17 - ONUR KABA 
onurkaba@mail.com  

Nasıl geçti seneler... Sen en iyi arkadaşlarımdan birisin yazardım ama sen benim için arkadaş değil kardeşsin. Seni kendi öz kardeşimden bile daha çok seviyorum. Seninle o kadar çok anı, macera, olay yaşadık ki. Bazen sen olmasaydın napardım diye düşünüyorum. İnan bana sonu felaket. Sensiz bir dünya düşünemiyorum. Süper kupa akşamını, Kuşadası'nı, üçgen akşamlarını, beraber geçirdiğimiz İzmit günlerini, okul günlerini ve daha bir çok şeyi nasıl unutabilirim. Seneye üniversiteye gidiyoruz. Eğleneceğiz, İstanbul'un altını üstüne getireceğiz. Florya'yı dağıtacağız ve okuyup adam olduktan sonra (Tahminen 10 sene) beraber şirket kuracağız. (Harbi çok ciddiyim) Yani kısacası bizi ancak ölüm ayırır. Hep beraberiz. Karşına çıkan zorlukları inadına birer birer aşman dileğiyle. Hiçbir şeyi kafana takma diyeceğim ama zaten takmıyorsun, kime diyorum ki:)) Unutma benim için çok özelsin ve süpersin. Sevgiler..
EREN


7 yıl boyunca birlikteyiz. Birlikte yaşanabilecek büyük mutlulukları ve hayal kırıklıklarını birlikte yaşadık ve ben senin bir gün bile moralini bozduğunu, üzüldüğünü görmedim. Belki de bu senin uçarı oluşundan ve dilediğin şeyi kimseyi takmadan söyleyebilmenden dolayıdır. Eminim ki bu okula hocalarla senin konuştuğun gibi konuşabilen biri asla gelmez. Öyle ya da böyle bu okulda yıllar sonra bile adının dillerde olacağından eminim. İleride aklına gelirsem ve beni kendine yakın hissedersen mutlu olurum. Mutluluğundan ve komikliğinden birşeyler kaybetmemen dileğiyle...
HAKKI EVREN


Tanıdığım en korkusuz, en iyi kalpli, en harika adamsın. Kimseyi sallamama huyunu ve benim başımı belaya sokuş tarzına hep hayran kalmışımdır. Allah senin gazabından en kötü düşmanını bile korusun. Ama ben seni çok seviyorum. Maceralarımızı hiç unutmayacağım. Sende beni unutma fırlama.
NASUT EVREN


Seninle 11 senedir arkadaş olduğum halde seni tam olarak tanıyamadım. Bazen açık sözlü, ağzına geleni söyleyen, bazen de durgun ağırbaşlı, sus pus oturan birisin. Seninle arkadaş olmak büyük bir ayrıcalık. Seni tanıdığım gün ileride bir diş doktoru olacak birini tanıyacağım aklımın ucundan bile geçmezdi. Bu belki seneye olur, belki de 5 sene sonra olur ama bu emeline ulaşmanı temenni ederim. Ömür boyu neşeli ve mutlu kalman dileğiyle....
EMRE


Benim tanıdığım bi tane Şevçenko var (Diğerini zaten tanımam) o da sensin. Senin yanındayken kendimi gerçekten güvende hissediyorum. Yersin oğlum sen adamı. Buna rağmen 7 sene boyunca da hiç açık vermeyen tek adamsın. Herkesin saflığına (Öyle diyelim ayıp olmasın) şahit oldum ama sen bu konularda çok dikkatlisin. Her türlü fırlamalıkları yapmana rağmen yeri geldiğinde de en mantıklımız oluveriyorsun. Neyse daha fazla uzatmayalım ne de olsa önümüzde bir ömür var!
MURAT


Sen nerde ne konuşacağını iyi bilen, sözünü kimseden esirgemeyen dobra dobra konuşan birisin. Ayrıca benim en iyi dostlarımdan birisin. Sen hep bizim iyiliğimizi düşündün, dostluk nasıl olur bize öğrettin. Dostluğumuzun hiç bitmemesi dileğiyle.
RAHİM


Bu okula gelmeden önce zaten bir tanışıklığımız vardı senle. Ayrı okullarda olmamıza rağmen çok iyi birer dosttuk. Bu okulu kazandığımda gelmeye pek sıcak bakmamıştım ama senin referansların sonucunda 24 Kasımlı oldum. Sayende yeni yeni dostluklar kurdum. Okulda pek görüşemiyorduk; ama yazlıktaki beraberliklerimiz unutulmazdı. Asrın felaketini de seninle birlikte yaşadık; ölümlerden döndük. İnşallah evlerimiz onarılır, bizde eskisi gibi sık beraber olabiliriz. Benim için çok değerli olan insanların başında geliyorsun. Kendine iyi bak.
UMUTCAN


