102 - ÇAĞLA YILMAZ 
caglos@hotmail.com  

Arkadaşlığımızı bozmak için ortaya çıkan olaylara rağmen hiç ayrılmadık. İyi ve kötü anılarımız oldu; ama biz kötü anıları bir kenara atıp gene de birlikte olduk. Bu seneye kadar hiç ayrılmadık. Ve umarım ki ayrılmayacağız. Ne de olsa kankiyiz biz. Ayrılsak da gönüllerimiz bir olacak. Birlikte olduğumuz süre içerisinde beni hiç yalnız bırakmadın. Ve ihtiyacım olduğunda elinden gelen kadarıyla bana yardımcı oldun. Benim de sana kıyaklarım olacaktı. Ama ne yazık ki kader... O ne derse o oluyor. Umarım ilerki yaşamında kendine kendin gibi dostlar bulursun. Tabii ki bu dostların yüzünden beni unutmayacaksın. Yaşamında mutluluklar.
Burçhan İLHAN


Kandıra'lı, sen de dur! Oğlum dursana yaw! Şaka şaka, şu Kandıra yüzünden amma dalga geçtiler bizimle. Zaten ben Kandıra'dan kütüğümü aldıracağım. Çağla'cım, 7 sene su gibi akıp geçti. Vallahi ben hiçbir şey anlamadım. 7 senelik arkadaşlığımızda aramızda hiçbir sorun olmadı. Seninle arkadaşlık bağlarımız her zaman kuvvetliydi. Sana hayatın boyunca mutluluklar dilerim. İnşallah istediğin yerlere gelirsin.
Onur UÇAK


Lise 2'de tanıdım seni. Sessiz, sakin kendi dünyanda yaşayan bir insansın. Bana hiçbir zaman kötülüğün olmadı. Zaten sen bir karıncayı bile incitmezsin. O gülüşün seni diğer insanlardan ayırıyor. Ve sana çok yakışıyor. Umarım ileride o her öğretmene gururla söylediğin Metalurji Mühendisliğine girersin. Suratındaki o mutlu gülümsemenin hiç yok olmaması dileğiyle.
Gökçen ÖZÇETİN


Merhaba Çağla seninle çok eski bir geçmişimiz yok. Ama moralim bozuk olduğunda konuşabileceğim, muhabbetini çekebileceğim, yeri asla doldurulmayacak nadir insanlardansın. Umarım hayat sana güzellikler getirir.
Erman EKER


Son senede artan arkadaşlığımızdan ben çok şeyler öğrendim. En başta da nasıl ağırbaşlı olunacağını. Bu ağırbaşlılığın sayesinde çok şeyler kazanacağına eminim. İnşallah hayatta da hak ettiğin başarıyı ve mutluluğu yakalarsın. Bunu tüm samimiyetimle istiyorum. Umarım haklı çıkarım.
Murat ÖZÇELİK


Eskiden seninle aynı mahalledeydik. Daha doğrusu ben sizin mahalledeydim. Her okuldan geldiğimizde buluşurduk. Taşındıktan sonra bile ben eski evimize gidip seni de çağırırdım. Birlikte oturur, muhabbet eder, ödev yapardık. Hiç unutamadığım anım "Çaydanlık kayniyee!" lafının olduğu andır. Onunla çok gülmüştük. Seni hep iyi niyetli bir insan olarak tanıdım ve öyle kalacaksın.
İlke DÜZYOL


Sevgili arkadaşım Çağla;
Seninle iki senedir tanışmamıza rağmen, iyi arkadaşlık kurduk. Seninle okulda olsun, dershanede olsun güzel muhabbetler yaptık. Olaylara bazen aynı görüşler, bazen farklı görüşlerle baktık. Senin gibi birini tanıdığım için mutluyum. Çünkü güzel bir dost kazandım. Hayatı istediğin gibi yaşama ve ileride yeniden buluşmak dileğiyle.
Gökhan KILIÇ


Her ne kadar sessiz ve kendi halinde bir insan olsan da, duygulu ve iyi niyetli kişiliğini yüzünden anlamak hiç zor değil. Ömür boyu değerlerinden taviz vermeden planladığın gibi başarılı bir Metalurji Mühendisi olabilmen dileğiyle...
ZEHRA - HİLAL ŞULE


Gerçek ve samimi dostlukların sahibi Çağla. Sen benim 7 yıldan beri sevdiğim bir arkadaşımsın. Çok alçakgönüllü ve arkadaşlarını hiç- bir zaman kırmayacak kadar ince bir insansın. Senin gibi bir arkadaş bulmak zor olacak. Senin arkadaşlığına her zaman muhtacız. Umarım ileride her şey istediğin gibi olur. İstediğin üniversiteyi kazanmanı diliyorum.
Coşkun AKARSU


