51 - GÜLFEM İĞCİ 
gulfem@lakmail.com  

Her şeye dair... Seni değil bu satırlara bir ömre bile sığdırmak çok zor aslında. Seninle hayatımız bir barbie evi kadar güzel ve pembeydi. Ama şimdi pembe gözlüklerimizi çıkarıp gerçek dünyayı görmenin vakti geldi. Unutma hayat bize çok şey kazandırdığı için bizden çok şey alıp götürebilir. Kim bilir belki seni de alıp götürebilir benden. Ama biliyorum ki bebeğimin kalbi hep benimle olacak, benimle atacak ve ben biliyorum ki sen hep bende kalacaksın. "Bir gün bir sahil düşün uçsuz bucaksız, düşüncelerin yittiği yerden başlayan, görüntülerin karanlığa karıştığı yerde o sahilde bir dostluk gör! Yüce ve sonsuz ve ben..." Daima seninle...
ELÇİN


El bebeğim gül bebeğim... Sevgiydi bizi büyüten. Dostluğu paylaşmayı, saygıyı öğretip değerini veren. Biz de şanslıydık aslında. Kendi isteklerimiz dışında bir araya gelmiştik. Ama hayat bizi seviyor olmalı ki sürekli gülümsedi geçen her dakikayla dostluğun değerini verdi. Şimdi içimde senden öğrendiğim, seninle yaşadığım birçok şeyi saklıyorum. Artık hayatlarımızın iplerini elimize alma zamanı geldi. Yüreklerimiz acı, hüzün ve korkuyla çarpıyor. Ama içini rahat tut bi tanem; çünkü hiçbir arayış kopuş değildir biz istemedikçe. 8ana öğrettiğin yaşattığın paylaştığın her şey için sağol. Sana söz yaşananlar unutulmayacak hiç. Ben ise şartlar ne olursa olsun senin kalbinde bir sıcaklık, yüzünde içten bir gülümseme olarak hep yanında olacağım.
ELA


Gülfem senin gibi ilginç bir kız daha tanımadım. Seni zamanla daha iyi tanıdım. Anlamlı bakışlarınla insanı rahatlatıyorsun. Fakat senin kadar insancıl daha görmedim. O sevgi dolu kalbin sıcakkanlı oluşun beni hep etkilemiştir.
Keşke seninle daha önce tanışsaydık, daha güzel günler yaşama fırsatı bulurduk. Artık her zaman beraber oluruz her zaman böyle iyi kal. Seni seven;
ERDEM Y.


Benim biricik sırdaşım, can dostum canım arkadaşım. Senin çok güzel anılarımız çok güzel dostluklarımız ve her şeyden önemlisi harika bir dostluğumuz oldu. Tanıştığımız çok olmadı ama birbirimize çabucak ısındık. Sana çok değer veriyorum değerini ve sevildiğini bil...
Kayra KÜPÇÜ


Dünyanın en şeker kızlarından biri. Yan yana oturduğumuz seneyi hiç unutmam. Genellikle, yan yana oturanlar konuşurlar fakat biz devamlı birbirimize vurduk, kırdık. Sen botlarla vurduğun zaman ben de kafa atıyordum. yıhahaa... Ama sonunda lise geldi de bir değiştik pir değiştik... Sevgi ve saygı içerisinde ben yaramazlık yaparken, sen hocalara cevabı verilemez gariplikte saflık kokan sorular soruyordun. Sana başarılar dileyeceğim, zaten başarılı olacağına eminim.
İlke DÜZYOL


Bir bilmecem var çocuklar... Haydi sor sor.
- Güzel saf, cana yakındır derim
- Acaba kimdir?
- Lipstik mandalina deyince akla
- Tamam şimdi buldum.
- Her an onun adı gelir
- Gülfem Gülfem
Yaşantımızın en şirin 7 senesini birlikte geçirdik. Sonraki hayatımızda da karşılaşmak dileğiyle EYVALLAH
Onur UÇAK


Benim biricik güzel ve zeki arkadaşım Gülfem. Lüle lüle saçlarıyla okulun ilginç tiplerindendir. Tek kusuru yürümeyi bilmemesidir. (Yanında yürüme gafletine düşenin vay haline) benden esirgemediğin dostluğunu hep arayacağım. Hayatta her şey gönlünce olsun güzel kız...
SEPO


