1 - PELİN EMİR 
pelin.e@kahkaha.com  

Güneş gider, kış acımasızlığını gösterir. Bütün çiçekler ölür. Bir tanesi hariç. O bütün acımazlıklara karşın dimdik başıyla karların arasından o güzel yüzünü gösterir bize. O kardelen. Kardelenimsin sen benim. Yüreğimdeki karları bir anda yok eden, o güzel yüzüyle bir anda güneşim olan kardelenimsin. Dertlerimi paylaştığım, her zaman güvendiğim dostumsun sen benim. Özelsin benim için. Burada bitirmiyoruz biliyorum, o yüzden veda etmiyorum. Sadece iyi dileklerimi sunuyor ve sana ne kadar çok değer verdiğimi bir kez daha söylüyorum...
HİLAL


Son senemizdi ama belki de en güzel senemizdi seninle. Aynı sırada, en önde hocaların gözünün içine baka baka muhabbet ettik dönem boyunca. Migros'taki 3 boyutlu sinemada salak gibi görüntülere dokunmaya çalıştık, trende dede olayıyla koptuk gülmekten, ODTÜ'de yurtlar boyunca kulağımızda walkman, özgün müzik dinledik kol kola, hayatımda ilk defa o gün 7 öğün yemek yedim seninle, bunlar sadece bu seneydi ya, bir ömre bedeldi benim için... Boşver deyip de hiçbir zaman boş veremediğimiz şeyler vardı, unuttum deyip de unutamadığımız olaylar, hıçkıra hıçkıra ağladığımız da oldu be dostum. Ama kaybetmedik bizi biz yapan varlıktan ve aramızdaki dostluktan hiçbir şey. En önemlisi de buydu şüphesiz. Böyle bir samimiyet varsa da arada, bir yer var hiçbir zaman göremediğim, yanına yaklaşamadığım, kapısını açıp bakamadığım, belki de benden kaynaklanan bir yer var bende sana dair. Ama görmesem de orda yeşil çimerlerin üstünde rengarenk çiçeklerin olduğunu biliyorum, ve bilmesem de orayı seviyorum.
ESRA


Nasıl oldu bilmiyorum; ama oldu işte birden kaynaştık birbirimize. Öyle güvendik ki! Bana en çok sevdiğin varlığı vermek istedin. Çok şey paylaştık hem de kısacık bir sürede. Belki de senin de dediğin gibi bunları tekrar yaşayamayacağız ama hiçbiri unutulmayacak! Okula yeniden geldiğimde bana sarılışın, geçmişte olanlar... Başarı ve mutluluk hep yanında olsun. Kahverengi kum dolu maymununa her baktığında beni hatırla. Şunu da unutma, insana acı veren ne olursa olsun yerini mutlu olan şeylere bırakıyor ve unutuyor. Ben unuttum...
ÖZECE'den ÖZPELİN'e


11 sene geldi ve geçti. Benim dünyamda her zaman özel bir yere sahiptin ve sahip kalacaksın. İlk senelerde senin iyi gün dostu olmadığını anladığımdan beri seni çok seviyorum. Başıma kötü bir şey geldiğinde hep yanımdaydın. Bu da birçok arkadaştan değerli olman için bence yeterli. Seni tanıdığım güne şükrediyorum. Belki bir daha görüşemezsek son günlerden nefret edeceğim. Benim için unutulmayacakların başındasın! Hayatta tüm dileklerinin yerine gelmesi dileğiyle...
EMRE


Bazen paylaşılanlar ve konuşulanlar yaşananlardan öteye gider. Kurulan dostluk, konuşmalardan çok bir bakış, hafif bir tebessüm, birkaç damla yaşla alır başını gider. Artık sen karşındakini, o da seni çözmüştür. Sanırım 7 senelik dostluğumuzda birlikte geçirdiğimiz o yazın çok önemli bir rolü var. Gerçekten her şey mükemmeldi. Yapmadığımız uçukluk kalmamıştı. Tıpkı ilerde yapılacaklar gibi!
Begüm HOCAOĞLU


Birçok ilkokul arkadaşımla aynı ortamdayım ama hepsinin yanında senin ayrı bir yerin var; çünkü en kötü (acı) şeyleri de yaşadık, iyi şeyleri de... İnşallah bu paylaşımlarımız bitmez de dediğin gibi insanları uzun arkadaşlığımız karşısında şaşırtırız. Önümüzdeki uzun yaşamda başarılı ve beraber oluruz. Ama eğer olamazsak hep bir şekilde aklımda olacaksın fıstık!
ANGEL


