526 - GÖKÇEN ÖZÇETİN 
gokceno@hotmail.com  

Stinim dolmam, 1 tanem;
Seninle 1 yıl boyunca aynı sırayı, aynı dolmuş koltuğunu, hafta sonu aynı kütüphaneyi paylaştık, durduk. Yeri geldi birlikte ekildik, dövdük, dövüldük; ama yine birbirimizden bıkmadık usanmadık. (Mezun olduktan sonra da kurtulacağını sanma sakın) Senin iyi niyetine azmine ve saç modellerine her zaman hayran olmuşumdur. Ah bir de şu rejim işini senden kapabilsem! Aman canım yapacağımız tenis maçları ile yaakarız kalorileri boşveeer! Seneye Ankara'da görüşmek üzere! Bana orayı gezdireceğine söz verdin ha! Her zaman yanında olduğumu ve tabi ki beni sakın unutma oldu mu? Seni ve deniz anasını hiç unutmayacağım!
Nazlı İREM


Gerçekten hayatımda büyük yeri olanlardan birisin. Arkadaşlığımız dolu dizgin devam ediyor. Çok samimi ve içten bir insansın. Seninle 2 senede çok şey paylaştık. Yaptığımız onca şeye rağmen (eziyet manasında) bizlere hiç darılmadın, darılsan da hemen yumuşardın. (dayanamadın) Sen çok değişiksin inanılmazsın gerçekten seni asla unutmayacağım. Sadece kağıtlarda değil kalbimin bir köşesinde her zaman yerin olacak. Her şey gönlünce olsun. Hiç ayrılmamak dileği ile eyvallah!
Faruk TÜRKKAL


Yav Gökçen biz ne zaman istediğimiz gibi yemek yiyeceğiz yaa? Esracım biz zamanında yemişiz. Muhabbete bak aklıma geldikçe kırılıyorum gülmekten. Hele o sabah başlayıp öğlen çikolatalarla bozduğumuz diyetler ayrı bir ekol yani. Olsun dolmam bir gün mutlaka zayıflayacağız umudunu yitirme. İşte o zaman Hakkı'nın karşısına dikilip seni yanımızda dolaştırmayacağız çünkü çok kalınsın deyip sene boyunca bize söylediği şişko ile eş anlamlı bütün kelimeleri ona yedireceğiz. Bunu okuyan da abi ne takıntılı kızlar diyecek. İnşallah aynı şehirde okuruz da senin o tatlı sohbetinden uzak kalmam. Kendine iyi bak canım stim.
ESRA P.


Sti bazen düşünüyorum da senin nereden geldiğini kestiremiyorum. Aslında nereden geldiğin değil ne yaptığın önemli. Bir insan eğer farkında olmadan espri yapabiliyor, etrafındakileri gülmekten kırıp geçirebiliyor bağırsaklarını bozabiliyorsa başka bir şey demiyorum. Seni ne zaman görsem ya tıkınırsın ya da birilerine telaşlı telaşlı bir şeyler anlatırsın. Anlattıkların sayesinde bütün çevreni ve dünyanın en garip ailesini tanımış olduk. Kaldırıma araba park eden annen, otoyolda 30 km ile giden komşun... Sonunda senin sevimli bir çatlak olduğuna karar verdim. Eğer bütün çatlaklar böyle iyi kalpli, saf ve komikse ben de çatlak olmak isterim. Silgimiz olmadığı günlerde tahtayı seninle sileriz ya işte o da sana ayrı bir karizma katıyor. Şişko sti her zaman bu kadar doğal ve içinden geldiği gibi davran ve hayattan zevk almayı sürdür.
Hakkı EVREN


Gökçen o, dolma, sti, dolores'e;
Senin gibi tatlı, herkesin sevgisini kazanmış biri daha yok tanıdığım boşuna dememişler dolma diye. Söylediklerin o kadar içten ve doğal ki hiç kimsenin sana hiçbir şekilde kızacağına inanmıyorum. Umarım hep böyle kalırsın. Arkalı önlü 2 sene geçirdikten sonra yaşanmış çok şey kalıyor. Bunlar arasındaki Alm. Ögret. ile olan muhabbetler, her Fizik yazılısı sonraki yakınmalarımız, tahta silgisi olursun, diyet girişimlerin, Mehmet'le olan kavgaların bunlardan bir kaçı. İstediğin her şeyin gerçekleşmesi dileği ile. Seni ve bademciklerini hiç unutmayacağım...
EDA