Seninle tanışmamızın arasından 7 yıl geçti. Birlikte tatlı birçok anıyı geride bıraktık. Yapabileceğim tek şey bunları unutmamak. Bizi ayakta tutacak olan bu anılardır. Seni unutamayacağım zaten senin gibi müthiş bir insan nasıl unutulur? Birlikte olduğumuz yıllar boyunca birbirimize her şeyi güzelleştirdik. Önümüzde uzun bir hayat var. Yapmamız gereken düzelip adam olmak.
ALPAY


Dünyada bu kadar ters, hazırcevap, kaba ama bir o kadar da sevimli birinin olabileceğini sanmazdım seni tanıyana kadar. Hiçbir konuda karşındaki kim olursa olsun lafını esirgemiyorsun. Aslında sen hepimizin düşündüğü ama söylemeye cesaret edemediği şeyleri söylüyorsun. Önceleri sana yaklaşamıyordum. O zamanlar o tersliğin altında yatan içtenliği, sevimliliği, iyi insanı kavrayamamıştım henüz. Daha sonra ise en eğlendiğim şey seninle laf yarışına girmek oldu (her seferinde lafı yiyip otursam da olsun) Öğretmenler de az çekmedi senden ama sayende dersler sıkıcı olmaktan çıktı. Hani derler ya lise yılları en güzel yıllardır unutulmaz. "Bu yılları unutulmaz yapanlardan biri de sensin. Senin o kalın sesin kulaklarımdan, hiçbir şeyi umursamayan hallerin gözlerimin önünden gitmeyecek. Görüşmek üzere!
N.İREM


Tam 7 sene oldu Onur. 7 sene önce hemen kaynaşmıştık. Senin yaptığın şeyleri bu dünyada kimse yapamaz. Seninle yaşadığımız olaylar kitap yapılsa bayaa para kazanırız herhalde. İnsan seninle her şeyi aşıyor. Arkadaşlığı, dostluğu... Bazı zamanlarda da tartışmamıza rağmen hep arkadaş kaldık. Sana hayatın boyunca başarılar diliyorum.
Erdem Yalçın


Hayatınızda böyle bir kişilik göremezsiniz. Bunun en büyük şahitlerinden biri benimdir herhalde. Adam hiçbir şeyden korkmaz. Dik başlı, soyadı gibi. Daha hiçbir şeyden çekindiğini görmedim. Ne bileyim, belki de en iyisini yapıyor. Neyse, Onur her zaman dostumdur. Yaklaşık 9 senedir tanıyorum. Bunun için kendimi çok şanslı hissediyorum. İnşallah ayrılmayız. Seni severim ONURCUM. O kadar!! Sevgiler.
ERMAN K.


Sıra arkadaşım Onur. Aynı sınıfa düştüğümüzden beri başlayan arkadaşlığımızda çok muhabbet ettik. En sevdiğim huyun ağzına geleni çekinmeden söylemen. İnşallah gülmeye devam edersin. Haa bi de acımasız tavrın var ya çok kişinin canını yakacağa benziyor Umarım ayrılmayız.
Murat ÖZÇELİK


Her zaman özel, farklı, ulaşılmaz birisin. Hep tek bir dileğim oldu senin hakkında; seni biraz daha tanıyabilmek. Çünkü çevremdeki tekdüze insanların arasından sıyrılabilen nadir insanlardansın. Zekice esprilerin bitmez tükenmez kaynağı gülüşlerini, esprilerini, hatta bana attığın o yumruklarını bile özleyeceğim. Biten lise olsun. Beni unutma.
HİLAL G.


Onur; senin en sevdiğim özelliğin samimiliğin. Neysen osun. Aklına gelen her şeyi söylüyorsun. Bence en iyisini yapıyorsun. İçin dışın bir. Oğlum her zaman böyle kal. Seni böyle tanıdım. Böyle sevdim. Unutulmayacağını bil.
Onur Uçak


Osmanlı çocuğu arkadaşıma!
Sayemizde kimse laf söyleyemez oldu Osmanlıya. Seni 2 sene önce tanıdım. Çok masum ve sakin gözüküyorsun; ama ne yapacağını kimse kestiremiyor. Çok açık sözlüsün. Sayende dersler 1 ay boş kaldı. Sınıf içinde parmakla gösterilecek adamsın. Seninle birlikte otururken yaptıklarımızı hiç unutamıyorum.
ABDULLAH


