56 - SEÇİL SERDAR 

Ne zaman gökyüzüne baksam, ne zaman deniz görsem, dünya dışına gittiğimiz o anlar, yaptığımız derin konuşmalar gelir aklıma. Duygularımı gizlemeden her şeyi konuşabildiğim tek insansın. İyi günde zaten beraberiz; ama kötü günümde yanımda olup benim için benden çok uğraştığın için teşekkürler. Tartıştığımız zamanlarda bile sırtımı sana yaslamaktan hiç çekinmedim. Beni en iyi anlayan kişiydin. Arkadaşlığını geç buldum; ama çabuk kaybetmek istemiyorum. Umarım ileride aynı zamanda, aynı yerde, en çok istediğimiz konumda oluruz. Her iyiliği bedelsiz bulman dileğiyle!
Beni özlersen gökyüzüne bak
Yıldızların kuyruğuna
Kalbimin parçaları takılı
Bensizlik seni üzerse
Elini kalbine koy, gözlerini kapat
Orada tüm ruhum çakılı
NURSEDA


Doğal bir felakete yol açacak derecede hapşırabilecek gücü nereden bulduğunu hala anlayamadım. Bu gücünün yanında o kadar iyi, açık sözlü ve cana yakınsın ki insan yanında olunca kendini çok rahat ve güvende hissediyor. Ne zaman ve nasıl tanıştığımızı bilmiyorum. Bildiğim tek şey ağlayarak geldiğim bu şehirde ki ilk sevdiğim olman. Hep yanımda olduğun için teşekkürler. Seni çok seviyorum.
NİLAY


Ağlamak bize göre değil. Bunu öğrettin bana. Öyle çok güldüm ki seninle unuttum bazı anlar "AĞLAMANIN" ne olduğunu. Ve bunu yaşatabilmek herkeste olan bir erdem değil. İşte seni bu kadar sevmemin, benimsememin sana kızamamamın bir nedeni de bu! Gülmek senin en büyük "ERDEM" Bundan bana da bir pay ayırdığın için sağol dostum. Benim için üç beş satıra sığmayacak bir insansın ve bunu yapamam da zaten. Haksızlık olur yaşadıklarımıza. Anlatılır mı ki seninle olduğum anlar, paylaştığım onca güzel şey? Yazılır mı? Gözlerime bak dostum; onlar anlatır senin bendeki karşılığını. Sakın vazgeçme umut etmekten, gülmekten, başarma hırsından, hedeflerinden ve bizde çok özel bir yeri olan SEZEN'i dinlemekten. Başaramasak da en büyük hedefimizi, beraberiz dostum. BENLE KAL.
YASEMEN


Bana mavi deseler gözlerin, sarı deseler saçların,umut deseler ruhun gelir aklıma. Soğuktan donan birini tüm sıcaklığınla ısıtırcasına içimi ısıttın, güven verdin bana. Sana layık olmak çok zor, seni anlamak hayatta gerçekleştirilecek başarılardan çok daha erdemli bir şey.
Gözlerindeki umut yüreğindeki ateş hiç sönmesin. Malum yere (B.ÜN) Bekle, çünkü birlikte okuyacağız. Ayrılmamak dileğiyle...
TULUĞ


"Sen insanlar için bu kadar üzülüyorsun da, onlar senin için hiç üzülüyor mu?" sözünü slogan edindim kendime. Ağlamayacağım dememin bir nedeni de sensin. Her ciddi olaya kararlı, mantıklı yaklaşımların, her muzip olaya kahkahalar atarak katılman, insanı hem efkarlandıran, hem uyandıran sesin, neşen, azmin tutkuların... Varlığına öyle alıştım ki, yokluğuna nasıl alışırım bilmiyorum. Tüm güzellikler, olmasını istediğin her şey senin olsun. Seni tanıdığım için çok şanslıyım. Hiç bir yerde karşılaşamasak da, bir yaz günü seni BODRUM'da bulurum.
ÖZLEM


