37 - HİLAL GENCEL 
hilalgencel@e-kolay.net  

Dostluk muydu yaşanan, yoksa acı mıydı? Özlem miydi eski günlere duyulan, yoksa pişmanlık mı? Hep zordu benim için seni anlamak, olanları düşünmek. Ve çok zordu dostluğunu değersizmiş gibi bir köşeye fırlatıp atmak. Aramızın en kötü olduğu zamanlarda bile gözlerimden senin için tereddütsüz akan birkaç damla yaştı belki de sevgimi bana anlatan, güzel anıları kulağıma fısıldayan ve bendeki Hilal'i bana gösteren. Ne anılardı onlar diye başlasam anlatmayla biteceği meçhul aradaki bu değişik bağı anlatabileceğim meçhul. Tek ifade edebildiğim şey uzun zamandan sonra yeniden başlamanın bana çok büyük mutluluk verdiği...
Esra Polat


Belki 1 sene oldu seninle tam olarak tanışalı ve arkadaşlığımızı geliştireli ama biz bu senenin içine neler sığdırmadık! Senin sıcak sohbetlerinle, benim maceralarımda iyi ve inşallah uzun sürecek arkadaşlığa adım atmış olduk. Her ne kadar ben seni uyuz edip sonra surat assam da sen bütün sene dayanmayı bildin. Bir gün dayanamayıp beni bırakacağını düşünüyorum; ama benim biricik kızıl ve kıvır saçlı güzel Hilal'im beni affeder hep dimi? Belki geç oldu ama her şey için sağol. Benim de yapabileceğim, sana koskocaman mutluluklar ve başarılar dilemek. Ama her zaman beraber olmak şartıyla. Çok çok öpüyorum ve seni seviyorum!
LEPİSTES


İlk sıra arkadaşıma;
Bir çok sırrımızı derdimizi paylaştık yıllarca. En güzel dostum olduğunu sen de biliyorsun sanırım. Her ne kadar zaman zaman kopukluk olsa da iletişimde, hep benimleydin, her derdimde, aklımın bir köşesinde. Kısa ve öz yazmak ve de hep hatırlanmak isterim. Umarım unutulmam ve yüzünde ufak bir tebessümle hatırlanırım. Hep beraber olmak ve dost kalmak dileğiyle...
Pelin Emir


Bazı kişiler vardır derin bir boşlukta bir gizemle yaşarlar. Farklı anlamlar, farklı duyularla yaşarlar hayatı. Her şeyi dolu dolu sonuna kadar söyler, güldü mü kahkahalarıyla ortalığı devirir. Sen benim gözümde böyle birisin işte. Hayatı olması gerektiği gibi yaşamayıp da, onu yaşamak istediği gibi var eden... Geriye baktığımda her zaman değer verdiğim bazen anlatmakta zorlandığım, aramızda garip bir iletişimin var olduğuna inandığım gizemli bir dost. Boyutları ne olursa olsun seninle bir şeyler paylaşmak gerçekten çok güzeldi. O sürekli hayalini kurduğumuz gerçek dostların, sağlam dostlukları olduğu yerde görüşmek dileğiyle... Karanlık aydınlıktan kaçar, yalan gerçekten kaçar, güneş yalnız da olsa etrafa ışık saçar. Üzülme doğruların kaderidir yalnızlık. Kargalar sürüyle, kartallar yalnız uçar.
Begüm Hocaoğlu


Seni tebrik ediyorum çünkü 7 sene boyunca bütün başın şişirmelerime rağmen bana tahammül ettin, tabii bunun yanında ufak tefek patlamaların da oldu ama fazla etkili olmadı. Ayrıyetten okul boyunca bizim mahallenin kriterlerine uygun bir falsonu görmedim (!) Okul, sınıf, mahalle ve servis arkadaşım hayatın boyunca mutlu olman ve çevrendekileri mutlu kılman dileğiyle....
Hakkı Evren


Her türlü sorunumda veya konuda konuşabildiğim ve zor günlerimde yanımda olduğun için çok teşekkürler. Yanlış bir tanışma şekli ve güzel bir arkadaşlıkla dostluğumuzun temellerini atmıştık. Her ilişkide olduğu gibi bizim dostluğumuzda da bazı sorunlar çıkmış olsa da bunları yenebildik. Aramızda yaşanan bazı tatsız olaylar bile dostluğumuzu yıkamadıysa, zaman ve ayrılık gibi kavramlar hiç yıkamaz. Her şey için teşekkürler.
BURÇHAN