Onur'u her zaman takdir ettim. Hocalara karşı tavrı ve süper zekasıyla arka dörtlünün değişmezi. Eskiden ilkokulda da son sınıfta aramıza katılmıştın. Ama o zamanlar hocalar seni bu kadar sevmezdi. Neyse Allah sana bol güneşli günler nasip eylesin. Görüşmek üzere...
İlke DÜZYOL


Sende fark ettiğim ilk şey aşırı yüksek bir IQ ve bunun dışarı aşırı yansımasıydı. Daha sonra gizlemeye çalışsan da çok temiz bir kalbin olduğunu gördüm. Seninle birlikte otururken yaptıklarımızı hiç unutamıyorum. İnşallah ayrılmayız.
Erman EKER


Onur; sen tam bir çılgınsın. M. Ali Girgin'in kızacağını bile bile binom açılımında "Aç aç Mehmet Ali" diye bağırabilecek başka birini tanımıyorum. Bağıra çağıra kopya çekmene, Ferdi Tayfur taklitlerine, en kötü durumlarda bile espri yapıp gülebilmene hayranım. Bu neşeni hiç kaybetmemeni isterim.
ESRA P.


Onurcuğum gerçekten seni çok seviyorum. Neyse raytapıma burada son verirken senin ne kadar iyi ve merhametli olduğunu söylemeden edemeyeceğim. Hayatta her şey dilediğin gibi olmaz. Beni hatırlasan da olur hatırlamasan da. Sevgiler.
FARUK


Sınıftaki neşen ve esprilerinle herkesin kalbini fethettiğini düşünüyorum. Esprilerinin seni ömrüm boyunca unutturamayacağına eminim. Mutluluklar.
BURÇHAN


İlkokuldayken bi ara seninle aynı servisteydik; ama sen daha 1 hafta olmadan atılmıştın. O zamanlar anlamıştım ne olduğunu... Bitmek tükenmek bilmeyen enerjinin, hocaları kıl etme yöntemlerin ve her türlü sporu yapabilme yeteneğinle senden başka sen yok. Elçin'le tükürük kavgalarını, her yazılı öncesi fellik fellik gözlüklerini arayışını hiç unutmayacağım Kendine iyi bak.
GÖKÇEN


Seninle arkadaşlığımız iki yıl öncesine dayanıyor. Lise 2'de hocalara yaptığımız işkencelerde başı sen çekiyordun. Hatta hocalar delirip sınıfı bile bıraktı. Fıldır fıldır dönen gözlerin ve kurnazca fikirlerinle seni çok seviyorum. Senin yaptığın sınırsız şakaları hayatım boyunca unutmayacağım.
COŞKUN


Seninle aynı havayı solumak güzel. Harika espri potansiyeli ve hocaları gıcık etmek için elinden geleni yapışın bile seni unutmamama yeter. Sen her ne kadar beni fuar anılarındaki "o kız"ı hatırlayarak hatırlayacaksan hiç hatırlama daha iyi. Şunu söyleyeyim; unutulmayacağını bil.
PELİN


Sen bu okulda en sevdiğim arkadaşlarımdan birisin. Lise 1'den itibaren seninle aynı sınıfı paylaşıyoruz. Bence sen bu okulda nadir bulunan insanlardansın. Öğretmenlerle ilişkilerin bence mükemmel. Dersleri kaynatanların başında olduğun için seninle aynı sınıfta olmaktan son derece memnunum. Umarım istediğin meslek olan dişçiliği kazanır ve mutlu bir şekilde yaşarsın.
ALPER


Senle iyi kötü anılarımız oldu. Özellikle bu sene bazen yüreğimi ağzıma getirdiğin oldu. Ayrıca sen derste yaptığın esprilerle beni çok güldürdün. Birde yaptığın şakalar yok mu onlar da müthişti. Umarım hayatın isteklerini karşılar.
GÖKHAN


Sevgili arkadaşım Onur'a; iyisin hoşsunda yaptığın cinlikler ve fırlamalıklarla az kırmadın beni. Zaman zaman küstük ama artık ben keklenmeye sen keklemeye alışınca pek problem kalmadı aramızda. (Tabi aramızdaki ticaretin payı da yok değil bunda. Yoksa bana bu kadar dayanamazdın herhalde) Senenin sonuna yavaş yavaş yaklaşıyoruz. Bana acır bu okuldan sakat mezun olmama neden olmazsın.
GÜLFEM