79 - TUĞBA KARTAL 

Kanki'sinden Kankisine;
Canım arkadaşım hem de fazlasıyla canım olan arkadaşım. En azından benim düşüncelerime göre Tuğba, hayatım boyunca kazandığım ender arkadaşlardan bir tanesini sende yaşadım. İlk Okula ilk geldiğim andan itibaren beni hiç bir zaman yalnız bırakmayan "arkadaş" kelimesinin en güzel anlamını kullandığım arkadaşım! İyi ki 24 Kasım'dayım dememe, sebep olarak gösterdiğim sen. Kişiliğin, niteliğin, her şeyinle bana uyduğun inancı içerisindeyim. Neysen osun, her zaman için yapmacıklıktan kaçınıyorsun, herkesi seviyorsun, en azından sevmeye çalışıyorsun; ama en önemlisi olsa gerek ki herkese iyimser bakmayı biliyorsun. Seviyorsun bu yüzden de seviliyorsun. Belki de arkadaşlığın önemini bildiğin için titiz davranıyorsun. Sen benim dertdaşım, sevinçdaşım, sırdaşım, suçdaşımsın; kelimenin tam anlamıyla her şeyimsin. Hayatımda fazla yer kaplıyorsun. (En az onun kadar) Bu durumdan hoşnutum. Günkü var olan sensin, sevdiğim sensin ve KANKİMSİN! Her ne kadar çok fazla sıklıklarla seninle kavga etsek de. BİZ BUYUZ düşüncesini kafamızdan atamasak da; biz buyuz ve bence bu olduğumuz için bu kadar iyiyiz. Seni seviyorum , her zaman yanımda olmanı, varlığını hissetmeyi, desteğini hissetmeyi istiyorum belki de sonucunda ne olursa olsun bana katlanacağını bildiğim için, beni reddedemeyeceğini düşündüğüm için istiyorum. SANA ARKADAŞIM DİYORUM, ANLAMINI BİLE BİLE, DOYA DOYA, BAĞIRA BAĞIRA!
Her şey gönlünce olsun. Sevgin yargısızca devam etsin, üzülmeyi, ağlamayı Allah sana göstermesin, Allah seni bana bağışlasın. Her zaman mutlu olman ve düşüncelerinin doğrultusunda yaşaman dileğiyle. Kankin seni seviyor, her zaman olduğu gibi! İlerde yollarımızın sürekli birleşmesi dileklerimle!..
Gözümü seninle açtım.
Hayata güzel bakmayı seninle öğrendim.
Dostum dedim, sevdim.
Yaşamımı seninle güzelleştirdim.
Dertlerimi paylaştın.
En büyük desteği sende gördüm.
Saatlerce (!) dinledin.
Hakkını nasıl öderim, kankim benim.
SEDEF


Eda'dan Tugba'ya;
Etrafıma baktığımda hep aynı özellikteki insanları görüyorum. Ama bu insanlar içinde rahatlığın ve renkli kişiliğinle hemen fark ediliyorsun. Böylesine enerji dolu bir kızı görememek imkansız neredeyse. Aklıma yüzünü getirdikçe hep o gülen halin gelecek sanırım. Yaşamının bundan sonraki kısımlarında da bu şekilde kal ne olur. Çünkü kalbini yüzünde yansıtabilen nadir insanlardansın. Seni ve o güzel gözlerini unutmayacağım. Kendine iyi bak!
Begüm EDA


Mehveş'ten Tugba'ya;
Asi, şirin ve büyük planların yaratıcısı! Dostum Hani derler ya içi bir dışı bir diye, bu tanımlama tam senin için yapılmış. İlk başlarda seninle bu kadar iyi arkadaş olabileceğimizi tahmin edemezdim, çok farklıyız gibi gelirdi ama aslında çoook ortak yönümüz varmış. Seninle dertleşmelerimizi, boş derslerdeki dedikodularımızı asla unutamam. Hayatın boyunca mutlu olman dileğiyle...
MEHVEŞ


Arzu'dan Tugba'ya;
Her şeyin sonunun olacağını düşünerek, gününü hatta saniyeni bile vazgeçemediğin özgürlüğünü yanında taşıyarak yaşamı severek geçiriyordun. Ya da yaşamla yaptığın kavgada önce davranan olmak istiyordun. İstediğin çok şey vardı ama istediğin şeyler hiç de zor değildi. Umutlarını soldurmadan sen de onların üstesinden gelebileceğini biliyordun. Bir de benim için ve akan göz yaşlarım için eşsiz bir dost olmuştun. Herhalde göz yaşlarım da gittikleri yerden geri dönebilselerdi sana teşekkür ederlerdi. Ama ben burada olduğuma göre ben onların yerine edebilirim. Hayatın boyunca yaşayacağın her günün en güzel günün olması dileğiyle...
ARZU


Zeynep'ten Tugba'ya;
Tıbıımm! ... Benim en candan arkadaşım! Saçma nedenler için döktüğüm gözyaşlarımda bile yanımda olurdun, hatırlıyorum. Sonra serviste her şeyimizi konuşur olduk. Senin alındığın şeyler, benim sessizliğimin bulamadığımız nedenler :)) Kimseye söyleyemediğin sırlarını dahi söyleyecek kadar bana güveniyor olman beni çok mutlu ediyordu. Sana güvenim de daha artıyordu sanırım. Bu son iki senedir az görüşür olduk; nedeni bilen yokken! Ama hala seni eskisi gibi seviyorum ve sana güveniyorum. Umarım okul sonrasında da güler yüzünden mahrum kalmam. Sağlıklı, mutlu, her şeyin istediğin gibi olduğu bir hayat dileğiyle!
ZEYNEP


