528 - NAZLI İREM GÖNÜL 
irem91@hotmail.com  

İlk dostlar asla unutulmaz. Bu yüzden her şeyden önce bu kalpte çok özel bir yerin olduğunu bil lütfen. Bu yazıyı ne dostluğumuzun ne kadar güzel olduğunu belirtmek için yazıyorum; ne de seni ne kadar sevdiğimi göstermek için. Birlikte öyle çok şey yaşadık ve dostluğumuz öyle çok şeyi aştı ki, bunların ne söylenmesine ne de yazılmasına ihtiyacımız var. Anılarımız her şeyiyle yazılabileceklerden daha güzel. Eğer dostluk sevilmek, anlaşılmak ve değer vermekse biz bunun en güzelini yaşadık.
MELİSA


"O biir inek, o biir voleybolcu, o biir kankam ve karşınızda Nazlı İreem!"
İşte sana uygun bir intro. Nasılsa ileride çok yüksek yerlerde olacaksın ve seni şaşalı bir şekilde çağırmak zorunda kalacaklar. Sti'yle iyi katlandınız bana. Gerçekten geyiklerim karşısında gösterdiğin dayanıklılıkla bağışıklık kazandınız gereksiz konuşmalara. 3 senedir tanışıyoruz seninle, ama geçen sene kanka olduk. 5 gün okul, aynı sınıf, 2 gün dershane aynı sınıf, normal yani. Neyse beni unut (sağlığın açısından)ma ve kendine hep iyi bak.
ÇAĞRI


Seninle bir sene boyunca aynı sırayı paylaştık, bu şişko halimizle nasıl sığdık merak ediyorum! Dayaklı dayaksız günlerimiz oldu. Gerektiğinde Apo'yu birlikte dövdük ya da birlikte güldük kahkahalarla. Okulda, dershanede, kütüphanede, minibüste, yani her yerde birlikteydik. Senin milletin kulaklarını çınlatan gülüşünü, sıkınca vıck vıck ses çıkaran tokanı ve Atakule maceralarımızı unutmayacağım. Kendimi de sana hiç unutturmayacağım
Dolma GÖKÇEN


Ne kadar zeki, duygusal, asabi ve iyi olduğundan uzun uzun bahsetmeyeceğim. Gerçekten iki sene içinde hayatıma çok şey kattın. Keşke daha önce tanışsaydık. Aslında ben böyle duygusal yazmayı pek beceremem; ancak seninle geçici de olsa ayrılacağımdan dolayı ilk kez böylesine hüzünlü tutuyorum kalemi. Hayatta her zaman en üst noktalara çıkacağından eminim. Sana da kalbimin bir köşesini açtım. Ömrüm boyunca orada yaşayacaksın. Eyvallah!
FARUK


Lise 1'de sınıfa girdin, geldiğin yeri özlediğin her halinden belliydi. O sene iyi ki başkalarından önce seni kapıp sırlarımı paylaşmışım. Belki o yılı özletecek günlerimiz de oldu ama samimiyetini uzaktan da olsa hissetmek rahatlattı beni. En çok sıkıldığında bile gülümseyerek dinliyorsun karşındakini, nasıl sevmeyelim ki seni? Dedikodun yok, yapmacıklığın yok, kıskandırma huyunu hiç görmedim (notların dışında! Biz hep imreneceğiz sana daa!) İyi dileklere gerek yok, sen zaten potansiyel dilek gerçekleştiricisisin! Gene görüşeceğiz! ODTÜ'de bulacağum seni da!
EWOCAN


Eyvah amcaoğlu yine mat olduk! Seninle günlerim satranç oyunu gibi ama hep mat oluyorum. Tek tesellim Galatasaray'ın yenilmesi ve amcaoğlu Volkan'la sana karşı yaptığımız kavgalar. Sen "Nazlı"mı nazlısın, ama nazın bize geçer. Güler yüzlü, sevecen, yumuşak yanaklı, sportif, biraz ağır olmasan, sosyal otçulların son türüsün. (ve ukala) Benim RTÜK'üm. Söylediklerimin manalarını ve telaffuzunu irdeleyen, "Peder dediğimde hep kızan, "amcaoğlu" kelimesini ise kabullenen, bana zorla "babiş" dedirten otoritesin. Hayatın boyunca gözlerinin ve yüzünün gülmesini dilerim, tabi bizi unutmazsan.
ABD


