500 - RAŞİT TOPÇU 
rasittopcu@yahoo.com  

"JÖLÖ"
Arkadaşlığımızı başlatan, bizi tanıştıran ketime! Hiç aklına gelir miydi o günden sonra seninle büyük, kopmaz bir dostluğun sahibi olacağımız? Bunlar ayrılık koksa da veda gibi gelse de insana, aslında sadece bir başlangıç. Dur!! Nereye?? Daha yeni başlıyoruz. Yeni oluşuyor dostluğumuzun hiçbir zaman kopmayacak bağları!.. Bırakır mıyım seni sanıyorsun? İzin verir miyim bu bağların kopmasına? Koparılmasına? Asla! Yaşam nereye savurursa savursun, zorlasa da bizi ayrı düşmeye, örse de ağlarını önümüze, yanındayım dost. Hissetmeye engel mi ayrılık? Zaten hissetmek değil midir aslolan? Görmesem de seni görmesen de beni; hissedeceksin dost. Her zaman ve her yerde birlikteyiz!! (Unutma şahidim olacaksın nikahımda:)
YASEMEN


İyi günde, kötü günde sapına kadar Beşiktaşlıyız. Çok ortak noktamız var ama en güçlüsü bu bence. Hayat dolu, her zaman mutlu, birden parlayan ama o sinirli halde bile çok tatlı olabilen müthiş bir insansın. Kızlara gelince... Aslında Beşiktaş dedim ama bunu unutmuşum, değiştiriyorum en güçlüsü kızlar tabi ki :) Kızların sana olan ilgisi çoğu kişiyi imrendirecek boyutta. Hep böyle mutlu ol, gözlerinin içindeki o pırıltı hiçbir zaman sönmesin.
GENCO

Yol arkadaşıma;
Üç sene boyunca her sabah ilk günaydını birbirimize söyledik. Her seferinde mavi gözlerin ve tebessümün sayesinde güne iyi başladım. Az mı servisi kaçırdık seninle az mı üniversite hayalleri kurduk; az mı konuştuk o kız güzel bu çirkin diye. İnşallah tüm hayallerimiz gerçek olur ve inşallah İstanbul'da buluştuğumuzda o "hasta olduğun" kızlardan birini bana kız arkadaşım diye tanıştırırsın. Seni seviyorum.
SEDA


Selam Obez!
Şimdiye kadar seninle ne maceralar yaşadık ne heyecanlar ne olaylar... Arabayla yollarda az aralardan patlamadık. Ama senin mavi gözlerin yüzünden bizim işler kesat gitti. Bu yüzden seninle takılmamaya karar verdim! Üniversite hayatında başarılar dilerim. Beni unutma zaten öyle bir şansın yok ama söyliyim dedim!
VOLKAN


Yedinci yılımız be BİBER:) Hazırlık, ortaokul, lise ve bir sürü macera. Koleji birbirine katıp Atafen tarihine imza attık. Lise 1 kopyalarımız, gezi maceraları, tabi bir de hazırlıktaki İngilizce gecemiz. Daha çok şey var ama en önemlisi olan dostluğumuz; senin o maviş gözlerini asla unutmayacağım BİBER. Seni seviyorum.
ECE (Clemtine)


Fasulye Sırığıma;
Ne zaman arkadaşlığın, ne zaman geyiğin ve ne zaman fedakârlığın sinyallerini alsam, sen geleceksin aklıma. Bazen çok üzülüyorum sadece 2 yıldır aynı sınıftayız diye. Arkadaşlığımızın daha eskiye dayanmasını isterdim. Ama şuna eminim ki daha çok uzun yıllar beraber olacağız. Korkuyorum bazen üniversitede senin gibi bir arkadaş bulamıycam diye. Hep hayalini kurduğun yaşam tarzını yakalaman dileğiyle.
NOT: Çok uğraştığım bir şeyler yazıyım diye ama sana ne desem boş kelimelere sığmayan adamsın :)
ÖMER


Üç sene boyunca bir kez bile üzgün görmedim seni. Her zaman güler yüzlü, çevrendekileri güldürmeyi başarabilen ve yardımsever biri oldun. İnşallah günlerimiz hep böyle birlikte devam eder. Beni her zaman güldürdüğün, arkadaşlığını hep hissettirdiğin için ve Cuma günleri benim yüzümden serviste sıkıştığın için çok sağol. Her zaman güler yüzlü ve mutlu kalman dileğiyle...
LERZAN