Esra'dan Tugba'ya;
Canım dostum nasıl unuturum yaptığımız muhabbetleri, paylaştıklarımızı, en kötü zamanlarımda bile yanımda olmanı ve o güzel ortaokul hatıralarını...
Ayrılsa da sınıflar, beni her gördüğünde benden esirgemediğin tatlı gülümsemen, hep sana yakıştığını söylediğim (ama senin bana hiçbir zaman inanmadığın) saçların ve o şirin tavırlarınla hep bende bir yerlerde hatırlanacaksın. Bütün mutluluklar hayatın boyunca seninle olsun.
Esra POLAT


Işıl'dan Tugba'ya;
Şu malum günün tek kazancı senin gibi bir arkadaş edinmekti herhalde (Herhalde değil kesinlikle) Aslında biz çok misafirperveriz :)) Dinomuz sana neden saldırdı bilemiyorum. Ama söz verdi bir daha geldiğinde yapmayacakmış:)) (Hadi geeel!) Hipermarketteki(!) o güzel alışveriş, çıkmaz kaldırımı, güzel güzel otururken saldırıya uğramanı:)) "Murat" muhabbetini, buz macerasını (!) hatırladıkça beni de anımsamanı ve yüzünde tatlı bir gülümsemenin olmasını dilerim.
IŞIL


Tuğbişcim
Okula ilk geldiğim günlerde bana hemen yakınlık gösterdin. Benimle arkadaşlığını paylaştın ve hiç yalnız bırakmadın. Benim için bu yaptıklarını asla unutamam... O kadar hayat dolu ve neşelisin ki bulunduğun ortamlara kahkahalarınla ve hapşırıklarınla (!) renk katıyorsun. Umarım hayatta her şey gönlünce olur. Daima mutlu ol.
NİLAY


Özlem'den Tugba'ya;
7 yıldır hep aynı sınıfı paylaştığım arkadaşım... Evet yedi sene, yedi aynı sınıf. Ama bir türlü çok sıcak bir dostluk yakalayamadık. Olsun be! Her şey güzeldi birkaç asiliğimiz dışında her şey güzeldi. İçinde her zaman güzelliklerin yattığını biliyorum ve tüm ömrüm boyunca başarı ve mutluluğun seninle olmasını gönülden diliyorum!
ÖZLEM


Pınar'dan Tugba'ya;
Seninle tanıştığımız günü hatırlıyor musun? Müdür bana sınıfımı göstermek için birini arıyordu, ve o sıradan oradan geçen tek Lise II sendin. Hani bazı tesadüfler hiç beklenmedik sonuçlar doğurur derler ya; işte bizim tanışmamız da böyle oldu. 2 yıl boyunca her şeyimi seninle paylaştım. (Bana katlanabilen sayılı insanlardan biri de sensin) Yaptığımız o muhabbetleri, öğle tatillerinde Migros'a gidip parfümleri boşaltmamızı asla unutmayacağım. Her zaman, her yerde benimle olduğun için, hiç sıkılmadan saatlerce beni dinlediğin için; kısacası her şey için sonsuz teşekkürler! . Umarım ileride planladığın bir geleceğe kavuşur, her zaman mutlu olursun... Ve de beni unutmazsın!..
PINAR


Esra'dan Tuğba'ya;
Seninle hem okuldan, hem de benim eski mahalleden tanışıyoruz ve arkadaşız. Bence sen çok iyi bir insansın. Sana ne zaman bir şey anlatsam, beni hiç sıkılmadan dinlemen beni hep desteklemen arkadaşlığının ne kadar iyi olduğunu gösteriyor. Olaylar karşısında sakin, olgun ve objektif yaklaşımların hep hoşuma gitmiştir. Ayrıca çok sıcakkanlısın, suratından o gülümsemen hiç eksik olmuyor. Her zaman böyle kal ve bu sevecenliğini hiç kaybetme. Çünkü böyle çok tatlısın.
Esra TAŞPINAR


Gürol'dan Tuğba'ya;
Seninle tanışalı iki sene oldu. Aslında seni tam tanımış değilim; ama tanıdığım kadarıyla iyi, yardımsever ve dürüst birisin. Yani anlayacağın iyi tarafların üstün, düşüncelerimde. Bunun yanında kötü yanların yok mu? Elbette var! Çünkü her güzelin bir kusuru vardır. Aman boşver! İyiliklerin, dürüstlüğün yeter en azından. İşte dediğim gibi hep iyi yanların kalmış aklımda. Hayatını istediğin şekilde yönlendirmen dileğiyle!..
GÜROL

Asi Kız Tuğba!
Sanırım seni hep o asi tavırların ve en önemlisi o eşi benzeri görülmemiş hapşırıklarınla hatırlayacağız. (Yaşamayan algılayamaz) İyi ve kötü tüm anılarıyla Dil-A sınıfımızın unutulmazlığı var. Umarız hayatında istediğin gibi yaşarsın. Bir fidanın güller açan dalları.
EMİNE - AYSUN


Merhaba Bayan hapşırık;
Tuğba arkamda oturuyorsun, aramız iyi hatta 9-C gibi bir sınıfta beraber oturduk. Hepsi iyi, hoş güzel de abi niye hapşırdınmı yeri göğü inletiyorsun? Bir gün düşüp kalıcam önünde vallahi:) Şaka bir yana arkadaşlığın için teşekkür ve zaman zaman verdiğin kopyalar için :ppp Hayatında istediklerine kavuşman dileğiyle!..
Ömer KAYA