6 - ELÇİN ÇAKAL 
elcin@lakmail.com  

Yedi sene önce bir yolculuğa çıktık seninle... Gizem dolu, heyecan dolu! Keşfettik birbirimizi yavaş yavaş. Kulaklarımızı tıkadık insanlara, gönlümüzce yaşadık. Şimdi demir alma zamanı, geldi limana! Yolcular ayrılıyorlar, belki bir daha görüşmemek üzere! Herkes üzgün ama benim içimde hiçbir tedirginlik yok. Çünkü biliyorum ki daha yolun başındayız. Çok maceralar yaşayacağız birlikte. Anlayacağın daha yolumuz var. Mola vermeden devam edelim hayatın güzelliklerini keşfetmeye.
Gülfem İĞCİ


Birbirimize hep güvendik, her şeyimizi paylaştık, beraber güldük, beraber ağladık. Ve de 7 yıl gibi uzun bir süre seninle çabucak geçti, her güzel şey gibi. Seninle arkadaşlıktan öte dost olduk. Dostum sana hep ihtiyacım olacak. Aramızdaki dostluk bağı hiç kopmayacak. Kelimeler ancak bu kadar anlatıyor seni bu satırlara. Sığdıramadıklarım kalbimde. Hayatının da senin gibi şirin ve tatlı olması dileğiyle...
Çağrı HASDOĞAN


Dostluğu anlatmak çok zordur. En acı gününde yanındadır dost, hayata küstüğün noktada seni hayata döndürür. En güzel anların onunla olandır. Seni anlatmak ise işte bu yukarıda yazdıklarımın hepsi aslında. En güzel, en kötü günlerde beraberdik. Hep mutlu ettin beni, içindeki sonsuz güzelliği yansıttın bana. Sanki bir sona gidiş hikayesi gibi oldu bu; ama değil, hep beraber olucaz. En kötü günümüzde en günlerimizi yaşamak üzere... En kötü anında bile, o kötülüğün içinde ufak da olsa mutlu olabileceğin bir şeyler ara, seni hayata bağlayan şey bu küçücük mutluluk olacaktır.
Genco BOLACA


Yahya Kaptan, Sarısu, doğum günleri, tatiller, karamelli dondurmalar, telefonlar, kırgınlıklar, sevinçler, özlemler... Daha anlatabileceğim çok şey. İlk andan beri hep seni gördüm yanımda. İşte bu yüzden korkmuyorum gerçekten. Biz "eski" dostlarız ama eskiyi sadece övünmek için kullanırız! Ve hep eski dostlar olarak kalacağız; ama hep yeniyi yaşayacağız! Çikolatam hep benimle kal. Seni kocaman seviyorum.
Ela OKANÇAY


Çukolata soslu arkadaşıma;
Hani bazen zor gelir insana yazmak, içindekileri kâğıda dökmek; hani duygu seline kapılınca insan beceremez bir türlü düşüncelerini kelimelerle ifade etmeyi. Ya gözlerinden boşanan yaşlar imdadına yetişir, ya da mutlu bir tebessüm belirir yüzümüzde. Çözemediğimiz bir ruh haliyle yazıyoruz sana. Çılgın zamanların vazgeçilmez insanı. Sen alışılmışın dışı herkesin sahip olmak isteyeceği bir insansın. Bizim için her şeyden önemli tek insansın. Paylaştığımız o kadar çok şey oldu ki unutulmayacak. Unutma ki güzellikler bizi bekliyor. Seni çok seviyoruz, daima seninle...
Burcu BİNEKLİOĞLU - Genco ÖZALTIN


Derler ya kavgayla başlayan ilişkilerde koparılması güç bağlar örülür diye. Sanırım haklılar. Hiç aklına gelir miydi o kavgaların bir gün yerini böylesine içten ve yıpratılamayacak bir arkadaşlığa bırakabileceği? Ama anladım ki içimizde kendini böyle kavgaların ardına gizleyen ve zamanı gelince ortaya çıkıp, bizi birbirimize bağlayan güçlü bir dostluk pırıltısı varmış. Veda etmeyeceğim sana, istesem de edemem zaten! Sen benim sadece okul arkadaşım değil en kötü, en zor günlerimin dostusun. Ve her günüm iyi olmayacağına göre sen de hep benimle olacaksın.
Yasemen GÜL