Ne günler paylaştık seninle, geziler, yemekler, maçlar...Ama sen böyle gidersen kazanacağın okul seni benden alacak. Tabi tek isteğim hedefine ulaşman, bu durumda ayrılsak da olur. Ama kesinlikle arkadaşlığımız ayrı okullara giderek bitemez. Seni daha çok ısıracağım da yere aldır küldür düşeceksin daha çok voleybol oynayacağız, tıkanacağız orda burda. Öptüm seni, umarım hayatın istediğin gibi olur. Senden tek isteğim seni sevdiğimi unutmaman.
MELEK


Sen gerçekten özel bir kızsın. Özelliği öyle güzellik falan diye anlama, yok öyle bir şey. Seninle 2 sene önce tanışınca şöyle demiştim. "Şuna bak tam bir inek tipi çok oturup çalışmaktan bir tarafları büyümüş." Tabi içimden dedim, derken dayanamayıp bunu yüzüne vurduğum anlar oldu. Baktım ki bozuluyorsun daha da üstüne gittim, ama itiraf edeyim hepsini sevdiğimden yaptım. Sen de beni sevdin (sevmişsindir herhalde) ve bizim arkadaşlığımız daha da perçinlenip, çalgılı çengili masalara hatta hastanelere kadar gitti. Özelliğine gelince, o kadar çok çalışmaktan zaman bulup da, alışılmış inek kalıpları dışına çıkıp yaptığın işler (böyle sansürlü de yazılmıyor!) aktifliğin, sosyalliğin, falan filan. Bu sene sonunda ayrılıyoruz. Sen ODTÜ'ye gideceksin. Biz kapısının önünden geçeceğiz, yine de sana hayatında mutluluklar dilerim. Beni unutma.
Onur KABA


Okulumuzun yüz akı. Böyle giderse çözülmedik soru bırakmayacak. Sen buralarda harcandın, çok daha iyi yerlere layıksın ve bu yerlere de ulaşacaksın. Konserlerin ve hafta sonu planlarının vazgeçilmez elemanı, seni tanıdığım için mutluyum. Unutulmaz günler yaşadık sanırım. Arkadaşlığın için sağol. Hedeflediğimiz güzel yerlerde tekrar görüşeceğiz. Yaşanan her şeyin anısına haydi son defa şerefe!
ÇAĞLA K.


Dünyanın en aktif ineğini tanıdığım için şanslı sayıyorum kendimi. Son derece sosyal, o cüsseyi kaldırması zor olsa da! Okul voleybol takımının kaptanı olacak kadar da atletik. Ona sataşmak da büyük zevk. Aslında okulumuza geleli 3 sene oldu, ama ilk sene herkese kendini kabul ettirdi. (kolaysa etme, oyar valla!) İrem, senden habersiz bir yere gittiğimizde sadece bana patlasan da seni çok seviyorum. Kovboy gibi yürüyüşünü, gülerken doğadaki bütün yansıma seslerini çıkarışını, sınavların en rahat ismi olmanla beraber, o müthiş Ankara gezisini ve dede olayını unutmam mümkün değil. (okunmuş su var) Hayat yüzündeki tebessümü, kalbindeki sevgiyi her saniye artırsın.
Hakkı EVREN


Niremcim baş belam benim! Senin gibi bir kız görmedim ben hayatımda. Hep bir şeylerden fedakarlık etmek gerekir bir şeyler kazanmak için diye düşünürdüm seni tanıyana dek. Her şeyin en iyisi olan bir bütünsün gözümde. Çok şey öğrendim senden ama bu gevezelik değil. Ben hep böyleydim. Senin bana öğrettiğin olsa olsa bir insanı nasıl sinir edebileceğimdir. Bu konuda oldukça başarılısın esp. benim üzerimde, ama boynuz kulağı geçermiş? Kendine iyi bak, baş belam.
Dudun EDA


Seni o halde arayıp işlettiğim için inan kendimi hala suçlu hissediyorum. Annem hala senin trafik kazası geçirdiğini zannediyor. Ne gündü ama! Canım inekim seninle geçirdiğimiz vakitleri, beraber gittiğimiz filmleri, bize 100 gr. fazlalığımız var diye yaptıkları obez muamelesini ve dershanede yaptığımız çapkınlıkları hiç unutmayacağım. Hayatın boyunca her şey istediğin gibi olsun.
ESRA P.


