16 - HAKKI EVREN ERKAN 
  

"Papatya gibisin beyaz ve ince" diye başlamak isterdim ama öyle değilsin Hakkıcım. (Zayıfla artık bu ne hal) Ortaokuldan beri o kadar yakın oldun ki bana kardeşim olsa bu kadar sevemezdim herhalde. Bir sürü anımız oldu ama en olaylısı da Ankara gezisiydi. Ama çok eğlendim. Yaşananları ve dostluğunu sözcüklerde sınırlayamam. Hiçbir şeyden mutlu olmayıp, her olayda şikayet edecek bir yer bulan, karamsar ama neşeli, canım Evrenciğimi çok özleyeceğim. Çünkü onun dostluğunun bende çok özel bir veri var.
ESRA P.


Tam bir jeneratör bu adam yahu! Kesintisiz güç kaynağı... İnsanlara enerji veren, benzersiz gülüşünle yedi sene boyunca bizleri keyiflendirdin. Kederim seninle huzurum oldu (yuh lafa bak!) Yaşanmış, yaşanacak her ne varsa hepsinde biz varız! Umudumuz bir acımız bir (dur ağlama) kavgamız hep birdi. Uzun lafın kısası bir gün herkes Fenerbahçeli olacak!
MURTAZ


Sevgili Hakkı seni çok seviyorum çünkü gün geldi sana çamur attım, lakap taktım, sinirlendirdim, şakalar yaptım ama sen bana hiç kızmadın. Zaman zaman birbirimize borçlandık, bazı bazı birlikte yedik, içtik, yattık hep beraber hasta bile olduk. Ne derdimiz varsa paylaştık. Neyse işte bu yılların kıymetini bil. Mutluluğunun biteceğine inanmıyorum ama eğer biterse o güler yüzünü hiç kaybetme.
ONUR


Hakkuşum, canım; seni tanıdığım için o kadar şanslı hissediyorum ki kendimi! Güleryüzünü her gün görmek bana moral veriyor. Derdin olduğunda bile bunu bizden saklayıp o güzel gülücüğünü şeker yüzüne nasıl yerleştirebiliyorsıın Allahaşkına senin 'ya İrem napçaz bugün yazılıda' demeni, sinemaya bensiz gittiğin zamanlan, çocuk ruhunun altında yatan çapkın erkeği, kızdığın zaman savurduğun o tehditleri (İrem yapma bak öperim ha!) de hayatta unutamam. Sen de beni unutamazsın, mahvederim seni! Hayatın boyunca gülüşünden, azminden ve boğazından hiçbir şey eksilmemesi dileğiyle.
N.IREM


Aynı sırayı paylaştığım (eşit olmasa da) adamsın. Şu kadarını söyleyeyim senin kadar yakışıklı (!) bir insan görmedim. Seninle iki sene boyunca gerçekten güzel şeyler yaşadık. Tek sevmediğim noktan karamsar olman ama zamanla bunu da yeneceksin. En iyi üniversiteyi kazanacağından eminim. Biz asla ayrılmayacağız, sadece mekan değişikliği yaşayacağız. Beni unutma... Eyvallah.
FARUK


Hakkuş;
Haftanın yedi günü (2 si aynı sırada) senin göz alıcı dişlerini görüyorum. 24 saat durmaksızın gülmeni bir türlü anlamıyorum ama benim anlayıp anlamamam önemli değil, sen devam et. Sende kıl olduğum olay ise hiç çaktırmadan laf sokman veya dalga geçmen. Neyse ki ben fazla çekmedim veya öyle zannediyorum. Bir de oturduğun yerden kaldırmak deveye hendek atlatmaktan daha zor. Neyse Hakkuş, inşallah aynı yeri kazanır, geyiklerimize ve maç kritiklerine devam ederiz. Eyvallah.
MURAT (ARŞİMENDİ)


Sen benim aklımda hep o mükemmel dostluğun içten sözlerin ve ben ne yaparsam yapayım her zaman beni anlayan tavırlarınla kalacaksın. Sana hep teşekkür etmeyi istedim çünkü sen beni hep anladın. Sadece benim değil herkesin derdine ortak olmaya çalıştın. Umarım bu dostluğumuz ömrümüz boyunca sürer.
RAHİM


