226 - BURÇHAN İLHAN 
  

Seninle ilk ortaokulda tanıştık. Beş sene aynı sınıfı ve sırayı paylaştık. Sınıfları karıştırdıklarında bile aynı sınıfa düştük. Demek ki gönüllerimiz birmiş. Seninle bir çok anımız oldu. Bunların çoğu güzeldi; ama her sene mutlaka bir kere kavga ettik, bazıları senin bazıları benim hatamdı. Fakat önemli olan hiçbir zaman kopmadık. İnşallah lisede olduğu gibi üniversitede ve ileriki yaşamın boyunca birbirimizi arar, sorar ve hatırlarız. Sana yaşamında gönülden mutluluklar.
Çağla YILMAZ


Seninle çok seneler öncesine dayanıyor dostluğumuz. Orta ikide tanıştık ve bağları kopmayacak olan bu dostluğun temellerini attık. Bazen bir arada olamasak da seninle aramızdaki bağ hiçbir zaman kopmadı ve kopmayacak da. Beni her zaman anladın, önemli olan da bu zaten karşılıklı anlayış. İşte bizde bunların hepsi var dostum, seni çok seviyorum.
Gözde FİL


Dostluk yaşanması gereken en önemli duygulardan biri ama yaşamasını bilmeli. Ben bilemesem de sen hatırlatmaya çalıştın. Her zaman yanımda olmasını bildin. Gerçekten sağol her şey için. Sahil muhabbetleri, cafede çaylarımızı içerken paylaşılan sırlar vb. Hepsi çok güzeldi. Bırak içindeki o mükemmel insanı herkes görsün, bırak herkes yaşasın senin o güzel dostluğunu. Her şeyin dilediğin gibi olması ve mutluluklarının sürekli olması dilekleriyle...
Hilal GENCEL


Seninle fazla eski bir mazimiz olmasa da kısa zamanda en güvendiğim insanlardan biri oldun. Şu okulda beraberken huzurlu olduğum sayılı insanlardansın ve hayat boyu da öyle olacaksın. İyi ki senin gibi bir arkadaşım var. Seninle hiçbir zaman bağlarımızın kopmayacağını biliyorum. Çünkü dostluklar asla bitmez. Sana kasların kadar büyük bir mutluluk dilerim.
Erman EKER


Orta 1'de bir basket idmanından sonra varlığını öğrenmiştim. Hatta öyle bir öğrenmiştim ki okulda, dışarıda, idmanda sürekli birlikte takılmaya başlamıştık. Uzun müddet de bu böyleydi. Seninle bir sürü iyi, kötü hatıralar var ve her zaman Burçhan sayfasında bunlar kazılı duruyor. Hep mutlu ol.
Hande ŞENOL


İyi kötü bir çok anımız oldu seninle. Bazı sorunlar yaşadık ve bunlar farklı bir arkadaşlık kurdu aramızda. Beni belki de yalnız sen anladın o zamanlar. Ne olursa olsun yarı yolda bırakmadın. Her zamanki mert Burçhan hep oradaydı yanımdaydı. Bazı insanların hatalarını unutsan yaşanan güzel anıları hatırlayacaksın. İşte o zaman hiçbir şeyin bir dostluğu yıkabilecek kadar güçlü olmadığını göreceksin. Buna inanıyorum çünkü ben o sert görünümlü gövdenin altında kocaman ve sevgi dolu bir yürek olduğunu biliyorum.
Esra POLAT


İnsan kendini çoğu zaman yalnız hisseder veya bir şeyler paylaşacak birilerine ihtiyaç duyar. Anlıyorum ki sen de benim için bir şeyler paylaşabilecek birisin ama gerçekten bazı şeyler için çok geç kaldık. Kim bilir belki de yeni başlıyoruz. Seninle geçen beş sene bazen yakın bazen uzak olunan beş sene içinde garip şeyler yaşandı. Ama seninle yaşanması bile bir ayrıcalık bence. Kendine iyi bak. Belki bir gün bir yerlerde kaldığımız yerden devam ederiz
Pelin EMİR


Hatırlarım da okula bir sene gelişinde şöyle uzun saçlı çok karizma bir şekilde gelmiştin. Tüm kızlar tav olmuştu sana, iyi bir dostluk vardı aramızda ama gerek ayrı sınıf gerek arkadaş çevresiyle bozuldu biraz. Bana güvendiğini en son ana kadar bildim ve bileceğim. Kız konularında bana çok yardım ettin, çok sağol vallahi. Okulda her şeyden elini çekip kendini derslere verdiğini görünce hem şaşırmış hem de sevinmiştim. Umarım bunca çabanın, emeğinin karşılığını en iyi şekilde alırsın. Seninle çok kavga ederdik gerçi şakadan falandı ama olsun yıllar geçti ama sana olan, güvenim hiç azalmadı. Bunu bilmeni isterim. Üniversite yıllarında da beraber olup Bağdat caddesini arabayla alt üst etmek dileğiyle.
Can GENÇ


Sen bana kendini "akıllı ol" diyerek tanıttın ve seni hep böyle tanıdım. Ama iyi ki tanıdım. Çünkü sen diğerlerinden çok farklısın görüşünle, kalbinle vb. Dışarıdan iri cüsseli bir deve benziyorsun. Ama aslında senin de bir yerlerde gizli kalmış yönlerin var ve keşfedilmeyi bekliyor. Umarım ileride kendi kafana göre arkadaşlar bulursun ve hayatın boyunca mutlu olursun. Çünkü sen bunu hak ediyorsun.
GÖKÇEN