"Koşulsuz" Seninle olan dostluğumuzu böyle tanımlamak doğru olur ancak. Ne zaman baksam yanımdaydın. Her zamanki sevginle. Ve ondan hiçbir şey kaybetmeden. Bu yüzden yerin o kadar başka ki. Kimi zaman BENİ bulmamdaki yardımların, kimi zaman kızışların, bağırışların, küsüşlerin. Ama en önemlisi her za-man koşulsuz yanımda oluşun. 7 senedir onca şeye rağmen bir yara bile almayan dostluğumuzun bundan sonra da süreceğini biliyorum. Daha çok güzellikleri paylaşarak yaşamak üzere. Hoşça kal!
MELİS (MEMİ)


Gerçekten 2 sene içinde birçok şeyi paylaştık. Seni her zaman yanımda gördüm. Ben de elimden geldiğince yanında olmaya çalıştım. Ben sana "organizasyon insanı" demek istiyorum; çünkü her zaman herkesin yanında olmaya çalışıyorsun. İnşallah bir gün grup kurarız ve seni de Esra'yla birlikte kamyoncunun yanına oturturum! Her şey gönlünce olsun. Formunu koru. Eyvallah!
FARUK


Zamanı takip edip yakalamak her zaman zor olmuştur. Ayrılık geldi çaldı kapımızı. Seneye burada olmasak da dostluğun ve sevecenliğin eminim daima yanımda olacak. Beraber geçirdiğimiz günler üstesinden gelebilme yeteneğini hiç kaybetme. Sana gerçekten değer veren ve sevgini hak eden insanlarla beraber olman dileğiyle.
DİLEK (DEY'cin)


Taa ilk günden başlayan bir arkadaşlık hala ayakta. Yeri geldi omuz omuza verdik, yeri geldi karşı taraflarda olduk. Ama hüzünleriyle, gülücükleriyle, güzel yıllar yaşadık birlikte. Her zaman iyi şeyler yapmaya çabaladın. Kimi zaman yanlış anlaşıldınsa da içinde yatan paylaşım duygusunu her fırsatta ortaya koydun. Tüm hayatın boyunca mutlu ve başarılı olman dileğiyle.
ÖZLEM


Bazıları seni çok ciddi buluyor. Tanımadıkları belli... Ben senin ne hallerini gördüm. Hep hareket halindesin. En zor şey seni bir yere sabit tutabilmek. Sınıf arkadaşım, eski folklor arkadaşım, geleceğin ressamı, BADEM gözlüm:)) Sağlıklı, mutlu, başarılı, kısacası dilediğin gibi bir hayat dileğiyle...
ZEYNEP


2 kere sınıflar karıştırıldı fakat biz 7 senedir aynı sınıftayız. Bu 7 senede sınıfın hep en sessiz kişiliklerinden biri olmanla dikkat çektin. Ama sosyal aktivitelerde, kültür, sanat olaylarında ise tam bir canavarsın. Umarım son 2 senedir sana takılmalarıma, seni kızdırmalarıma bozulmamışsındır. Çünkü bugüne kadar bana karşı bir yanlışını görmedim; hep alttan alıp sineye çektin. Son olarak; sanat ve başarı dolu bir ömür senin olsun. Eyvallah...
HAKKI EVREN (HAKKUŞ)


"Şirine" olduk çıktık. İlk başlarda pek hoşuma gitmedi ama şimdi iyice alıştım. Okulun ilk açıldığı günü hatırladığımda aklıma sen geliyorsun. Herkesin hep bir ağızdan birbirine "Var ya! Şu saçları lüleli kız okula 1. girmiş" dediğini hatırlıyorum. O gün senin aslında nasıl bir kız olduğunu merak etmiştim. Kısmet lise 2'deymiş. Voleybol, tiyatro, okul korosu, resim, kayak, en çok da folklor... Ne kadar renkli bir kişiliğe sahipsin. İyi ki seni tanımışım. Her istediğinin gerçekleşmesi dileğiyle!
ŞİRİNE (EDA)


Hani derler ya bir kişiyi dış görünüşüne göre değerlendirme diye. Bu kavram senin için de geçerli bence. Dıştan sessiz, sakin gözüken; fakat içten içe fırtınalar atlatan... Ortaokulda ya da lisede olsun çok fazla şey yaşanıldı. Geçmişten bize, hafızalarımıza birer armağan. Belki yıllar sonra "keşke o zamanda olsaydım" diyebileceğimiz. Güzel olan da bu zaten hatırlarken yüzümüzde bir tebessüm uyandıracak kadar içten olabilmemiz. Umarım gelecek bizden bu özelliğimizi yitirmemize sebep olmaz. Mutlu olman dileğiyle.
DUYGU (DUDGU)