Hakkım Hakkım
Canım Hakkım
Dedim ya o benim Hakkım
Hak Evren Erkan'ım (Böö)
Seni çok seviyorum ya karşı konulmaz bi sempatikliğin, şirinliğin var, kız olsam... Sen tam bir kültür kompleksisin. Bir de muhteşem dostluğun. Her şeyi başaracağını ümit ediyorum, bye seni çok seviyorum.
(Çilli) ERMAN


Zayıfla artık be oğlum! Durumun hiç iç açıcı değil. Hep aynı sınıfı paylaştık ve sen hep aynı gülümsemenle etrafa neşe saçtın. Ankara gezisi güzeldi dimi Evrencim? En güzeli de dedeydi yani. Harika anılardı ama itiraf et. Sana bol perhizli ve sağlıklı bir yaşam diliyorum. Kendine iyi bak.
PELİN


Hakkı ya sen benim harbi kral arkadaşlarımdan birisin. Seninle muhabbetlerimizi, Volkanlarda geçirdiğimiz geceyi, sabahın köründe yürüyerek çarşıya gidişimizi ve en önemlisi "Eren ben yakışıklı mıyım" demeni asla unutamam. (Evet yakışıklısın). İleride ayrılırsak seni hep arayacağım, sen de beni ara. (GSM sağ olsun) İleride karşına çıkacak zorlukları inadına birer birer aş, sen en iyisine layıksın.
EREN


Muzip takılmalarımıza sabırla katlandığın için sağ ol, sen de olmasan dersler çekilmezdi. Her geyiğin içine seni sokup baş kahraman yapabiliyoruz. Lise 1'de seni bu kadar seveceğimi hiç düşünmemiştim. Sana hayatın boyunca kilolarınla doğru orantılı bir mutluluk dilerim.
Erman PEKER


Hakkı Evren sınıfımızın en sevimli yaratıklarından birisidir. Onu sinirlendirince bizi öpmekle tehdit etse de daha kimseyi öptüğü görülmemiştir, sadece ısırdığı görülmüştür; ama zararsızdır. En büyük zevki Esra ve benle şişko diye dalga geçmektir. Gülünce kaybolan gözleri, walkmani ve burjuva oluşu ile sınıfımızın vazgeçilmez bir parçasıdır. Sti sana sittin sene başarılar diler. Her zaman gül. Unutulmamak dileğiyle...
GÖKÇEN (STİ)


Lise hayatına girince tanıdım seni artık ümidim kalmamıştı okulda senin gibi mantıklı bir erkek olduğuna dair. (Hemen kalkmasın bir tarafların) İnşallah istediğin ve olman gereken yerlerde mutlu bir yaşamın olur. Ama bir şartla beni unutma tamam mı? Belki buna hiç gerek kalmaz hep görüşürüz. Ben seni unutmayacağım bunu da unutma. Tekrar görüşmek dileğiyle.
ANGEL


Hakkı;
Azim abidesi canlı...! Okuldaki bir sürü adamdan daha kaliteli oluşunun ve çalışma azminin bende yarattığı ağız açıklığını uzun uzun anlatabilirim. Ama biraz gelecekten bahsedeceğim. Tasarımcı ünvanı aldığımda senin tipinde bir çizgi film kahramanı yaratacağım. Sonra, onun oyuncakları, tasolar derken paraya para demeyeceğim. (Yoldaşlığımızı hiç olmamış sayma, kalleş deme diye sana komisyon vereceğim.) Her istediğin an sana moral vereceğim; çünkü bu beni normalleştiriyor. Sebebi de şu aynı kuruntuların insanıyız. İnsani vasıflarım ve tüm dünya inancımla iyi dilekler (Uzaylı olduğumu ilk fark edensin kimseye söyleme)
EVRİM (UZAYLI)


7 seneden beri o güleç yüzünle ve samimiyetinle tandık seni. Yazılılar, piknikler, yemeklerle geçirilen o güzel yılların hepimizde büyük anısı var. Okul bitip de ayrıldığımızda özlemle hatırlayacağımız sayılı insanlardan biri olduğunu bil. Umarız yıllar samimiyetinden bir şey kaybettirmez ve hedeflediğin yerlere ulaşırsın.
DUYGU - ZEYNEP


