669 - SEDEF ERGÜN 
sedefergun@hotmail.com  

Kakisinden Kankisine;
Biliyor musun benim daha önce hiç kankim olmamıştı ve de hep özenmiştim kankisi olanlara. Ama artık benim de var; hem de varlığını dünyaları verseler değişmeyeceğim bir kanki. Hani çok sevindiğimizde büyük bir coşku hissederiz ya kalbimizin taa derinlerinde, ben de senin varlığını ve bunun verdiği sevinci kalbimin, yüreğimin taa derinlerinde hissediyorum. Benim bitanecik dostum Sedef, üzüldüğümde yanımda olan ve beni avutan, sevindiğimde yine yanımda olan gerçek dostum!.. İyi ki varsın ve yanımdasın. Aslında seninle tanışıncaya kadar
kimseyle çok yakın arkadaş olmamaya yemin etmiştim. Gerçek arkadaşlarım diye düşündüğüm insanlardan yediğim kazıklar yaptırmıştı bunu bana. Ama sonra sen geldin. Bütün üzüntülerimi, kırgınlıklarımı sildin götürdün. Sana teşekkür ederim Sedef, beni anladığın, hiç yalnız bırakmadığın, üzülsem de her zaman doğruyu söylediğin, samimiyetin, içtenliğin, benim saçma sapan tüm kaprislerime katlandığın, kısacası pek az kişiye nasip olan o mükemmel dostluğun için sağol! Seninle geçirdiğimiz her anın benim için önemi gerçekten çok büyük; çünkü senin yanındayken kendimi hep mutlu hissettim, hissedeceğim de. Günün 24 saati konuşmaktan bıkmadığımız o malum konuyu, günahlarımızı (!) hayallerimizi, saçma sapan kavgalarımızı, intikam planlarımızı ve yaşadığımız iyi kötü hiç bir şeyi asla unutamam. Dilerim hayatta istediğin her şeye ama ilk önce o şeye kavuşur ve mutlu olursun. Yollarımızın sürekli kesişmesi dileklerimle; Seni Çook Seven Kankin.
- Gözümü seninle açtım
- Hayata güzel bakmayı seninle öğrendim.
- Dostum dedim, sevdim
- Yaşamımı seninle güzelleştirdim.
- Dertlerimi paylaştın.
- En büyük desteği senden gördüm.
- Saatlerce (!) dinledin.
- Hakkını nasıl öderim, kankim benim.
TUĞBA


Özlem'den Sedefe;
Hatırlıyorum da ilk başlarda pek üzdük seni; ama inan sonradan anladım. Sen olmasan biz ne yapardık. İçinde hep paylaşımlar ve güzellikler vardı. Tatlı arkadaşım; hayatında acıların en az yeri kaplaması, mutlulukların yanından hiç eksilmemesi dileğiyle.
ÖZLEM


Gürol'dan Sedef'e;
Aslında senin için söylenecek çok şey var; ama ben bunların hepsini yazarak "write-up"lar için kelime sınırını daraltmak istemedim. (Yuh be! İyi ki özet yaptık, yapmasak yanmıştık yani...) Sana şunu dürüstçe söyleyebilirim ki sen iki seneye kadar tanıdığım en dürüst en saf ve en temiz kalpli insanlardan birisin. Dediğim gibi; çok ciddiyim çünkü sen yapılan şakalara, edilen laflara hep iyi gözle bakan, her ne olursa olsun rica edilen o arkadaş canlısı tavırlarınla yerine getiren dostça, hoşça ve biraz geveze bir kızsın işte. Geveze dememin sebebini anlamışsındır herhalde. Hayatın boyunca bu özelliklerini kaybetmemen (gevezeliğin hariç) unutulmayacağını bilmen ve beni de unutmaman dileğiyle... Seni Seven Dostun.
GÜROL


Eda'dan Sedef'e;
Müdürün kızı olarak tanıdık hepimiz seni. Açıkçası seni görmeden önce daha farklı hayal etmiştim. Ama görüp tanıştıktan sonra bambaşka bir Sedef vardı karşımda. Kıpır kıpır, yerinde duramayan yaramaz bir çocuk! Yaşam dolu oluşundan belki de etrafa (+) enerji dağıtıyorsun. Hayat boyu umarım böyle kalırsın! Mor bağcıklarını, defterini süsleyen çıkartmaları ve defterine yazdıklarını (!) hiç unutmayacağım. Umarım hep bu hareketliliğini ve canlılığını ömür boyu korursun. Kendine iyi bak. Yeni dostun,
EDA


Nilay'dan Sedef'e;
O kadar iyi kalpli ve sevecensin ki, aramızda şu kısacık sürede tamamen iyi niyete dayalı olduğuna inandığım bir dostluk oluştu. Sedefçiğim umarım hayat, insanlar seni kötü etkilemez ve değiştirmez. Seni iyi niyetli ve yumuşak tavırlarınla hep hatırlayacağım. Hayatın boyunca mutlu ve istediğin her şeye sahip olman dileklerimle. Seni seviyorum.
NİLAY