Sti;
Daha önce kısa zamanda bu kadar yakın arkadaşlık kurmamıştım. Hayatıma giren mükemmel insanlardan birisin. O mükemmelliğinden o güzel arkadaşlığından iyilik severliğinden ve hiç şikayet etmeden benim Çin işkencelerimi çekmenden kaynaklanıyor. Yaptığımız muhabbetleri ve esprilerim karşısında yüzünde oluşan tebessümü hiç unutmayacağım. Benimle gerçek dostluğunu paylaştığın için teşekkürler. Hep gülmen dileği ile.
ÇAĞRI


Bir sene oturduğum şirin sıra arkadaşım, senin bu kadar aktif olduğunu ilk tanıştığımızda hiç anlayamamıştım. Tenis, step, resim... en çok hatırlayacağım şey diyetlerin ve bugün ne diyeti yapayım soruların olacak. Belki farkında değilsin ama insanların seni böyle yakın bulmaları içtenliğinden dolayı. Benim için önemli arkadaşlarımdan birisin. Bu sene ayrılıyor olmak seni ne kadar üzüyor ise beni de o kadar üzüyor. Birlikte sadece 2 sene geçirebildik. Keşke seni daha önce tanısaydım da daha çok zaman geçirseydik. Hiçbir zaman unutmayacağım birisin. Kim bilir belki bir gün Ankara'ya gelirim, seni bulurum. Bütün hayallerimiz gerçekleşmiş, istediğimiz yerdeyiz işte o zamana kadar beni unutma.
ZEYNEP


Sti tut top kaçmasın. Sana bu lakabı kim taktı bilmiyorum ama iyice alıştık bu isme. Seni lise 1'deyken Stephen King'in sadist kitaplarını okumanla ve böcek koleksiyonu yapmanla tanıdım. Her zaman İrem'le koalisyon kurup bana muhalefet oluyorsun ve İrem'e yapacaklarımdan da payını alıyorsun. Aslında çok iyi birisin. Sinirlenince yüzündeki ifadeyi hatırlamak istiyorum. Ha bu sırada diyetine dikkat ediyorum ama hiç belli olmuyor ama gene söylüyorum neticede sen böyle de güzelsin. İstediğin üniversiteyi kazanmam w hayatında başarılı olmanı temenni ederim...
ABD


Senin ününü daha okula gelmeden duymuştum! Zamanla tanıma fırsatı buldum. Gerçekten çok sabırlısın. Ama Mehmet'e neden dayanamıyorsun anlamıyorum. Sen silgisiz günlerimizde yaptığın fedakarlıklara geniş diyet bilginle ve ilginç karışımlarınla bizim stimiz dolmamızsın! Seni unutmak mümkün mü?
IŞIL


Pek sevgili Gökçen;
Bizim sınıfa ilk geldiğinde gözüm seni pek tutmamıştı. Ama sonra ne kadar yanıldığımı anladım. Sakin etliye sütlüye karışmayan cana yakın bir kız olduğunu anladım. Tamam belki ara sıra vurdum ama bilmelisin ki ben sevgimi böyle gösteren bir insanım. Bu seneden sonra bir daha zor görürsünüz herhalde onun için sana biraz tavsiye; az yemek ye fazla kilo alma hatta ver çok iyi bi kızsın hep böyle devam et bi de, akıllı ol hadi bakiyim görüşürüz.
Onur KABA


Dershanede birlikte oturduğumuz günleri düşünüyorum da ne çok anımız varmış bizim. Ne çok şey yaşamışız, nelere şahit olmuşuz. Olaylara bakış açın, yorumların, o farklı kişiliğin ile seni hiç unutmayacağım! Ben ve çevrendeki arkadaşların çok şanslı. Çünkü senin gibi dostlar var.
EBRU


Seni gidi zeytinyağlı dolma seni; sen arkadaşlar arasında en cana yakın, en sempatik olanısın. Bu sevimliliğin ile tüm erkekler seni hırpalamaktan bıkmıyor. Hele seninle tahtayı sildigimiz günleri asla unutamam. Okulda hiçbir kızın senin kadar çok ismi olmadı. İleride unutmayacağım insanlardansın. Birlikte geçen güzel günlerden sonra seni her hatırlayışımda yüzümde kocaman bir gülümseme belireceğine emin olabilirsin. Başarı, mutluluk ömür boyu seninle otsun. İçindeki yaramaz çocuğu hiç kaybetme...
COŞKUN