Seninle arkadaşlığım lise 2'de başladı ve bu yılın 2. döneminde aynı sırada oturduk. Her ne kadar kullandığım argo sözlerle seni usandırdıysam da iyi günlerimiz geçti. Bol bol bilgisayar muhabbeti yaptık. Umarım gelecekte bu ineklemelerinin karşılığını alır, iyi bir üniversiteyi kazanır ve iyi bir gelecek sahibi olursun.
ALPER


Sevimli yumurtam, 2 yıldır ayrı sınıflarda olmamıza rağmen seni unuttuğumu sanma. Seni az mı kızdırıyordum. (Wanted! dead or alive) Hoş sen de beni kızdırmıyor değildin. Dertlerime her zaman ortak olan canım arkadaşım, tüm ideallerinin en kısa zamanda gerçekleşmesi dileğiyle.
MİNE


Seninle 2 seneden beri tanışmamıza rağmen güzel arkadaşlığımız oldu. Bana karşı yakınlığını ve arkadaşlığını eksik etmedin. Senin derslerdeki gülüşün sana her ne kadar pahalıya patlasa da sakın gülüşünü kaybetme. Hayatın, tüm isteklerini karşılaması dileğiyle.
GÖKHAN


Oğlum, şebeklikle ağırbaşlılık arasında kurduğun denge seni öylesine sevimli yapıyor, bir de buna kardeşime benzerliğin de eklenince seni gerçekten kardeşim gibi hissetmeye başladım. Bu sıralardaki geyiklerimizi hatırladıkça gülücem. En çok da birinin (!) "Yalnız TAŞŞ!!!" sözlerine. Tekrar görüşeceğiz. Şimdilik güle güle...
MELİKE


Hakkı: Hakkuş mafya babası lakabıyla anılır. Adam daimi güleç. Nesime Özcan onu kitapla yoklarken bile o hep güldü. Neyse Hakkı Allah seni ileride güldürsün. Her zaman demişimdir. "Gülen adam kötülük yapmaz, kötülük ciddi bir iştir" Gelecek yaşamında sana başarılar diler, sevgiler sunarım. Unutulmamak dileğiyle....
İLKE


Seninle çok zamanım geçti. Arada tartıştığım da oldu ama genelde iyiydik. Senin yapacaklarını kestirmek çok güçtü, bir anda parlardın. Senle vakit geçirmeyi severdim. Seninle tamamen ayrılıyoruz artık bundan sonra kendine iyi bakmayı unutma ve bizleri hep hatırla.
VOLKAN


Hakkuş büyük obez, dağınık saçlı karizma adam. Oğlum biz senle nasıl tanıştık, nasıl dost olduk hiç bilmiyorum. Siz sinemaya gittiğinizde ben de yüzsüz ötesi bir şekilde "ben de gelirim o zaman" derken daha sonra beraber kararlaştırıp dışarı çıkmalarımıza varan bu dostlukta gerçekten seninle çok uğraştım. Önümde otururken sana yaptığım eziyetleri unutmayacağım. Sürekli 32 dişini göstererek sürdürdüğün hayatı hep böyle devam ettirmen dileğiyle.
ÇAĞRI


Hakkuş seninle ortaokulda yaptığımız nöbetçiliklerde kaynaştık. Sonra kader bizi lisede aynı sınıfta buluşturdu. İri cüssen sayesinde bize (ben ve Çağrı) kopya çektirmediğin için walla çok teşekkürler (!) Senin en çok kıskandığım yanın ise saçların. Nasıl oluyor da 3 ayda saç uzamaz yahu? Sana gelecek hayatında mutluluklar ve başarılar.
SERDAR


Benim 60 Evlerli hemşehrim. Seninle ne kadar 2 sene önce tanışsak da hemşehrim olduğun için hemen kanım kaynadı sanki eskiden beri dostuz. Ama her nedense ki daha seninle hiç 60 Evlerde karşılaşmadık. (Bak sen şu işe) Yüzündeki gülümsemeyi ve bazı hocaların olmadık yer ve zamanda seni ayağa kaldırmalarını ve düştüğün o durumları unutmayacağım. Yüzündeki gülücüklerinin solmaması dileğiyle, hayatında mutluluk ve başarılar.
APO