Yapışık ikizine çok benziyorsun. Meraklısın, gülmeyi seviyorsun onun kadar olmasa da rejim yapıyorsun. Hep gülüyorsun inşallah hep gülersin ama arada ağlasan iyi olur. Seninle geç samimi olduk ama boş ver. Türkiye yaş ortalaması 55-60. Daha çok vaktimiz var. Daha neler geçecek başımızdan... Sen çok iyi kalplisin, sevecensin. En çok hoşuma giden beni çabuk kabullenmiş olman. Senin çok mutlu olmanı istiyorum. Sen iyi bir geleceği hak ediyorsun. Dostum olduğun için sağol.
Erdem YALÇIN


Sevgili Böceğe;
Dur! Kızma bee! Bu bildiğin böceklerden değil, uğur böceği gibi bir şey işte. Çok tatlı senin gibi anla işte. Seninle 4 senedir tanışıyoruz. Ne kadar da çabuk geçti değil mi? Okulda hafta sonları yaptıklarımızı, 'iğreniyorum senden mikropsun' lafını ve seni asla unutmayacağım. Arzuladığın mevkiye ulaşmanı dilerim. Seni unutmayacağım.
Raşit TOPÇU


Biricik Elçin'e;
3 yıllık dostluğumuz bana sanki 40 yılmış gibi geldi. Lise sonrası yaşantımızda dostluğumuzun süreceğine eminim. Çok içten, sempatik ve yardımsever birisin. Ama her şeyin marka. Seninle çok güzel anılarımız oldu Hangi birini yazabilirim ki buraya. Seni çok seviyorum.
Umutcan ÖZOK


Yıllardır esen bir rüzgarın son uğultularına doğru ilerliyoruz. Her insan bir işe başladığında heyecanlı olur; ama biz o işi bitirmek üzereyiz. Yılların nasıl geçtiğini anlamadım, anlamaya da çalışmıyorum. Çünkü bu dostlukları yıpratır bence. Ne olursa olsun senin gibi arkadaşımın zihnimdeki yerini yıpratmayacağını biliyorsun. Senin gibi dostlarım oldukça kendimi yalnız hissetmeyeceğimi biliyorum. Her şey istediğin gibi olsun.
Alican ALKAN


Seninle 3 sene boyunca sırada yan yana hayatta el eleydik. Çok şeyler paylaştık, çok şeyler yaşadık. İyi kötü her anımda yanımda oldun. Üzüntümüzü, sevincimizi paylaştık birbirimizle. Gün geldi, şımarıklıklarımı, kaprislerimi çektin. En önemlisi de dostluğunu paylaştın benimle. Bugüne kadar yaptığın ve yapacağın her şey için sağol.
Büşra SAVAŞ


Bu ne çene, bu ne inat. Derste dırdır konuşur sonra da "ben mi" diyerek işin içinden sıyrılır. Kral TV'deki şarkıların hepsini teneffüste söyler. Bu kadar enerjiyi ancak ayakta alkışlarım. Belki de bu kadar konuşmayıp sussaydın bu kadar iyi anlaşamazdık. Fazla enerjiden midir nedir bizimki, sinirlenince titriyor. Patlak gözlü, çenebaz, titreşimli. İşte bu kelimeler seni anlatmaya yetiyor. Umarım konuştukça para kazanacağın bir iş bulursun. Mutlu olman dileğiyle.
Murat ÖZÇELİK


Patlak ve kurbağayı andıran bakışlarıyla kendimi bataklıktaki bir sivrisinek gibi hissetmemi sağlardı. Gülfem'le oluşturduğu ikili yıllarca unutulmayacaktır. Elçin'i ilkokulda bandonun önünde sopa sallarken tanıdım. Daha sonra kalk aynı okula, aynı sınıfa düş. Hatta yarım dönem de yan yana oturduk. (Çeneme fazla dayanamadı arkadaş) Unutulmamak dileğiyle...
İlke DÜZYOL