Selamlar sana dostum, minik kızım :)
Aslında sana kaderim demeliyim; çünkü sanırım sen benim kaderimsin. Çocuk yaşta başlayan bir dostluk büyük engellerle karşılaştı. Ama yine birleştik Artık yaptığımız çocukluklara gülebiliyoruz. Sanırım önemli olan da bu. Aştık kendimizi. Ya da büyüdük, olgunlaştık artık bu dostluğun hiç bitmeyeceğinin ikimiz de farkındayız. Yaşanacak koskoca bir ömür paylaşılacak sayısız anlar var önümüzde 7 senedir süren bu güzel dostluk içinde yaşadığımız her şey çok güzeldi. Hüznü, sevinci yaşadık birlikte. Daha çocuk yaşta acılarla karşılaştıklarımız o kadar değerli ki. Çok alıştık birbirimize, nasıl kurtulacağız bu durumdan bilmiyorum. Bu yüzden elimizden geldiğince ayrılmayalım. Ben seni öpmeden, ısırmadan yaşayamam yoksa. Seni çok seviyorum.
AYSUN


Zaman hızla geçiyor dostum yarışırcasına, bir fırtına sanki, direnemeyeni alıp götürüyor. Bizden de aldı bir parça, şimdi aklı sıra dostluğumuzu yeneceğini sanıyor. Bilmiyor, kimlere, nelere direndiğimizi, dostluğumuzun sağlamlığını. Bana varlığınla, huzur ve güven veren hep yanımda olup güç veren, güldüren, kısacası her şeyiyle mutlu eden bir dostsun. Ve hafızamı kaybetmedikçe ne seni ne de dostluğunu unuturum. Birlikte geçen her güzel an için sagol. Her yeni şarkıda buluşmak dileğiyle. Tüm mutluluklar seninle olsun.
OYLUM


Ben de varlığına çok alıştım. Ciddi anlamda korkuyorum üniversitede senin gibi birini bulamayacağım diye. Çünkü sen 2 sene boyunca sıradaş kimi zaman da sırdaş oldun bana, bir dosta ihtiyaç duyduğum zamanlarda... Ben de unutamam gıdıklandığında yerden 2 metre yükseldiğini, haklı olduğun zaman kendini deli gibi savunmalarını, insanı alıp başka yerlere götüren sesini ve Ömer'in notlarını yükseltme derneğine yaptığın bağışları... Boğaziçinde başarılar, söz mezuniyetine geleceğim... Hayatla ilgili bir şey söylemeyeceğim, sen benden iyi bilirsin ne yapacağını.
ÖMER


Nerden başlasam seni nasıl anlatsam? Neşeli, canlı ve insanlara değer veren birisin. Bazen
sapık ruhlu olursun; ama mantıklı davranmayı bilirsin. Hele o gülüşün yok mu! Korkuyorum bir an nefessiz kalacaksın diye. Her şey bir yana gerçek bir dostsun. Belki bu güne kadar bir sorunum olmadı; ama olduğu an yardımıma koşacağından eminim. Şu iki sene nasıl geçti farkında değiliz. Yolun sonuna geldiğimizi düşünüyorsan aldanıyorsun. Gün olacak arkamıza dönüp baktığımızda bu yılın beraber geçirdiğimiz belki onuncu yıl olduğunu görücez ve o koskoca geçmişimizde binlerce anı biriktirmiş olacağız. Bazen salya sümük ağlayacağız, bazen gülüp oynayacağız. Varlığın için teşekkürler. Seni seviyorum.
EMİNE


Sevgili 56'ma;
Çok kızdırdım seni bu rakamla çok delirttim. Ama kızsan da çıldırsan da söyleyeceğim! Seni üç sene önce tanıdım, aynı sınıfa düştüğümüzde. Hoca bizi aynı sıraya oturtarak hayatının hatasını yaptı. Çekilen kopyalar, yapılan espriler, neler neler... Kısacası çok iyi bir sene geçirdim seninle. Yaptığımız çocukça hatalarla birbirimizi çok kırdık bir aralar; ama bence bunlar fazla önemli değil. Acısıyla, tatlısıyla, anılarıyla 3 sene... Arzuladığın yerde olman ve unutulmamak dileğiyle.
RAŞİT