İlk olarak seninle lise 1'de aynı sınıfı paylaştım. Lise 1 ve lise 2'de birbirimize fazla yakın değildik. Ama lise 3'te sıra arkadaşım oldun. Aslında sen bu okulda tanıdığım nadir, iyi niyetli, kötülük düşünmeyen arkadaşlardan birisin. Her ne kadar kullandığım argo sözlere pek kızmasan da -diğer arkadaşlardan olduğu gibi- bu konuda da senden özür dilerim. Oturduğumuz günler boyunca seninle inanılmaz teşkilatlar kurduk. Umarım bu günlerimizi bir ömür boyu unutmazsın. Geleceğinin hep iyi günlerle geçmesi dileğiyle.
Alper ŞENGÜN


Benim muhterem yeşilaycı arkadaşım! Oğlum bu kadar da yeşilaycı olunmaz ki. Seninle hazırlıktan beri arkadaşız. Hiçbir tartışmamız olmadı. (Hayret) Çok iyi birisin. Çok sakin görünüyorsun ama benden de hızlısın. Bu arada geçenlerde babanla bilgisayar yüzünden tartışmışsınız. Oğlum biraz Alper'den ders al, o kadar yanında oturdun. Sadece kopya çekmeyi mi öğrendin? Seninle arkadaş olduğumdan dolayı mutluyum. Hayatında başarılar dilerim.
Abdullah ANAK


Çağla seninle ilk defa bu sene tanıştım. Keşke daha önceden seni tanımış olsaydım. Sen çok sessiz, iyi birisin. Tarihçinin ikimizi garip diye çağırmasıyla adımız garipçilere çıktı. Benim de senin gibi sessiz olmam ikimizin belki de daha çok benzer yanımız olduğunu gösteriyordur. Daha neler neleeer! Millet oruçluyken biz gizli gizli kantinin arkasında Inegölleri, Adanaları götürürdük. Umarım hayatta neye ulaşmak istiyorsan ulaşırsın ve iyi bir üniversite kazanırsın.
Mehmet ÖZDÖL


Seninle 7 senedir aynı sınıftayız. Acı, tatlı çok güzel günlerimiz geçti. Çok iyi bir arkadaşsın. Hiç kimseye kötülük yaptığını görmedim. Her zaman güler yüzlüsün. Her insanın senin gibi bir arkadaşı olmalı. Güler yüzün hiç solmasın. Hayatında başarılar dilerim.
Erdem HOR

Çok şey yaşanmasa da birlikte, benim için hep samimiyetine ve güvenilirliliğine tüm inandığım canım dostlarımdan biri oldun. (Burçhan'la barışmanıza gerçekten çok sevindim, böyle bir dostluk sudan şeyler için bir köşeye atılamazdı zaten) Her zaman mutlu olmanı isterim. Çünkü sen bunu en çok hak edenlerden birisin. Yeniden görüşmek dileğiyle...
Esra POLAT

Seninle son 2 seneye kadar hep aynı sınıfta ve beraberdik. Sınıflar ayrıldı ama yine de arkadaşlığımız ve muhabbetimiz kesilmedi. Okul çıkışlarında Yahya Kaptan'da beraber gezerdik. Öğlenleri bizim eve gelip yemek yerdik. Anlayacağın arkadaşlığımız boyunca hiçbir sorunumuz olmadı seninle. Öğrenim hayatında başarılar dilerim. İnşallah her şey istediğin gibi olur.
Aykut ÇELEBİ

Ah be Çağla, seninle ne hoş, ne tatlı günlerimiz geçti. Sizin evde geçen o saatler, mahalleden korkarak geçtiğimiz günler, serviste geçen vakitler çok güzeldi. En güzeli ise "Mini Şaşkın"dan alıp yediğimiz dondurmaları, onları israf ederek yememiz ve bundan zevk almamızdı. Bak aradan 4 yıl geçmesine rağmen unutmamışım. Çünkü seni unutmak benim için biraz zor. Senin gibi arkadaş canlısı, cana yakın, alçak gönüllü bir insan bence yoktur. Ayrıca, Burçhan'la senin bana yaptığınız o kaka şakaları hiç unutmayacağım. Ama bir gün bunların öcünü sizden alacağım. Hiç şansınız yok. Her zaman böyle kal. Zaman seni değiştirmesin.
Cumhur KAYA