Hey Man! Adamım benim Senin sorunun ne biliyor musun? Söyliyim hiç bir sorunun yok. O kadar iyi bir arkadaşsın ki hiçbir problem göremiyorum. Mavi gözlerini, kulağındaki küpeyi asla unutmayacağım. Adamım asıl 1 numara sensin.
TULUĞ (Your Man)


Seninle kumda oynadığımız yaşlara uzanan bir arkadaşlığımız var. İlkokulda başlayan arkadaşlığımız şimdi hayatta var olmanın önemini bilen insanlar olarak yaşarken sımsıkı bir dostluğa dönüştü. Seninle bu dostluğu paylaşmak beni gerçekten mutlu ediyor. Birbirimizin hayallerini biliyoruz. İstediğimiz üniversiteler , orada yaşayacaklarımız... Zaten dalyan gibi çocuksun kimse tutamaz seni. Seninle aynı okulu kazanırsak -ki hep öyle oldu- yaşayacak çok şeyimiz var. Olmasa da biz yine beraberiz.
ESEN


Sevgili ve müstakbel Raşo'cuğuma :)
Seninle 7 senedir kurtulamadık birbirimizden. Ama tek bir kavgamız, tartışmamız bile olmadı. Her zaman çok iyi bir dost oldun ve öyle de olacaksın. Küçücük bücürler olarak dolaşırken yaptığımız lokum muhabbetlerini, İngilizce derslerinde gülüşmelerimizi unutmam imkansız. Umarım hayatında her şey maviş gözlerin kadar açık ve güzel olur.
DUYGU


Boncuğumuz'a;
Okula ilk geldiğinde o ufacık mülayim çocuk geçen sen barlara terfi edip hızlı bir çapkın oluverdi. Nerde parti orda Raşit. Bu özelliğiyle tüm kızlar tarafından tanınan playboy haline geldi:) Kısa sürede sen çok değiştin; ama değişmeyen arkadaşlığımız oldu. Umarız hayatındaki randımanı kaybetmez, hızlı yaşamında bize de yer ayırırsın. Unutulmayacağını bil yeter.
ELÇİN & GÜLFEM


Seninle yaptığımız geyikler ve servis muhabbetleri olmayınca sabahların tadı kalmayacak. Ama en azından milleti bıktırmayacağız. Seninle birbirimize kafa olarak çok uyuşuyoruz; ama sen fazla geyik yapmıyorsun o var. Onun dışında birçok ortak yönümüz var. Şunu unutma: "Aynı düşünceleri paylaşan insanlar bir gün bir yerde karşılaşırlar." Mutlu Yarınlar...
KAYRA


Sevgili Raşit;
Kim derdi ki biz Atafen'deyken "Siz 24 Kasım'dan mezun olacaksınız" diye? Vay bee.. İnsan bu write-upları yazarken duygulanıyor valla. "Kim derdi ki seninle bir gün ayrılacağız geçip giden günlerin arkasından bakacağız. Böyle ayrılık olmaz, böyle yalnız kalınmaz" dermişim. Bu dostluğumuzun yıllar geçtikçe daha da artacağından eminim Seni çook seviyorum. (Yıl 1996 Yer: Inönü BJK: 3 KS:5 :)) )
UMUTCAN


Tatlı Belama!
Raşit deyince aklıma ilk olarak yaptığın geyikler geliyor. Kızmama rağmen çoğuna gülüyorum. Şu 2 senedir her gün birlikteyiz. Öyle güzel anılarımız oldu, öyle çok şey paylaştık ki... Sürekli bana zarar vermene rağmen yine de seni seviyorum. Hele o çocuk taklidi yaparkenki sevimliliğine bayılıyorum. Ama maalesef yolun sonuna geldik. Sen hatırlıyor musun bilmiyorum; ama bir gün ortak olacağımıza dair söz vermiştik. Ben unutmam, unutmayacağım da. Bu yüzden benden kurtuluş yok arkadaş. Don't worry about being forgotten. I'll always be with you.
OBESE


Sevgili Raşit;
Okulun en çok kızdırılan adamlarından biri. Ama gel gör ki bu adam çok zor sinirleniyor ve sinirlenince de çok şirin oluyor. Mavi gözleriyle kızların hep yüreğini yakan bu adamı etrafındakilere karşı iyi niyeti ve güleryüzlülüğü için çok seviyorum. Ah bi de pis Beşiktaşlı olmasan. Kendine çok iyi bak Aslanım.
HALDUN