Seninle sadece iki sene beraber olduk. Fazla bir zaman süreci olarak gözükmese de arkadaşlık yapmak iyi zaman geçirmek için yeterli bence çoğu konuda fikirlerimiz zıt düşse de hep anlayışlı, dost ve sevecendin. İşte tüm bunlar aramızdaki arkadaşlık bağını asla koparamadı ve koparamayacak da. O mavi gözlerini, düdük yutmuş gibi gülüşünü ve mükemmel arkadaşlığını asla unutmayacağım. Yaşamında mutlulukların denizler kadar fazla, üzüntülerin gözyaşın kadar az olsun.
GÜROL


Bazen düşünüyordum da sanki içinde bir doruk vardı ve bir şiir dizesinde denildiği gibi yetmiyordu. Her zaman istediğin bir şeyler k alıyordu geriye. Ya da içinin aynası olan gözlerinden ben bunu çıkarıyordum. Şüphe yok ki sadece tanımladığım bir sima olarak kalmayacaksın. Coşkuların, cesaretin ve hayat karşısında mağlup olmamaya söz vermişçesine yaptığın hareketlerinle hep özel olarak kalacaksın.
ARZU


Tirbişon! Sana ne desem, ne yazsam... Seninle kimseyle yapamadığım delilikleri yaptım, yemediğim yemekleri yedim. Hatta bir ara kendimizi Mükremin'e o kadar kaptırmıştık ki konuşmamız değişmişti. Kızım dolu dolu 7 sene... Acısıyla, tatlısıyla, kolasıyla pidesiyle, cipsiyle... Senden nasıl koparım? Gizlice bisikletle kaçışlarımızı, kollarımızı kesip kan kardeş oluşumuzu, şişe çevirmecede bana yaptıklarını... Nasıl unuturum. Seni seviyorum kan kardeş.
HANDE


Seni anlatmak çok zor. O kadar özelliğin var ki. En kötü anımızda hep bizi güldüren sendin. Samimi ve dürüst oluşun seni bana daha da yaklaştırdı. Esprili kişiliğin ve sıcakkanlılığın bana her zaman hüzünlerimi unutturmuştur. Sesini dinlerken kendimizden geçmişizdir çoğu zaman sen hep zor olanı başardın Seçil, insanlara hayatla dalga geçmeyi, gülmeyi öğrettin. Sevimliliğin, sempatikliğinle kendini sevdirdin herkese zaten o pırıl pırıl gözlerine de başka türlüsü yakışmazdı. Her zaman sana yakışanı yap ve hayatın boyunca böyle neşeli, sempatik, mutlu kal.
ESRA


Selam deniz gözlü, güzel kız! Geldiğim süre zarfı kısa olsa da, seni tanımama yetti. Hayat sevgisi içine işlemiş senin Herkese sevgi saçmaya mecbursun. Hareketlerinle, davranışlarınla, insanlara gösterdiğin sıcaklığın için sağol. Kısa zamanda ortama ayak uydurmama yardımcı olduğun için de... Gözlerinin mavisindeki ışıltıyı güldüğünde içinde cik cik öten kuşu, sesini, kısacası seni hiç unutmayacağım. Seni seviyorum.
SEDEF


Arkadaşlığımız biz çok küçükken başlamış, haberimiz yokmuş! 7 yılın yanında bir de aynı apartmanda oturmamız nedeniyle geçirdiğimiz zamanlar... İngilizce'ye çevrilen şarkılar, bisiklet turları, gitar dersleri... Ama daha yaşanacak çok zaman var önümüzde. Yine beraber olmak dileğiyle... Unutulmayacaksın.
PELİN