Okulun en sevimli dolmasına yazılacak o kadar çok şey var ki aslında, bir kaç satırla özetlemek çok zor. Son 2 yıl içinde paylaşılanlar arkadaşlık adına çok şey kazandırdı bize. Samimi dostluğun yanı sıra şirin tavırların, ilginç saç modellerin ve yüzünden hiç eksik olmayan o tatlı gülümsemeni hiç unutmayacağım seni. Yüreğindeki içtenliğin seni terk etmesine izin verme hep böyle kal olur mu?
HİLAL ŞULE


Seni ilk gördüğümde ilginç saç kesiminle beni büyülemiştin. Böyle bir saçı birdenbire Kocaelispor'un kalecisi Stingachiu'da gördüm. Seninle 1 sene boyunca dalga geçtik şakalaştık. Ama bir kere olsun kızmadın. Vallaha helal olsun Peygamber sabrı varmış dedim. Beni de etkileyen bu oldu zaten, insanların söylediklerinde hiç bir kötü niyet aramıyorsun. Son derece iyiliksever ve cömert birisin. Bu davranışlarınla taraftarın gönlünde taht kurmuştun. Seni unutabileceğimi sanmıyorum. Hayatta her şey gönlünce olsun.
SERDAR

Zamanın bu kadar çabuk geçeceğini bilseydik birbirimizi daha önceden tanımak isterdik sanırım. Ne yapmışız biz bunca sene ancak son 2 sene iyi olabildik. Sürekli oradan oraya koşuşturduk organizasyonlarda çok eğlendik her köşe başında bekledik. Her türlü ilginçlik var bu kızda çantasının işlevini arttıran delik, benim kulağıma girmeyen kulaklılar. Ve tabi biz donarken bile t-shirt giymesi. Ben sevimli dolmayı her zaman hatırlayacağım.
ÇAĞLA


Seni düşündüğümde bir çok şey aklıma geliyor. Tenis, bilgisayar, step. O kadar çok ilgi alanın var ki hepsine yetişebilmek gerçekten çok zor. Çok hareketli biri olmak tam sana göre. Her zaman canlı olmana, kötü zamanlarda bile hemen çözüm yolu bulmana hayranım doğrusu. Sıcak kişiliğin ve herkese gösterdiğin yakınlıkla hep sevileceğine eminim. 12 yıl devam eden arkadaşlığın için teşekkürler. Umarım dilediğin her şeye ulaşırsın.
NURSEDA


Stime;
Lise 1'de iken henüz geyik temellerimi atarken bana evde hazırlayıp getirdiğin geyik kağıtları için sağol. Ben İzmir'e taşındığımda unutulmadığımı hissettiren en önemli kişisin. Her şeyden önce cana yakın ve bir o kadar da dobrasın. Ama şu konuşurken ellerini oynatmasan daha çok sevineceğim. Çok görüşmesek de kalbimin hep yanında olduğunu unutma. Ne istersen öyle olsun kalbin kırmızı dolsun.
GEYİKABLAN


Gökçen;
Resim derslerinde tanıdım seni haftada 2 kez birleşiyorduk ama resimden başka her şeyi yapıyorduk. Sonra sıra ytong heykellerini yapmaya geldiğinde canciğer olmuştuk her ne kadar biz heykel değil sınıfı inşaat alanına çevirmeye çalışsak da çok eğlenmiştik. Depremden sonra beni ilk arayan arkadaşımsın. Seni çok seviyorum Gökçen...
OY-tOOn


Okula yeni gelmiştin ilk nöbetimi tutuyordum ve o sesi duydum hadi bakalım okula yeni gelen arkadaşına okulu gezdir tabi o an ulan ben de yeni geldim okulu tanımıyorum diyemedim. Daha sonra lise 2'de aynı sınıfta olmamızla seni tanıdım iyi ki de tanımışım senin gibi neşeli sevecen bir arkadaşım olduğu için çok şanslıyım umarım neşenden hiçbir şey kaybetmezsin.
Erman EKER