Arzu'dan Sedef'e;
Hepimizin bildiği; ama şimdiye kadar hiçbirimizin göremediği bir şey vardı sende. O da senin insanlara karşılıksız olarak gösterdiğin iyi niyetin ve hoşgöründü. Bugüne kadar yaşadıklarımız, kalan bir hatıra oldu geçmişte. Çok değildi yaşananlar; ama bir söz, önemsiz bir şey bile seni tanımam için yeterli olmuştu. İlk geldiğin gün anlamıştım insanlara duyduğun sevgiyi ve onları kırmamak için elinden gelen her şeyi yapabileceğini. Büyük belirsizlik varken bile, önünde gülümseyebilmiştin ve insanlara seni sevmek için çok fazla şeyin gereği olmadığını anlatabilmiştin. O zaman işte gözüme gururlu ama gururunun altında ezilmeyecek kadar olgun bir insan olarak görünmüştün. Hayatındaki sevgilerin çoğalarak artması dileğimle...
ARZU


Seçil'den Sedef'e;
Geldiğin günden itibaren hiç yabancılık çekmedin. Uyumlu, sevimli, doğal ve içten oluşun herkesi alıştırdı sana... Bazen küçük şeylere alınman, bazen ilginç şeylere gülmen, romantikliğin, meraklılığın, samimiyetin sevdirdi seni. Umarım hep şimdiki gibi olursun, hayata olumlu bakan kararlı yanını hiç kaybetmezsin... Dostluğun için teşekkürler. Seni çok seviyorum.
SEÇİL


Yasemen'den Sedef'e;
Aslında seni çok eskiden beri tanıyorum; ama ne zaman apar topar :) bu sınıfa geldin, o zaman ciddi anlamda tanıma fırsatım oldu. "Müdürün kızı" sıfatı sana hiç yakışmıyor. Tanıdığım müdür kızlarına hiç benzemiyorsun:) İnanılmaz sabırlı ve iyimser bir kızsın... Bazen istemeden seni kırdığımda yerinde başka bir insan olsa gayet tepkisel olacakken sen tüm iyi niyetinle çoğu kez utandırdın beni. Umarım bu kişiliğinden hayat boyu hiçbir şey yitirmezsin. Ne dilersen gerçek olsun... Kendine iyi bak.
YASEMEN


Aysun ve Emine'den Sedef'e;
İlk gelişini, müdürün kızı olduğun için çok iyi karşılamamıştık. Hatta sinir olmuştuk denilebilir. Ama kısa zamanda bu önyargıdan kurtulduk. Bunu sağlayan da senin gerçekten içten hareketlerin oldu. Kısa zamanda sevimliliğinle ve iyiliğinle kendini sevdirdin. Hayatın boyunca içindeki bu iyiliği ve insanlara olan yargısız sevgini kaybetmemen dileğiyle... Bir fidanın güller açan dalları.
AYSUN & EMİNE


Zeynep'ten Sedef'e;
Görünüşe aldanmamalı koskocaman kızlarda küçük bir kız ruhun da olabilir. Koskocaman, şirin bir kız. Hiç tanımayan oturaklı, çok ciddi biri olduğunu sanır. Halbuki o kadar canlı, o kadar çocuksu, ve o kadar masum ki. Devamlı kıpır kıpır, devamlı heyecanlı, parlak gözleri devamlı bir şeyler arıyor. Saflığı gözlerinden okunuyor. Konuşmalarında hiçbir riya yok, her şey olduğu gibi... Seninle arkadaşlık yapmak mutlu ediyor insanı. Çünkü moralim bozuk olsa bile senin böyle olduğunu görmek pozitif enerji veriyor sanırım. Hep böyle olman dileğiyle...
ZEYNEP


Mehveş'ten Sedef'e;
Sınıfımıza sonradan gelmene rağmen çok çabuk alıştın ve benim sırlarımı paylaştığım sınırlı dostlarımdan biri oldun. Doğrusu, düşündüğüm zaman çok kısa bir sürede bir hayli iyi arkadaş olduk ki ben bunu hiç beceremem ve sanırım zaten bu seferde bunu başaran sen oldun! Bana getirdiğin güzel yazıları ve sözleri, derslerde hiç durmadan konuşmanı hep hatırlayacağım. Umarım hayatında düşlediğin ve özlediğin (!) her şeye kavuşursun.
MEHVEŞ


Ömer'den Sedefe;
Açıkça söylemek gerekirse seni yıllardır tanımama rağmen , şu son iki yılda, özellikle bu yıl tamamen tanıdığıma inanıyorum. Seninle hiç bu sene olduğu kadar yakınlaşmamıştık. Sen hayatımda tanıdığım ve tanıyabileceğim en dürüst, en zeki ve en önemlisi arkadaş canlısı bir insansın. Kişiliğinle, hareketlerinle bunu bize okula geldiğin ilk günden itibaren ispatladın. Yüzündeki gülümsemeyi hiç ama hiçbir zaman kaybetmemen dileklerimle.
DOSTUN
ÖMER