Seni şu güzel arkadaşlıklarla geçirdiğimiz 2 yıl öncesine kadar hiç tanımıyordum. Fakat tanıştıktan kısa süre sonra seninle çok sıkı bir dostluğun içerisine girdik. Senin cana yakınlığın, neşeli ve renkli kişiliğin bu arkadaşlığın gelişmesinde büyük rol oynadı. Seni hiç tanımamış olmayı düşünemiyorum bile! Sen bu dostluk aleminin kralısın. Seninle birlikte yaptığımız o manyak esprileri o sıcak muhabbetleri hiçbir zaman unutmayacağım. Hiçbir şey kalbimdeki yerini doldurmaya yetmez, zaten orayı da boşaltmaya niyetim yok! Umarım hayat her türlü güzellikleriyle senin olur.
COŞKUN


Senin gibi bir arkadaşa sahip olduğum için çok mutluyum. Bana karşı her zaman iyi, sevecen ve kalpten yaklaştın. Senin yerin bende bir başka. Lise 1'deyken benim yüzümden din sınavından 2 almanızı hala unutamıyorum: Acı, tatlı günler geçirdik. Biyolojiyi çok seversin. Ne zaman baksam biyoloji çalışırsın. İnşallah hayatta bütün güzellikler senin olur. Gülen yüzün hiç solmasın.
ERDEM


Birbirimizin suratını 7 senedir görüyoruz ama seninle arkadaşlığımız 2 senedir kahkahalarla davam ediyor. Sana şunu itiraf etmeliyim ki dershaneler açıldığı gün seninle aynı sınıfta olduğumuzu öğrenince "Amann yine mi bu" demiştim. Ama anladım ki hata yapmışım. En nefret ettiğim ders olan Biyoloji sınavlarında ettiğin yardımın haddi hesabı yok. Cevapları vermeseydin durumumum ne olurdu bilemiyorum. Daha iyi bile olabilirdi. Ama olsun, maksat gönüller bir olsun. Neyse bu vesileyle buradan küçük halana bir mesaj yollamak istiyorum, bunu raytapı okuyorsa beni affetsin:) Hayatında başarılar diliyorum ve öpüyorum.
ONUR


Lise 2'nin ilk fizik dersinde arka sırama gelip de kurmuş olduğun o muhabbet ve samimiyet o günden bu güne katlanarak geldi. Gerek okul gerekse sivil hayatta devamlı yanımda olduğunu hissettirmenden dolayıdır ki herhalde sana karşı büyük güven duyuyorum. Her ne kadar dış dünyanın yükü ve pislikleri hep üzerine gelse de Hilal kadar güzel yüreğinle bunların üstesinden geleceksin. Her şeye rağmen süregelen arkadaşlığımız gelecekte de devam edecek çünkü senin gibi bir dost zor kazanılıyor. Kolay kaybetmeye de hiç niyetim yok. Tüm güzellikler senin olsun.
SERDAR


Bu okulda tanıdığım en iyi insanlardan birisin. Bu sene derslerde yaptığımız muhabbetlerin haddi hesabı yok. Senle çok ciddi dururken, bazı derslerde aniden koparak kendimize uzun bir süre gelemedik. Daha sonra ciddiyet diyerek kendimize gelmeye çalıştık. Ayrıca bazen son derece sakin dururken bir anda arkana dönerek silgileri, kalemleri atan biri oldun. İyi niyetli ve yardımsever bir insan olduğun için her zaman yanımızda oldun. Her zaman bir sorunumuz olsa onu düzeltmek için uğraştın. Hayatta hep mutlu olman dileğiyle.
GÖKHAN


Seninle hiç aynı sınıfta olmadık hatta o kadar fazla aynı ortamda da bulunmadık. Ama seninle konuşurken sanki yıllardır benim dostummuşsun gibi geliyor. Bunun tek nedeni senin içtenliğin cana yakınlığın olsa gerek. Rüzgar dağları eğsin sen eğilme sakın, bu gönül bahçesinden kimler giderse gitsin sen gitme sakın! (Seneye Mimar Sinan'da görüşmek üzere)
EBRU


Seninle arkadaşlığımız hazırlıkta başladı. Sonra 1, 2, 3... devam etti. Kopya çekerdik yine 1 alırdık. Bir seferinde sen, Emre ve benim notlarımızın toplamı 45 etmiyordu:)) hatırlıyor musun? Seninle çevirdiğimiz geyikleri, gülme krizlerini asla unutmayacağım. Zaten İstanbul'u kazanırsan yine beraberiz (ben kesin kazancam yani biz Onur, Rahim falan :))
İlerde sana çıkardığı zorlukları birer birer inadına aşman hayatı dolu dolu yaşaman ve en iyi yerlere gelmen dileğiyle. Çünkü sen en iyisine layıksın.
EREN


Topu topu 1 sene aynı sınıftaydık. Ama o sınıf okulun en renkli sınıfı oldu, okul tarihinde. Her zaman eğlendik. Seni çok kızdırdım; ama bana her zaman katlandın. Herşey için teşekkürler. Dünyanın tüm güzellikleri seninle olsun.
AYKUT