İşte hayatımda gördüğüm inanılmaz tatlı insanlardan biri! Her insanda bulunmayan o iki güzelliğin birleşimi sende fazlasıyla mevcut; iç dış güzelliği... Aramızda yılların özenle kurduğu, sıkı bir dostluk var. Veda etmeyi sevmem, biliyorum ki bir yerde yine buluşacağız.
YASEMEN


Sen sınıfımıza yepyeni bir soru sorma sanatı getirdin. Senin sorduğun soruların cevabını Sokrates bile veremez. (En gergin anında bile insanın balatalarını sıyırmasına neden oluyorsun. 7 senedir otluyor, onların fotosentez yapmalarına bile izin vermiyorsun. Bu kadar ders çalışır mı, yakında, teleskop takıcan gözüne... Sen sınıfımızın lolita ineğisin. Dostlarım arasında en cana yakın ve alçak gönüllü olanısın. Umarım ilerde de arkadaşlığa verdiğin önemden vazgeçmezsin.
COŞKUN


Sevgili arkadaşım seninle tanışmadan önce duymuştum derslerinin iyi olduğunu Tanışınca derslerinin bayağı iyi olduğunu ama senin biraz safça olduğunu anladım. Neyse işte derken bizim arkadaşlığımız daha ilerledi ve ben seni dövmeye falan başladım. (Sende ara sıra vurdun). Eee tabi elde olmadan kolunu bacağını morarttığım oldu. Bunları seni sevdiğimden, ileride beni hatırlaman için yaptım. Sana birkaç tavsiyem var:
1- Biraz az ye
2- Gözlüklerini gerekmedikçe çıkarma
3- Az çalışıyorsun (5 saat falan) Daha fazla çalış ki kafayı ye!
Bi de o güzel kulaklarına dikkat et. Allah kocana sabır versin.
Onur KABA


Canım Lulucuğuma. Bebek gibi bir yüz, lüle lüle saçlar, incecik bir vücut. Bunlar seni tanıyan biri için ikinci planda kalır. Hiçbir zaman kimse için iğneleyici bir laf duymadım senden. Sana hep çocuk gibisin diyordum. Bunun nedeni o tatlı yüzündü. İlerde seni görmediğim zaman kafamda hala çocuksu görüntünle canlanacaksın.
RAŞİT


Sende eski arkadaşlarımdansın canım! Ve hep arkadaşım olarak kalacaksın! Kendini özletmene izin vermeyeceğim. Hayatın senin gibi güzel ve neşeli olsun...
Çağrı HASDOĞAN


Şekersiz Eti Gülfeme;
Seni Elçin'e karşı göstermiş olduğun tahammülden dolayı kutluyorum. (Kolay iş değil) Sonra da buram buram saflık kokan sorularından dolayı kutlarım. Çünkü saflık sana yakışıyor. Seni üç senelik arkadaşlığımızda bir teneffüs meyve yemiyorken göremedim ya ona yanıyorum. Ben bu üç senelik muhabbetten çok tat aldım. Umarım diyetinde gösterdin başarıyı hayatında da gösterirsin.
Murat ÖZÇELİK


Şirin Kız;
Hep güler yüzlü karşısındakileri kırmayan biri için şirin demek az gelir. Güvendiğim ender kişilerdensin. Sana bir şey söylerken hiç çekinmedim. İlerde de çekinmeyeceğim. İlerde hayatında karşına çeşitli insanlar çıkacak ve senin saflığın ve temizliğin onları etkileyecek. Ama sen yine de kendine dikkat et. Çünkü insanlar senin kadar saf ve temiz değiller.
HALDUN


Son 2 sene her zaman yanımdaydın. Seni tanıdığımda da çok şaşırmış; iç ve dış güzelliğin ancak böyle kaynaşabileceğini düşünmüştüm. Derse geç kalışların, parlayan dudakların ve sorularınla sınıfın değişmezleri arasındasın. Ne zaman zorda kalsam yanımda oldun. Seni kolay kolay unutamayacağım. Tıpkı senin her zaman ona güldüğün gibi hayatın da sana gülmesi dileğiyle....
Çağrı KIRTELER


Senin rejim muhabbetlerin yüzünden komplekse girip sayende 1-2 kilo verdik! (mi acaba) Her gün değişen lipstiklerini, lüle lüle saçlarını, içtenliğini ve güler yüzünü hiç unutamayacağız.
SEDA - LERZAN


