gazmışım. Sanki basketçi olacağım. Senin vücut yapını ve oyununu Jardel'e benzetiyorum. Onun gibi ağır ve göbekli ve de diksin. Bir de Aysun hocamıza yaptığın "mutfak tüpü" esprine bayıldım onu hayatta unutamam. Bir de okul dışına çıkınca mutasyon geçiriyorsun. O tanıdığın Erdem gidiyor farklı biri geliyor. Hayatında başarılar dilerim.
Onur UÇAK


Erdem kafa adamdır. Adamı ilk yaptığı tezahüratlarından sonra da basketboluyla tanıdım. Seninle birlikte yenmediğimiz ikili yoktu. Sonra basketi bıraktın ve sahalarda öksüz kaldım. Erdem senin çok anıların var bende. Ama 2 tanesini hiç unutamam. Yazılılarda Coşkun'a bakarken yakalanınca "şöyle bi baktım" demen, diğeri de derste bilerek horlarken "niye horladın" diye sorulduğunda "elimde para var nasıl horlayayım" demen. Seni hiç unutamam. Allah seni hayatında başarılı kılsın.
İlke DÜZYOL


Okula ilk geldiğim gün birbirimize ısındık. Ortak yönlerimizden ilk önde geleni Galatasaray'lı oluşumuzdu. Her Allah'ın günü tezahürat etmekten, fenerlilerle didişmekten akşamı getirdik. Lise 2-3'te aynı sınıflarda olmamıza rağmen arkadaşlığımız hep aynı kaldı. Her zaman bir aradaydık. Önümüzdeki öğrencilik yıllarında inşallah gene beraber oluruz, gene yağmur çamur demeden CIMBOM maçlarına gideriz.
Aykut ÇELEBİ


Erdemcim, tek olduğun sürece her zaman sakin ve ciddi bir adamsın. Ama ortaklarınla birleşince tam bir örgüt oluyorsunuz. İşte o zaman sizden uzak durmak gerekir. İnsanın üzerinde yeni bulduğunuz esprileri deniyorsunuz ve bundan çok zevk alıyorsunuz. Zaman zaman konuşmamla dalga geçmeyi ve beni kızdırmak için küfür etmeyi görev bildiniz. Ama her şeye rağmen çok iyi arkadaşlarımsınız. İnsanlara gerçek bir dost gibi bakıyorsun ve o yardımseverliğini ve o cana yakınlığını esirgemiyorsun. Her zaman böyle kalman ve başarıyı yakalaman dileğiyle.
Cumhur KAYA


7 senelik arkadaşım. Seninle beraber çok şey gördük, en önemlileri ise UEFA KUPASI VE SÜPER KUPA oldu. Biz ikimiz bu ülkedeki şanslı insanlardan sadece ikisiyiz biz ayrıcalıklıyız. Çünkü biz GALATASARAYLIYIZ. Hep mutlu olman dileğiyle.
Çağrı HASDOĞAN


Bu okulda tanıdığım en iyi adamlarımdansın. Ayrıca en esprili. En kötü günlerde bile yaptığın esprilerle bizi kırıp geçiriyorsun. Ayrıca başından geçen komik olayları da anlatman da en iyi sohbetlerden biri. Ve başlayınca bitmeyen futbol muhabbetlerin. Açık sözlülüğün yani bir bakıma aklına geleni söylemen (hiç sansür koymadan) insanın iyi ve kötü taraflarını eleştiriyorsun. Ama yeri geldiğinde gerçekten de çok ciddi bir insan oldun. Esprilerini asla unutmayacağım. Hayatta hep mutlu olman dileğiyle.
Gökhan KILIÇ


Seninle ilkokuldan beri hep aynı ortamı paylaştık. Ayrı sınıflarda olsak da akşamlan minibüsle eve giderken beni yaptığın esprilerle gülme krizine sokar ve hep Allah'ım lütfen şoför bizi minibüsten atmadan evime varayım diye dua ederdim. Seninle yaptığımız FB-GS kavgalarını unutmayacağım. Kendine iyi bak.
Haldun NİGİZ


Okula geldiğim ilk günden bu yana Coşkun'la beraber en çok şey yaşadığım, en iyi arkadaşlarımdan birisin. Hele kaçmamak için "bilseydim sabah kalkmazdım" demen. Tarih hocasını deli etmen, o güzel tezahüratlarınla lise yıllarımın eğlenceli bölümünün vazgeçilmez yerini aldın. Erdemli ve olgun kişiliğini kaybetmemen dileğiyle.
Serdar DOĞUKAN


Lise 1'i hatırlatıyorum Erdem, Fatih'le arkamda oturup espriler yapardınız, öldürürdünüz bizi gülmekten. Arkamda oturduğun için hep aynı notu alırdık, bazen beni bile geçerdin. Hele bir din yazılısında "ben havada karada açarım" deyip çantana koymuştun kopyaları hiç birimizde kitap yoktu tek ümidimiz sendin, küt diye yakalandın, kopyalar da gidince kaldık ortada. Fatih yazılı boyunca seni dövmekten, biz de gülmekten 2'den fazla not alamadık. (Sen 5 almıştın) Hep sınıfın muhalefeti olsan da çoğu kişiyle kavga etsen de benim için hep lafını
esirgemeyen iyi niyetli mert ve erdemli bir insan oldun. Kopya metotlarını orijinal esprilerini ve seni asla unutamam. Ceylan sen bi'tanesin.
Esra POLAT