Seninle uzun zamandır muhabbetimiz olmasına rağmen hiçbir zaman belli sınırları aşamadık. Ama şuna eminim ki bu sınırları geçebilseydik seninle iyi anlaşabilirdik. Ama ne diyebilirim ki! Umarım ileride bu fırsat tekrar elimize geçer.
BURÇHAN


Şşşt yabancı!
Hazırlıkta tanışmamıza rağmen bu seneye kadar samimi olamamıştık. (Ne yazık ki!) Aynı dershanede olmamız çok büyük bir şanstı. Maçlardan sonra yaptığımız o nefis ziyafetleri, etütlerde sana söylediğim şarkıları, kısacası beraber geçirdiğimiz günleri hiç unutmayacağım. İstediğin üniversiteyi de kazanacağına şüphem yok. Hep mutlu ol!
GÖKSUN

En kıdemli arkadaşlarımdan birisin. İlkokuldan beri çok güzel bir arkadaşlığımız var. Çok iyi bir insansın ve yardımseversin. En sevdiğim huyun, şaka kaldırabiliyorsun. Buna da kalp kırmadan şakayla cevap veriyorsun. Seninle aynı üniversiteye gideceğiz bunu unutma. Yarı yolda bırakmak yok. İnşallah güler yüzün hiç solmaz...
Erdem HOR


Beni; o samimi, sıcak dostluğuna hem okulda hem de dershanede ortak ettiğin için çok sağol. Sen, ben ve Erdem o sıkıcı dershaneyi bile eğlenceli hale getirdik. Bu dostluğumuzun ne denli güçlü olduğunu göstermeye yeter. Dershanede yaşadığımız o esprili anları hiç unutmayacağım. (Yanındaki avanak sayesinde) İyi ve mutlu bir hayat sürmek dileğiyle...
COŞKUN


Çok öncelerden başlayan arkadaşlığımıza kaç tatlı anı, kaç keyifli zaman kattık hatırlamıyorum. En iyi bildiğim şey ise dostluğunu hep kalbimde hissettiğim. Uyumlu, sakin, mantıklı kişiliğin, içten dostluğun için teşekkürler.
SEÇİL


İnanıyorum ki aramızdaki mesafenin tek nedeni benzer yönlerimizin fazlalığı. İnsan kendisiyle geçinemezmiş derler ya öyle bir şey. Yine de seni hep yanımda hissetmemi sağladığın için teşekkürler.
Murat ÖZÇARIKÇI


O kadar sosyalsin ki hızına yetişmek imkansız. Nerede "organizasyon" varsa orda sen. Hiçbir şeyde gözün yokmuş gibi görünsen de sen ne saman üstünden alev yürütensin sen! Dershanede bir tane, okulda bir tane bilmiyoruz sanma walla. Ünün buralara kadar geldi. Burada satırlara veda ediyoruz. Bizi unutmaman dileğiyle.
Sti Dolma GÖKÇEN - NAZLI İREM


Üç senedir bu okulda olmama rağmen seninle son senemizde tanıştık. İçten davranışlarınla, seni her gördüğümde o sıcak gülümsemenle hoş sohbetlerinle unutamayacağım arkadaşlarımdansın. Umarım hayatında başarı, sevgi, sağlık hep seninle olur.
MEHVEŞ


Seninle tanışalı 7 sene oldu. Daha minnacıktık ilk tanıştığımızda. O zamanlar hep kavga ederdik. Sonraları yakınlaştık, çok şey paylaştık. Beraber kampa bile gittik. (Uludağlara kadar) Sen hep paylaşımcı, iyimser, sıcakkanlıydın ki seni sevmemek elimde değildi. Geri kalan hayatında mutluluklar...
ERDEM (İNEK)

Birbirimizi yeterince tanıyacak kadar çok fırsatımız olmadı seninle. Ama aynı sınıfı paylaştığımız iki yıl, en azından ne kadar duygusal bir insan olduğunu, sakin karakterini algılamama yetti. Geleceğe dair planlarının gerçek olması, hak ettiğin başarı ve mutluluğu yakalayabilmen dileğiyle.
HİLAL ŞULE


Bende ayrı bir yerin var. Okula geldiğimde ilk tanıştığım kişisin. Sevecen ve sıcak tavırlarınla okula ısınmama yardımcı oldun. Seni hep renkli kişiliğin, folklor merakın, yerinde bir dakika duramamanla anımsayacağım.
IŞIL