Tam anlamıyla lise 1'de başladı dostluğumuz. Artık dostluğumuz mu didişmelerimiz mi orası şüpheli. Ama bir şeyler başladığı kesin. Normalde aynı yüzü görmekten sıkılırım. Ama sende ne var anlayamadım, göremeyince kendimde bir eksiklik hissediyorum. Yoksa bana büyü mü yaptırdın pis hain.... Bir yerimize bir şey olmadan dostluğumuzun devam etmesi tek temennim. Beni hatırlaman dileğiyle demeyeceğim yılın her günü yüz yüzeyiz. Mutluluklar ve esenlikler dilerim efendim... BAŞININ TATLI BELASI;
İLKE


Arkama dönüp baktığında ilkokul sıralarımdaki o minik kızları ve o zaman daha minicik bir tohum olan arkadaşlıklarını görüyorum. Şimdi kızlar da büyüdü, o tohum da. Ama ne fayda koruyamadık yeterince. İhmal ettik, etrafımızda gelip geçenler yıprattı belki de. Yüreğimize saldığı kökleri unuttular, unuttuk. Onlar hep yüreğimizin en güzel köşesinde kalacak, tohum bir daha bir daha yeşerecek gün gelip ayrılsak bile bana seni hatırlatacak.
BÜŞRA


Şipşirin bir kıza. Allahım bir insana kulak bu kadar yakışır mı? Senin kadar şirin bir kızın var olduğunu anlatsalar inanmazdım. Ama ben yaşadım ve gördüm. Sanki dış dünyayla bağını koparmış sırf güzellikler ve neşe dolu bir dünyamın prensesi gibisin. Ama hayatın bu kadar kolay ve iyi olacağını sanmıyorum. Ne olursa olsun senin bu kadar güzel ve iyi olacağından eminim. Hayat acımasız olup da arkadaşlığımız koparsa seni hep şirin Gülfem olarak hatırlayacağım.
ALİCAN

MİNİME,
12 senedir hayatımdasın ama son 3 sene ikimizi ortak bir bedene soktu. Bir bedenle neler yaşadık. Senin sayende 90'ları kaptım. Sizde kaldığımız gece sabahlara kadar konuşmaktan ağzımız kurumuştu, öğle teneffüslerinde annenin böreklerini yedik. Anılar güzeldi. Ama önümüzde uzun yıllar var. Hadi güzel kız tut elimi ve yine yapalım hayata yapacaklarımızı.
ECE


Seninle fazla ortak yanımız olmamasına rağmen yine de iyi geçirdik. Bana olaylara daha farklı bir bakış açısıyla yaklaşmamızı sağladığın için sağol. Umarım yaşamın güzelliklerle dolu; düşüncelerin şu anki gibi tertemiz kalır.
BURÇHAN


Bukle bukle saçların, parlayan dudakların ve elinde ayrılmaz parçan olan havucunla sınıfın güzellik abidesisin. Derslerde sorduğun müthiş sorularla hem hocaları hem de bizi dumur etmeyi başardın. Elçin ile olan kavgaların ve Onur'a karşı gösterdiğin direnç, bizler tarafından hep takdir edilmiştir. Umarım hedeflerine ulaşırsın.
İREM - STİ


O güzel yüzün ve kendine has güzelliğe sahip saçlarınla okulumuzun en tatlı kızlarındansın. Bunları söylememde bacaklarımı mahveden tekmelerinin kesinlikle bir etkisi yok:) Lise 1'deki TÜBİTAK Sınavına hazırlanırken epey eğlenmiştik. Çalışmalarımız sonucunda gösterdiğimiz üstün başarı ile ne kadar süper öğrenciler olduğumuzu kanıtladık. Bize helal olsun :) Güzel yüzünden gülücükler eksik olmasın.
ENGİN


Lise bu yana çok fazla muhabbetimiz olmamasına karşın, sıcak konuşmaların ve içtenliğinle sana ısınmamı sağladın. Derslerde test çözüyor olmandan gerek o ilgisizliği sorduğun muhteşem soruları asla unutmayacağım. Lise hayatımız bu yıl son bulurken, gelecekte hayatta tüm hedeflerine kavuşmuş iki insan olarak görüşmek üzere. Seni hep bir elinde lipstick diğeriyle de lülelerini düzeltirken ve olur olmaz zamanlarda söylediğin ilginç (!) sözlerle sınıfı koparmayı her zaman başaran biri olarak hatırlayacağız. Aşırı vitaminden sararmış ellerinden dolayı, korku filmlerinden fırlamamış gibi olsan da sen hep sınıfın şeker kızı olarak kalacaksın.
HİLAL ŞULE - ZEHRA