İyi kalpli hafif sert arkadaşım, sert görünümünün altındaki sevecenliğin, neşeliğin, konuşkanlığın her zaman hoşuma gitmiştir. Canım sıkkın olduğunda beni hep konuşturmaya neşelendirmeye çalışırdın. Seninle yaşanan her şey çok güzeldi. Kendine iyi bak.
Begüm BİÇER


Çok fazla şey paylaşmamış olsak da etrafımda benimle aynı şeyleri düşünen, ihtiyacım olduğunda yanımda olacağını bilmek kısacası güvendiğim birinin olması gerçekten çok güzel umarım herkese ve her şeye rağmen böyle kendin gibi olmaya devam edersin. Gerçek dostların ve dostlukların olduğu bir yerde görüşmek dileğiyle...
Begüm HOCAOĞLU


Seni her zaman üzerimde gösterdiğin güç gösterileriyle hatırlayacağım. Anladık çok güçlüsün de benim gibi bir kızın kollarını morartmaya ne gerek! Her neyse canın sağolsun. Ne oldu sana anlamadım ama kaprisli asi Burçhan'dan şimdi eser yok. Artık efendi, sakin ve anlayışlı bir dost var karşımda. Okulda geçirdiğimiz güzel günler dershanede çevirdiğimiz geyikler her zaman bu günkü tazeliğiyle duracak. Umarım geçmişteki anıların yerini gelecekteki dostluklar alır...
Gülfem İĞCİ


Seninle iki senedir tanışmamıza rağmen iyi iki arkadaş olduk başka bir deyişle arkadaşlığın çok güzel. İlk zamanlar senin yanına bile yaklaşmaya çekiniyordum. Çünkü seni çok sinirli bir insan olarak tanımıştım. Ama daha sonra bunun ne kadar yanlış olduğunu arkadaşlığımızı pekiştirmemizle anladım. Artık senin yanına yaklaşabiliyorum hatta el şakaları bile yapabiliyorum. Senin gibi biriyle tanıştığım ve çok iyi bir arkadaş kazandığım için çok mutluyum. Şu andan itibaren kaybetmek istemem. Hayatta tüm hedeflerinin gerçekleşmesi ve mutlu olman dileğiyle...
Gökhan KILIÇ


Okula ilk geldiğinde haylaz, derslerle ilgisiz, aykırı bir tiptin ama sonra bir değiştin pir değiştin. Ciddi bir kimliğe büründün. Evinde yemiş olduğum yemek ve bekçinin bize terörist muamelesi yapması vb...unutulmayacak güzellikte şeyler. Arabada yaptığımız muhabbetler, iftara yetişmek için gösterdiğimiz çabalar yaşamındaki güzellikler olarak bende kalacak. Atılacağın hayatta zorlukların senden uzak olması dileğiyle...
Onur UÇAK


Fen sınıflarına kadar hep aynı sınıfta olduk. Bu günlerde bir ton güzel anımız oldu. İkimiz de Yahya Kaptan'da oturduğumuzdan arkadaşlığımız hemen gelişti. Okul çıkışlarında gezdik tozduk. Bana iyi bir arkadaş oldun. Umarım her zaman ideallerini gerçekleştirirsin.
Aykut ÇELEBİ


Sanırım dört sene önce tanıştık. Tanışmalarımız da orta son mezuniyetinde olmuştu. O gün bugünkü arkadaşlığımızın temellerini atmıştık diyebilirim. Sen bana Ford Taunus'un arkasında acı acı lahmacun yedirmiştin. Gerçi seninle p anımız yok; ama sen bir insanın lise yıllarında ihtiyacı olan birisin; çünkü olgun tavırlarınla bize hep örnek olabilen bir insansın. Neyse bu sene çalışmalarımızın karşılığı olan iyi bir üniversiteyi kazanırız. Eğer bu sene ayrılırsak ilerki yaşamında sana mutluluklar.
Onur KABA


Seninle altı senedir arkadaşız ve umarım arkadaşlığımız gelecekte de bozulmaz. Her insanın senin gibi bir arkadaşı olması lazım. Bir de azıcık vücudunu geliştirsen çok iyi olacak çünkü çok cılızsın. Umarım üniversiteyi kazanır ve yaşamına vücut geliştirerek devam edersin. Sana mutluluklar....
Erdem HOR


Seninle yaptığımız o hoş ama boş sohbetleri hiçbir yerde bulamayacağım. Senin gibi bir arkadaşım olduğu için çok şanslıyım. Kendine iyi bak. Hayatta her şeyin istediğin gibi olması dileğiyle.
Coşkun AKARSU


Seninle lise 1'de tanıştık. Sert ve karizmatik kişiliğinle dikkatleri üzerine çekiyordun. Sınıfın tüm erkekleri ve ben de dahil olmak üzere senden yediğimiz yumrukları asla unutamayız. Bu arada güçlüklerin sana çok yakışıyor. Sıkıcı ve iğrenç dersleri uyuyarak geçirirdin. Uzun eşek oynarken atlayışların süperdi. Umarım gelecekte istediğin bir üniversiteyi kazanıp iyi bir yaşam sahibi olursun.
Alper ŞENGÜN