Kurbağa gözlü, şirin kız. 7 sene okulda ve dershanede hep birlikteydik. Çok güzel günlerimiz oldu. Hatırlıyor musun İngilizceci sana sormuştu:
- Anlat bakalım kızın baban ne iş yapar?
- My father is boksör and evhanımı.
Bu nedir? Hayatımda duyduğum en komik laf. Gerçekten Gülfem'le birbirinizi bu konuda iyi tamamlıyorsunuz. "Saf ile gaf" nasıl lakap ama! Seni vefalı ve çok iyi bir arkadaş olarak tanıdım. Hep böyle kal. Gül yüzün hiç solmasın.
Onur UÇAK


Okula ilk geldiğimizde bizi tanımadığın halde tüm sevecenliğin ve sıcakkanlılığınla bize yaklaştığın için sağol. Koridorlardaki çığlıklarını, sizde yediğimiz yemeği ve güzel kahkahalarını hiç unutmayacağız. Seni çok seviyoruz.
Seda KALKANDELEN - Lerzan İNCE


Çakalların şahı, gevezelerin padişahı Elçin. Son iki seneki yakınlaşmamız bana çok şeyler kazandırdı. Bazı şeyleri paylaşmamız, baldızım olman ve yazılılardaki yardımlaşmalarımızı kimse inkar edemez. Gülfem ve sen sınıfın unutulmazları olarak kalacak; derse geç gelişleriniz ve lipstiklerinizle özdeşleşmiş olarak hatırlanacaksınız. Hep böyle kalman dileğiyle.
Çağrı KIRTELER


Canım Elçin;
Naomi Compell'a benzerliği ve derslerdeki başarısıyla her zaman dikkat çekmiştir. Benim için de yeri ayrıdır. Okuldaki her entrikada adı geçmesine rağmen iyi ve temiz kalbi beni etkilemiştir.
Beni sakın unutma! Çünkü ben seni ve paylaştıklarımızı asla unutamam.
Haldun NİGİZ


Part time sıra arkadaşıma;
Sen tanıdığım en neşeli insanlardansın ve kıpır kıpırsın. Bu enerjiyi nereden buluyorsun anlamıyorum. Ama enerjinin sınavlardaki performansına yansıdığı kesin. Güzel arkadaşlığımı, derslere geç kalışını hep hatırlayacağım. Kurduğumuz arkadaşlığın devam etmesini dilerim.
lşıl KIYAK


Okulun çikolata renkli tatlı kızı. Seni ilkokul 5'ten beri tanıyorum. Dershanede inektin hala ineksin. Şaka bir yana lise 1'de aynı sınıftaydık ve çok eğleniyorduk. İkimiz de aynı üniversiteyi istiyoruz. Kim bilir belki yine aynı okulda oluruz. Karşına çıkacak engelleri inadına birer birer aşman dileğiyle. Unutma: "Ölümün olduğu yerde daha ciddi ne olabilir?" Hiçbir şeye kafanı takma ve güzel gönlünü üzme.
Eren AKGÜL

Cana yakın arkadaşım Elçin;
Sınıfımızın kopyada sınır tanımayan sakinlerindensin. Ama ne sakin. Sempatik bir insandır. Ağzı bir dakika durmaz. Sorularıyla tüm sınıfı kahkahalara boğan sempatik bir insandır. Elçin'siz bir sınıf, kopyasız bir Elçin düşünemiyorum. Son iki senede samimi olduk; ama gerçek arkadaşlığı seninle buldum. Umarım ileride de ayrılmayız.
Coşkun AKARSU


Senle sadece 1 yıl ayrı sınıftaydık. Fakat arkadaşlığımız hep devam etti. En güzel huyun şakaları kaldırabilmen ve bunlara kalp kırmadan cevap vermen. Kızdıktan 1 sn. sonra bile konuşmaya başlarsın. O ağzın hiç durmaz. Hele yazılı öncesi paniklerini hiç unutmayacağım. Acelen ne, bekle geliyor kopya sana baktıkça ben bile panikliyorum. Gülüşünün hiç kaybolmaması dileğiyle...
Erdem HOR


Geveze kız seni! Gevezeliğin yakıştığı kişilerdensin bana göre. Seni sırada sessizce otururken düşünemiyorum. 8 senedir tanışıyoruz ve aynı sınıfları paylaşıyoruz Yazılıları ertelemelerini, geç kalışlarını unutmayacağım. Hayatın boyunca her istediğinin gerçek olması dileğiyle. Belki üniversitede yine karşılaşırız.
Begüm Eda ŞAHİN