Arkadaşlığımız lise 2'de başladı. Sadece iki senede ısındığım ve çok sevdiğim nadir insanlardansın. (ki benim için 2 sene arkadaş olmak için çok kısa bir süre) Bir gün bana Eren'i ağlarken hiç görmedim herhalde görmeyeceğim de demiştin. Doğrusu da bu zaten. Denemelisin bunu) Artık bizim günlerimiz başlıyor, gerek üniversitede, gerek iş hayatında! Zaten barışın yaşanmadığı bir ülkede yaşadığımız düşünülürse, birçok acıyla karşılaşacaksın. Ama bu zorlukları aşacak güçte olduğunu biliyorum. Unutma ''ölümün olduğu yerde daha ciddi ne olabilir?"
EREN


Hayat bir yol. Önümüze çıkan engelleri aşarak bir yerlere ulaşmaya çalışıyoruz. Senin bu yolda başarılı olacağına inanıyorum, çünkü tüm engelleri aşabilecek güçte bir insansın. Yakınlaşmamız biraz geç oldu ama beraberken çok güzel vakit geçirdik. O satış için de hala üzgünüm ve üzgün olmaya da devam edeceğim! Sanırım seni özleyeceğim. Eğer olur da görüşemezsek beni nerede bulacağını biliyorsun. Kime sorsan sana bizim "viyadüğü" gösterir. Yollarımızın tekrar kesişmesi dileğiyle.
EMİNE


Nazlı, sınıfımızın inek tabir edilen öğrencisidir. Kendisiyle dershanede arkadaşlığımız gelişti. İyi ve zeki bir insan, fakat ineklikten kalma bazı kötü alışkanlıkları var. Kendisine espri yaptığımda da çığlıkvari bir gülüşle cevap verir bana devamlı. Gelecek yaşamında çok başarılı olacağın kesin. Unutulmamak dileğiyle...
İlke DÜZYOL


Arkadaşlığımız karşılıklı olunca, kısa bir süre içinde birbirimizi tanıdık. Maşukiye gezisinde, konserlerde, sahillerde arkadaşlığım daha da pekişti. Sahilin güzel havasında bayağı dertleşmiştik. Bir de o meşhur günü unutamam. Başından ayrılmamıştım, bilmeni isterim. Kısa bir süre sonra birbirimizden kopacağız. İleride bu satırları okuyarak eski günleri hatırlar ve beni unutmazsın inşallah.
ALPER M.


Neymiş beni adam edecekmiş! Sen mi? Önce sen adam ol bakalım... Üç güzel sene geçirdik ama bu sene en güzeli sanırım. Artık seni daha iyi tanıyorum. Çok belli bir özelliğin var: Hırsın. Ama kazanan sen olacaksın. Bir de millete sataşmayı bıraksan! Seni özleyeceğim, sataşmalarını bile. Umarım hayatında her şey dilediğin gibi olur.
ZEYNEP


Sınıfımızın milka reklamında oynayan fotojenik ineği... Bu okul senin gibi verimli bir ineği bir daha zor bulur. Seni diğer ineklerden ayıran özelliklerden en önemlisi arkadaşlıklarına da verdiğin önemdir. Bu sayede tüm sınıfa kendini sevdirdin. Hele o gülüşün yok mu, gülüyor musun, ölüyor musun belli değil. Senin gibi samimi bir dostu asla unutmayacağım.
COŞKUN


Okulun bir numaralı öğrencisi ve meşhur mercury kahramanı, bize belleğimizden silinmeyecek müthiş bir anı yaşattın. Gönderdiğin başımdan aşağı kaynar sular döktüren mesajına karşı intikam yeminimi ergeç yerine getireceğim. Seni sıranda oturmuş, walkmanın kulağın da soru çözerkenki halin, yumoş kokan hırkan ve arkadaşlığınla hatırlayacağım. Mutlu olmanı temenni ediyorum.
DİLŞAN


Ulan bir yazılıdan da beş alma! Aslında al, yoksa başımıza taşlar yağar. Dünyanın düzeni bozulur. İki senede gördüm ki derslerindeki başarın çenene de yansımış. Bir de gülüşün var ki evlere şenlik! Mübarek Adapazarı treni gibi. İnşallah yüzündeki gülümseme hiç eksilmez.
Murat ÖZÇELİK