Slm Slim-Shady!
Kahkahalarla, sevgiyle, çocukluk ve olgunlukla, eğlence ve zaman zaman sıkıntılarla dopdolu iki sene geçirdik. Arkadaşlığın en güzellerine örnek olduk. Paylaştığımız şeyler anlatmakla bitmez, seni anlatmaksa sayfalar alır. İçinde hala bir çocuk yaşatabilen nadir insanlardansın. Gururlu, hakkını arayan, aklına eseni yapan, geyik (aşırı!), hayattan zevk almayı başarabilen, hakkını veren bi hiphop cısın. Seninle GS-BJK kavgalarımızı ve özellikle bebek taklidi yapınca suratının aldığı o şirin hali özleyeceğim. Seni asla unutmayacağım arkadaşım! Zaten unutmaya fırsat olacağını da sanmıyorum. Çünkü gerçek arkadaşlıklar her koşulda devam eder. Seni Seviyorum.
AYSUN


Basketbole ilk başladığım yıllarda yanımda yuvarlacık bir çocuk vardı. Kim derdi ki o çocuk benim ilerde yakın arkadaşlarımdan biri olacak diye? Okulumuza ilk geldiğinde şaşırmıştım seninle uğraşmamın sebebi seni sevmemdi. Yarın öbürsü gün discolardan çıkmayan hep eğlenen biri olacağın belli. Istanbul'da görüşürüz.
ALİCAN


Vakkas'cığım :)))
Kahkaha dolu 2 sene. Az gibi görünse de yaşadıklarımız inanılmaz güzel hatıralardı. Senin bazen inatçı tavırların, bazen o şirin, çocuksu hallerin... Hep güzel şeyler var senden bana kalan. Hayatın boyunca yüzün hep gülsün olur mu? E tabi yüreğinde her şey gönlünce olsun. Başarı ve mutluluk yanından hiç ayrılmasın, hep birlikte olmak dileğiyle...
ÖZLEM


Canım GARFIELD'ıma hayat boyu başarılar ve mutluluklar:)))
Hande ŞENOL


Sevgili Jön-Türk;
Seninle olan arkadaşlığımız 2 sene olmasına rağmen tamamını yan yana geçirdik. Bazen senin iğrenç esprilerin, bazen benimkiler kilitlenmemize neden oldu. O geyiklere gülmelerimiz, kopya çekerken soğuk terler dökmemiz... O anlarda bile espri yapabilmen çok iyiydi. Tek yanlışın Beşiktaşlı olman. İyisiyle kötüsüyle 24 ay geçirdik. İnşallah ilerideki yaşamında böyle neşeli ve esprili olursun. İstediklerin gerçek, istemediklerin hayal olsun.
GÜROL


Çok kırıldık. Çok yıprattık birbirimizi Hepsini geride bıraktık, kaldığımız yerden devam ettik. Zor olanı başardık. Yalın bir erkeklik var sende. Hep çocuk kalan yanında bir asilik var. Etrafına yaydığın inkar edilemez bir enerji. Benim sana söylediklerimi unutur musun, senin bana yaptıklarını affedebilir miyim bilemiyorum; ama o kadar çok eğlendik ki ben seni hiç unutmayacağım.
SEÇİL


Sana Raşo dediğim ve soyadınla dalga geçtiğim için umarım bana kızmıyorsundur; ama neden kızacaksın ki sen de bana balık surat diyordun )) 7 yıldır okulda, serviste hep beraberiz. İnşallah bundan sonra da ayrılmayız. Servisteki sataşmalarıma ve asabiliklerime dayandığın için çok sagol. Seni Seviyorum.
BİNNAZ


7 senede çok şey paylaştık. Ama yine de Raşit denince aklıma hep "Ayy Toronto Raptors yenilmiş" geliyor. Servis maceralarımız, 8. sınıfta geçirdiğimiz eğlenceli zamanlar, bize dildesin deye hava atman:) ve aklıma gelmeyen daha bir çok şey seni unutulmaz kılıyor. Aslında sana Tükçe write-up da ters gelir İngilizce istersin sen:) Kopmamak dileğiyle. Seni Seviyorum minik Eminem :)
SELEN


Raşo Aga seninle 3 senedir tanışıyoruz. Sen tam bir gece ve bar çocuğusun. Okulda bile her yerin oynuyor. Senin en sevmediğim tarafın pis Beşiktaşlı olman. Gel Fenerli ol. Seni ve 12 kişllik sınıfını özleyeceğim. Sana geri kalan yaşamında başarılar. Seni Seven Soyan.
ERDEM