Tesadüf karşılaştık seninle. Ama sadece tesadüflerle sürüp gitmedi arkadaşlığımız. Sıcak tavırlarınla ısıttın kendini bana. Bir çok şey paylaştık bu kısa sürede. İlk günaydınlarımı seninle paylaştım. Sabah sabah koca otobüste kıkırdamalarımızın sebebi oldun. Sen bizi çarşıda arabayla gezdirmedin ya alacağın olsun. Ama şunu bil ki hep gülümsedim yanındayken, küçük bir yanlış bile yapmadın bana. Umarım önündeki o pırıltılı geleceğinde devamlı gülümsetir, küçük bir yanlış bile olmaz sana.
ESİN


Uzun daha uzun çok uzun. Uzun ama dünya tatlısı. Her ne kadar beni çok kızdırsan da seninle bir türlü küsemiyorum. Çünkü bizim arkadaşlığımız 7 sene önceye dayanır ve böyle ufak şeylerden dolayı yıpranmaz. Ama yine başlangıçlar için bir son gerekli, biz de bu sonun eşiğindeyiz. Önemli olan hatırlamak ve hatırlanmaktır. Kendine iyi bak canım.
Ebru ARSLAN


Gören boyundan posundan ne düşünür bilmem ama benim hazırlıktan beri tanıdığım hep aynı Erdem. Bitmek bilmeyen şakalar ve işte esprileriyle güldüren bazen çıldırtan kişilik. Hele bir sabah deli bir kadının bana "pis kız" demesi ve bizim maruz kalışımız. Eski sınıfların hala uzamaya devam eden basketçisi, seni ve esprilerini hatırladıkça ağzım kulaklarıma varacak. Hadi HOR istediğin her şeye ulaşabilmen dileğiyle.
Çağla KIZILARSLAN


Söylediği iki laftan birinde beni kahkahaya boğan kara çocuk. Senin kadar insanlarla rahat iletişim kurabilen birini daha tanımadım. Sen okulumuzun kültürel zenginliğisin.
Hilal GENCEL


Erdem deyince aklımıza hemen florans gelir. Florans Erdemce bir sözcüktür ve Türkçe'de florasan demek. Bizi her zaman Belsa'da bulabilirsin.
BİNNAZ - SELEN


Sadece 1 sene aynı sınıftaydık, o da meşhur 9/C de. En iyi arkadaşlıklarımızı o sınıfta bulduk. Ve de arkadaşlığımızın temellerini kurduk. Temel fıkralarına güldüğün gibi hayatta herşeye gül.
OYTUN


11 senedir arkadaşlığımız devam ediyor. Sınıftaki azgınlığını hiç unutamam. Tarihçiye kafa tutman, fizikçi ve kimyacıyı çileden çıkarman... Bunlara rağmen kendini sevdiriyorsun. Kendine iyi bak ve neşenden bir şey kaybetme.
Pelin EMİR


Hazırlıktan beri yaptığın esprilerle seni unutmak mümkün mü? İçindeki iyilik ve saflık sayesinde aramıza hiç soğukluk girmedi. Yüzünden hiç gülücük eksik olmuyor. Hep gülen bir insanla sıralarda okumak çok güzel. Kendimi bu yüzden şanslı hissediyorum.
Elçin ÇAKAL


Sınıfın geyiklik ortalamasını artıran, her türlü gürültünün kaynağı olması nedeniyle çoğu zaman sınıfı bezdiren biri olsan da biz seni böyle sevdik. İyi niyetinden ve samimi kişiliğinden bir şey kaybetmemen ve hayatın isteklerin doğrultusunda şekillenmesi dileğiyle.
Hilal Şule ÖZDEMİR


Seninle 7 senedir arkadaşız. Sınıfımızın espri makinesi. Oğlum sen yokken sınıfta ses olmuyor dersler monoton geçiyor. Hele bazı lafların hocaları çıldırtan. Bi de bana gol atamayınca kızarsın. Hayatında mutluluklar ve başarılar.
APO


Yaptığın espriler, hocalarla kavgaların ve insanları gazlatan lafların, ömrüm boyunca seni unutmamı engelleyecek. Umarım ömrün boyunca değişmezsin. Böyle neşeli olursun.
Burçhan İLHAN


Bu gidişle aynı üniversitelere gideceğiz be Erdemcim. Ne bu böyle tam 11 sene aynı sınıfları paylaştık. Bir çok anı ve macera cabası. Bu gidişle birbirimizi unutmamıza gerek kalmayacak çünkü aynı ortamlarda olacağız. Ama ayrılırsak senin muzurluklarını asla unutmam.
ANGEL